Yeni Bekçi Alımında Yedeklere Öncelik Verilir mi?

Bugün, 2018 yılı içinde 17 bin yeni mahalle bekçisi alımı olacağı konusu Türkiye’nin gündemine oturdu. İçişleri Bakanımız bu müjdeyi bugün bekçilik ilanı bekleyen bekçi adaylarına verdi. Bu haberde ilgili haberi okuyabilir ve videosunu izleyebilirsiniz. Kadro sayısı büyük olunca birçok adaydan çok farklı çerçevelerde sorular bizlere sorulmaya başladı. Bu soruların en merak edileni ve birçok kişiyi ilgilendireni, haber başlığımızdaki yeni mahalle bekçisi alımlarında yedeklere öncelik verilip verilmeyeceği husus oldu.

2018 Bekçi alımlarında mevcut yedeklere öncelik verilir mi?

Bilindiği üzere 2017 bekçi alımı süreci devam eden iller var. Hatta çoğu il, hala sürecini işleyişi adaylarla paylaşmamış durumda. Birçok ilde de yedek adaylar kendilerine bekçilik eğitimi için sıra gelmesini bekliyor. Bu süreçte yeni alımın olacağın duyan yedek adaylar ve yeni başvuru yapmayı düşünenler, yukarıdaki soruyu bize soruyorlar. Biz de bu konuda sizleri aydınlatma gereği hissettik.

Kamuya yapılacak istihdamlarda, ilanlar kendi çerçevesinde değerlendirilir. Bir alımda asil ve yedek olanlar, o alım süreci ile sınırlı bir süreci yaşarlar. Eski alım sürecinde olanların, yeni ilan sürecine dahil edilmesi şeklinde bir uygulama kamuda bulunmamaktadır.

Yani; 2017 mahalle bekçiliği sürecine girmiş yedek adaylar, 2018 bekçi alımlarında herhangi bir önceliğe ya da avantaja sahip değillerdir. 2018 yılında yeniden bekçilik ilanları gelecek, başvuru ve diğer süreçleri yeniden başlayacak, yeniden asil ve yedek listeler oluşturulacaktır.

Bu nedenle yedekte bekleyen bekçi adayları, yeni alım ilanı gelince tekrar başvuracak ve önceliksiz olarak diğer adaylarla tekrar tatlı bir rekabete girişeceklerdir.

Tüm mahalle bekçisi adaylarına duyurulur.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını mutlaka satın alın. Binlerce çözümlü test ve sözlü mülakat soru-cevabı ile yazılıya ve sözlüye hazırlanın.40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018'de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bu uygulama ile bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 0 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*