2019 Yılı Bekçi Maaşları

Bekçilik kendi memleketinde yapma avantajı, kesin iş garantisi, devlet güvencesi, kolluk görevi olma gibi avantajlar nedeniyle tercih ediliyor. Bu nedenle çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda oldukça revaçta. On binler bekçi olmak için birçok zorlu sınava giriyor ve bu şanlı mesleğe adım atmak için yarışıyor.Nasıl Bekçi Olunur? konulu yazımızda bu huşuları detaylıca anlattık. Bekçi maaşları 657 sayılı devlet memurları kanununa göre belirleniyor. Sizler için bu yazımızda derece ve kademelerine göre bekçi maaşlarını bir araya getirdik. Bu maaşlara çocuk paraları ve BES kesintileri dahil değildir. Bunları da kendinize göre hesaplayarak maaşları bulabilirsiniz. 2019 yılında bekçilerin alacağı maaşlar aşağıdaki gibidir.

2019 YILI BEKÇİLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN.

2019 yılında  bekçi maaşları aşağıdakine yakın değerler olacaktır:

  • 9/1 Lise mezunu yeni bekçinin 2019 yılı ocak ayı maaşı: 3970 TL
  • 9/1 lisans önlisans mezunu yeni bekçilinin 2019 yılı ocak ayı net maaşı: 4002 TL

Yukarıdaki maaşlar ham maaşlardır. Yeni göreve başlayan bir bekçinin alacağı tutarlardır. Kademe ve dereceye göre fark oluşur. Aynı zamanda aşağıdaki durumlarda ek tutar da net maaşlara yansıtılır:

  • Eşi çalışmayan bekçinin maaşına yapılan aylık ek ödeme:  248 TL
  • Eşi çalışan bekçinin maaşına ek ödeme yapılmaz.

Bekçi görevi yapan kişinin çocukları varsa maaşına ek ödeme aylık olarak yapılır. Çocuk yardımları aşağıdaki gibidir:

  • 72 aydan küçük çocuk için; 58 TL
  • 72 aydan büyük çocuk için: 29 TL

Bu miktarlardan yola çıkarsak, 2019 yılında yeni göreve başlayan evli ve 2 tane 6 yaşından küçük çocuğu olan bekçinin aylık net maaşı 4360 TL civarı olacaktır. Kişi eğer BES sistemine dahil olursa 80 TL civarı aylık kesinti olur. Bu da maaşından aylık düşer. tüm bu miktarlar kişiye görev yılına ve görev yaptığı yere göre ufak değişikliklere uğrayabilir. Yukarıdaki tutar Ankara’da görev yapan bekçi için geçerlidir. Hakkari gibi zorlu yerlerde görev yapan bekçiler 190 TL civarı daha fazla ödeme alırlar. Yani yukarıdaki gibi durumu olan bir bekçi Hakkari de 2019’da 4550 TL civarı maaş alacak.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 326 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

326
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
emre
Ziyaretçi
emre

merhaba eşi devlet memuru olan bekçiler için eşinin taini çıkması halinde onun gittiği ile tain olabiliyorlarmı ? ve eğitim süreci ile ilgili 2 ay yatılı kurs diye bir yazı okumuştum bayburtta doğrumu ? teşekkürler

emre
Ziyaretçi
emre

Selamınaleyküm admin. ben bekçilik başvurusunda bulundum sınavı bekliyorum şimdi istanbul bağcılarda oturuyorum muhtemelen bağcıların bir mahallesinde görev yapacağım kazanmam halinde tabiki. ancak bir sorum var talep etmem
iz halinde farklı bir ile geçiş yapabiliyormuyuz veya farklı bir semte bilgi verirmisiniz. teşekkürler.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

20.12 1989 doğumluyum. Admin. Daha önceki. Bekçilik. Sınav başvuru yapmıştım. Ama gözden elendim. Renk körü denildi ama deyilm. Şimdi başvuru yapabilirmiyim sadece okuyamadım. Heycanlsdim tekrar. Şimdiki. Sınav. Başvuru. Hakkım. Var. Mi yardımcı. Olursanız. Sevinirim

isa kacar
Ziyaretçi
isa kacar

ortaokul mezunları başvurabilir mi 89 şubat doğumlular

mustafa karakaya
Ziyaretçi
mustafa karakaya

24.10.1988 doğumlu başvurabilir mi

Oğuzhan
Ziyaretçi
Oğuzhan

Merhaba, sağ tarafımda koltuk altından adonise inen bölümde dövmem var sorun olurmu? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Murat Asartepe
Ziyaretçi
Murat Asartepe

2.döneme başvurdum sorun olur mu

şahin
Ziyaretçi
şahin

merhaba.Ben istanbul sarıyerdeyim başvuruda da istanbul ve ankara için ayrı 81 il için ayrı başvuru var,bide istanbul ankara başlığında çatalca var istanbul için orasıda bana epey uzak kalıyor yani benim yaşadığım ilçe yada yakınlarında görevlendirilmem mümkün mü? birde başvuruyu 81 il için olan dan yapsam daha iyi mi olur?

bayram
Ziyaretçi
bayram

selam kardeş benım acık lise son sınavım ve mezun sayılırım dökumanları elimdedir acaba başvursam kabul olunur m

mifira
Ziyaretçi
mifira

merhaba dostum bende 30.11.1992 liyim ve bedelli askerlik yapıcam henüz yapmadım kasım ayın da yapıcam sınava başvurma şansım var mı yada herhangi bir sorun çıkar mı?

Askın
Ziyaretçi
Askın

Aynı ilçede adres değişikliği yapıldığında bu sorun oluşturuyor mu 6-7 yıldır aynı ilçedeyim

Kalender
Ziyaretçi
Kalender

Admin önemli bi sorum Olacak.
Eğitim süresi yatılı olarak geçiyor ve yaklaşık 2 ay sürüyor bu sürede maaş alınıyor mu yoksa göreve başlayınca mı maaş alınıyor. Birde tatil günleri nasıl belirleniyor

Saffet
Ziyaretçi
Saffet

Merhaba başvuru ve her şeyin belli olması ne kadar sürer

Admin
Üye
Admin

6-7 ay surer ortalama 1 yılı bile bulabiliyor bazen. (en bastan göreve baslayana kadar gecen sure baz alınmıştır.)

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Admin ben askerden geldim 2 ay oldu geleli başvuru yaptığım zaman sıkıntı olurmu yaşadığım yer için

Admin
Üye
Admin

Askerden sonra ikamet ettiginiz yer askere gitmeden onceki ikamet yerinizse sorun olmaz. Bu kisiler askerdeyken de aynı yerde ikamet etmis sayılırlar.

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Admin başvuru daha açılmadı değilmi bilginiz varmı ne zaman açılacak bu başvuru ekranı

Admin
Üye
Admin

Sınav takvimi yoğunluğu sebebiyle gecikmis. 23. Donem Pomem sonuçları ilan edildi. Muhtemelen yarın ilan edilir basvurular.

Furkan
Ziyaretçi
Furkan

Haftasonu tatili veya çalışma saatleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?