2019 Yılı Bekçi Maaşları
bekci maaslari

2019 Yılı Bekçi Maaşları

Bekçilik kendi memleketinde yapma avantajı, kesin iş garantisi, devlet güvencesi, kolluk görevi olma gibi avantajlar nedeniyle tercih ediliyor. Bu nedenle çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda oldukça revaçta. On binler bekçi olmak için birçok zorlu sınava giriyor ve bu şanlı mesleğe adım atmak için yarışıyor.Nasıl Bekçi Olunur? konulu yazımızda bu huşuları detaylıca anlattık. Bekçi maaşları 657 sayılı devlet memurları kanununa göre belirleniyor. Sizler için bu yazımızda derece ve kademelerine göre bekçi maaşlarını bir araya getirdik. Bu maaşlara çocuk paraları ve BES kesintileri dahil değildir. Bunları da kendinize göre hesaplayarak maaşları bulabilirsiniz. 2019 yılında bekçilerin alacağı maaşlar aşağıdaki gibidir.

2019 YILI BEKÇİLİK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN.

2019 yılında  bekçi maaşları aşağıdakine yakın değerler olacaktır:

  • 9/1 Lise mezunu yeni bekçinin 2019 yılı ocak ayı maaşı: 3970 TL
  • 9/1 lisans önlisans mezunu yeni bekçilinin 2019 yılı ocak ayı net maaşı: 4002 TL

Yukarıdaki maaşlar ham maaşlardır. Yeni göreve başlayan bir bekçinin alacağı tutarlardır. Kademe ve dereceye göre fark oluşur. Aynı zamanda aşağıdaki durumlarda ek tutar da net maaşlara yansıtılır:

  • Eşi çalışmayan bekçinin maaşına yapılan aylık ek ödeme:  248 TL
  • Eşi çalışan bekçinin maaşına ek ödeme yapılmaz.

Bekçi görevi yapan kişinin çocukları varsa maaşına ek ödeme aylık olarak yapılır. Çocuk yardımları aşağıdaki gibidir:

  • 72 aydan küçük çocuk için; 58 TL
  • 72 aydan büyük çocuk için: 29 TL

Bu miktarlardan yola çıkarsak, 2019 yılında yeni göreve başlayan evli ve 2 tane 6 yaşından küçük çocuğu olan bekçinin aylık net maaşı 4360 TL civarı olacaktır. Kişi eğer BES sistemine dahil olursa 80 TL civarı aylık kesinti olur. Bu da maaşından aylık düşer. tüm bu miktarlar kişiye görev yılına ve görev yaptığı yere göre ufak değişikliklere uğrayabilir. Yukarıdaki tutar Ankara’da görev yapan bekçi için geçerlidir. Hakkari gibi zorlu yerlerde görev yapan bekçiler 190 TL civarı daha fazla ödeme alırlar. Yani yukarıdaki gibi durumu olan bir bekçi Hakkari de 2019’da 4550 TL civarı maaş alacak.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
361 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ibrahim
ibrahim

admin merak ettiğim kazananlar için sağlık raporunu kendileri herhangi bir devlet hastanesinden mi alacaklar yoksa polisler mi hastaneye götürecek ?

Osman
Osman

Ben şu an lisans mezunuyum.İnşallah mardinde sene sonu alım açılır da başvursam .Mardin de olduğumdan 4300 lira mı alırım.

Adem
Adem

Hocam bekçilik sınavları ne seviyede yapilacak

Ugur
Ugur
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Okul sarti belli oldumu hocam

Gökhan
Gökhan

3 sene once uyusturucu dan dolayi cezaevine girdim 6 ay 27 gun yattim ve tahliye oldum disardan 5 sene ceza verdiler diye biliyorum evrak cikardigim zaman adli sicil kaydi gozukmuyor diyecegim o ki bekcilige basvurmamda bir sıkıntı olurmu?

Gökhan
Gökhan

2015 yilinda uyusturucudan 6. ay 27 gun cezaevinde yatip tahliye oldum su an evrak cikardigimda adli sicil kaydi gozukmuyor sabika kaudi yok bu bekcilige basvurmamda bir engel olurmu?

Çağrı
Çağrı

Merhaba uyusturucudan denetim serbestlik aldım yaklasik 5 ayim kaldi bitmesine duzenli bir sekilde devam ediyorum bidahaki alima kadar bitmezse sıkıntı olur mu

Çağrı
Çağrı

Merhaba uyusturucudan denetim serbestligim var 5 ayin kaldi duzenli olarak imzaya ve derse gidiyorum birdahaki alima kadar bitmezse sorun olur mu benim icin

Bilal
Bilal

Amin merhaba başvuru tarihi hakkında bilginiz varmı

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...