Yedekler Nasıl Çağrılacak

2018 1 dönem 7 bin bekçi alımı süreci nihayete erdi. Kazanan ve yedekler geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi tarafından açıklandı. Adaylar sonuç ekranlarına bakarak durumlarını öğrenmeye, akıllarına takılan hususları bize sormaya devam ediyorlar. Günde 30 bin civarında kişi bekçilik konusunda sitemizi ziyaret ediyor. Bu yoğun gündemde bekçi adaylarından gelen soruların büyük bir kısmını yedeklerin durumu oluşturuyor.

Bekçi adayları asil ve yedek kazanan şeklinde listelendiler. Bu listeler il bazında olup yedek sıranız o ili kapsamaktadır. 150. yedek demek o ildeki 150. yedeksiniz anlamına geliyor. Yedekler nasıl çağrılacak? Duyuru nasıl yapılacak? Bu konuları açıklamak istiyorum.

Yedek kazanan adayların bu aşamada yapacağı bir şey yok. Bekleyecekler. Yedek kazananlar, asil adaylardan gitmeyen, elenen ya da sağlıkta geçemeyenlerin yerine 1. yedekten başlamak üzere davet edilecek. Bu davet duyuru ile yapılmayacak. Adaylar davet edilecekler. Asilleden elenen oldukça İl Emniyet Müdürlüğü tarafından telefon le çağrılıp sürece davet edilecekler.

Bundan sonraki güvenlik araştırması, sağlık raporu aldırılması ve eğitim süreci bekçi adaylarının ikamet ettikleri il emniyet müdürlükleri ve polis okulları tarafından yürütülecek. Bu aşamalarda elenen oldukça sırayla yedek çağrılacak. Toplu çağırma olmayacak elenen oldukça yedek davet edilecek.

Yedeklerin çağrılacağı bu dönemde 10 bin bekçi alım süreci başlarsa yedek adaylar buna kesinlikle başvursunlar. Yeni alımda tüm süreç yeniden başlayacak, yedeklere öncelik vb tanınmayacak. Bu hususu unutmayın.

Tüm yedek adaylara duyurulur.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 209 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

209
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
yedek1
Ziyaretçi
yedek1

merhaba admin yedek olarak kazandım sağlık raporunu tamamladım bi sorun çıkmadı ne zaman bilgi verilir şimdiden teşekkürler bilgin için.

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

Merhaba 130 kişinin ataması oldu 45 kşi kaldı yedeklerden 15 kişi çağırdılar geri kalanlar ne olacak dosyaları ankara ya giden var ben 18 yedeğim bizi ne zaman çağırırlar admin veya çağırılma ihtimalim var mı

Volkan
Ziyaretçi
Volkan

Hangi il?

Batman
Ziyaretçi
Batman

Admin batmandan125 1w5 kişi alınacak şuan 83 kişi eğitime cağrılmış Bn 34 yedek adayıyım cağrılmış ihtimali var mı

Batman
Ziyaretçi
Batman

Yedeklere ne zaman bilgi verecekler admin

mustafa yurtseven
Ziyaretçi
mustafa yurtseven

selam admin burdurdan 4, yedeğim .ve 22 kişi sağlık raporu nedeni ile elendi.asiller eğitime çağrıldı ancak yedeklerden eğitime çağırılan olmadıçsağlık raporuna itiraz konusu var şuanda ,ancak bu itiraz eden asiller nihayetinde olumsuzz sağlık raporu almışlar.demem şuki sağlık raporu olumsuz olan asiller tekrardan rapora gidecekler.ancak yedekler neden eğitime çağırılmadı yada çağırılacaklarmı ,bu konıudaki düşünceleriniz nedir

Umutsuz bekci
Ziyaretçi
Umutsuz bekci

Selim aleykum 7binlik kadro şuan 10bin oldu yedeklerin sağlık islemleri yapıldığı için hala atanamadilar şansları yűksekmidir

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

Simavi geçtikten sonra hastahaneden alınan sağlık raporunda yanlış ölçüm yüzünden elendim rapora itiraz ettim dosya sağlık işlerine gitti ve cevap gelmedi bana kesin donus yaparlar mi

diggr
Ziyaretçi
diggr

öncelikle emeğin için teşekkür ederim admin..
Kardeşim yazılı, sözlü, parkur, sağlık, güvenlik, hepsini geçti bulunduğumuz ilçede tüm arkadaşları emniyete çağırıldı evrakları teslim etmesi için ama kardeşim çağırılmadı! grup grup mu çağırılıyor? yoksa bir sıkıntı mı var ?

ÇETİN
Ziyaretçi
ÇETİN

admin 180 asıl 16. yedek adayım sağlık raporu hepsi sağlam sıra gelirmi sence

Sahin
Ziyaretçi
Sahin

İkinci sıradayım sağlık raporunu Ankara’ya gönderildi sence sonuç neolur

Han
Ziyaretçi
Han

Güvenlik soruşturman ve sağlık kurulu olumlu ise sıra gelir kardeşim

Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Admin istanbul da 1200 tane asil alindi 400 tane de yedek ama sen yedeklerin hepsini sagliga cagirildiysaniz kazandiniz veya olursaniz hediyemi isterim gibi kelimeler kullanmissin ama bize denilen asillerden elendikce yedekler cagirilicak dendi sen bu konu da birinden bilgi mi aldin yokss kendi fikrini mi soyluyorsn vunkh insanlar umutlaniyor bilginiz olsun…

Ebru
Ziyaretçi
Ebru

Iyi geceler admin benim erkek arkadaşımı çağırdılar emniyete saglik raporu aldirtilar herşey saglam bide Whatsap grubunu eklediler ve saglik raporu ankaraya gitti 1hafta icinde aricaklar dedi olumlumu sizce bursadan 163 yedekti.

Osman
Ziyaretçi
Osman

Admin istanbulda 248 .yedek adayım.cuma gunu emniyette msj geldi.güvevlik sorusturması için pazarteside aradılar. Saglık raporu içi hastenede hazır bulunun diye . Saglık raporunuda teslim ettik basımızdakı polislere hala yedekmiyiz yoksa kazanmısmı oluyoruzz.

Eren
Ziyaretçi
Eren

Admin şanliurfadan 172 inci yedek adayim Cagirilma durumum var mi?

türk
Ziyaretçi
türk

sayın admın ben ıstanbulda 330.yedek ADAYIM benı once emnıyete sonra da saglık raporu ıcın hastaneye cagırdılar
şimdi ben kazandım mı yedek mıyım hazırda bekletmek ıcın mı cagırıldık ??

ali
Ziyaretçi
ali

kardeş sağlık raporu için hemen aradılar mı yoksa araya bir iki hafta girdi mi ?

türk
Ziyaretçi
türk

4 gun sonra aradilar