2018 de 17 Bin Yeni Mahalle Bekçisi Alınacak!(Video Haber)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara  Emniyet G.M. 173. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle şehit aileleriyle yemek programında, 17 bin yeni çarşı ve mahalle bekçisi alınacağını müjdeledi! 2018 yılı içinde yapılacak olan bekçi alımları, en az ilkokul mezunu olmak üzere il il ilana çıkacaktır!

Bakan Soylu’nun bugün yaptığı konuşmanın metni şöyle:

“… bekçilerimiz, yeni başladı. Bir 5 bin vermiştik. Bir 7 bin verdik. Bir 7 bin daha verdik. Allah nasip edecek bir 7 binin hazırlığını yapıyoruz. 10 bin daha hazırlığını yapıyoruz. Sokaklarımızda güvende olduğumuz hissi hissettiren bekçilerimizde mahallerimizde hizmet yapmaya devam edecekler.”

Bekçi istihdamı geçtiğimiz 2018 Mart ayında yayınlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği ile yapılmaktadır. Bu yönetmelikte, bekçi adaylarında aranılan şartlar detaylı anlatılmıştır. Yeni bekçi adayları için süreç şöyle işleyecek:

 1. İller ilanlara çıkacak.
 2. Adaylar başvuracak
 3. Ön sağlık taramasına girilecek.
 4. Yazılı bekçilik sınavı olacak.
 5. Bekçilik fiziki yeterlilik sınavına girilecek.
 6. Sözlü mülakat sınavı olacak
 7. Sağlık raporu alma ve eğitim süreci başlayacak.

İçişleri Bakanımızın 2018 yılında yapılacak 17 bin mahalle bekçisi alımı ile ilgili konuşma videosu:

1) Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması şarttır:

 • a) Türk vatandaşı olmak,
 • b) İlkokulu bitirmiş olmak,
 • c) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,
 • ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,
 • d) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
 • e) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,
 • f) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,
 • g) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,
 • ğ) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
 • h) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Mahalle bekçiliği için yaşınız tutuyor mu? Hemen hesaplayın:
https://www.bekcialimi.com/bekcilik-yas-hesaplamasi/

Konu ile ilgili gelişmeler için sitemizi takip etmeye devam ediniz. Haberin videosu hazırlanıyor…

Bekçi adayları; bekçilik yazılı sınavı bitti. Asıl eleyici aşama olan sözlü mülakat sınavına hazır mısınız? Sözlü mülakat, kazananların belirleneceği aşama olacak; %50 başarı puanı verecek. Kazananla kazanmayanı sözlü mülakat aşaması belirleyecek. Sözlü mülakatlarda sorulan bine yakın soru ve cevap için mutlaka uygulamamızı inceleyin. Sürekli güncellenen içeriklerle yüz bine yaklaşan rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

14 yorum

  • Merhaba Sezer. Mahalle bekçisi alınacak illerin Valilikleri duyuruya çıkacaklar. Adaylar buna göre başvuracaklar. İlanlar sitemizden ve bildirim sitemizden takip edebilirsin.

 1. Yaş konusunda esnetme yapılmadığı sürece torpil şüphesi devam edecek. Normal memur alımları 36 yaş iken ve onca yaş itirazı var iken neden hala 30 yaşta ısrar ediliyor anlamış değilim. 30 yaşından büyük olanlar vatanını daha az mı seviyor ve müdafa edemiyor mu? Ben 2 haftalık farkla alınmadım .Halbuki gücüm, kuvvetim ve boy-kilo endeksim uygun. Ama sorun 2 hafta 30 yaşını geçmişim. suçum bu..!

  • BİZLER VATANINI, MİLLETİNİ, BAYRAĞINI SAVUNMANIN YAŞI VE CİNSİYETİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ.15 TEMMUZ GECESİ YAŞIMIZA VE CİNSİYETİMİZE BAKMADAN 7″den 70″e MEYDANLARA İNEREK, ARDINDAN 1 AY BOYUNCA MEYDANLARDA DEMOKRASİ NÖBETLERİ TUTARAK NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK . VATANIMIZI KORUMAK İÇİN KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR DÖKMEYE VATAN İÇİN HAZIRIZ.GEREKİRSE HER TÜRLÜ PARKUR TESTLERİNE DE GİRMEYE RAZIYIZ.MEMUR OLMA YAŞI 35 İKEN O ŞANLI VE KUTSAL ÜNİFORMALARI GİYMENİN YAŞI NEDEN 30 OLSUN.BU HUSUSLAR DAHİLİNDE SIZ DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN GEREKLİ OLAN DÜZENLEMELERİ YAPACAĞI İNANIYORUZ

   Çarşı ve mahalle bekçisi ve Polis alımında 30 yaş aranırken, İçişleri bakanlığı memur alımında sınavın yapılacağı yıl itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak maddesi yer alırken bu maddenin de polislik ve bekçilik yaşta en fazla 35 olmalı yaş esnekliği sağlanması için 24 Haziran 2018 seçim öncesi sayın yetkililerden TBMM, BİMER,CİMER, İçişleri Bakanlığı?na yazı ve imza kampanyası başlatıldı arkadaşlar sizlerinde desteğini bekliyor ve katılmak isteyen arkadaşlar için teşekkürler..

   imza kampanyası Facebook iletişim linkihttps://www.facebook.com/groups/2155816921308353/permalink/2155816934641685/

   imza kampanyası watsapp iletişim linki linkihttps://chat.whatsapp.com/7ChqqMOYTlsIPtzmn8ZeH5

   imza kampanyası linki https://chn.ge/2H6JYyJ şuan imzalalayan aday sayısı 117

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*