Yedekler Nasıl Çağrılacak
yedekler nasil cagrilacak

Yedekler Nasıl Çağrılacak

2018 1 dönem 7 bin bekçi alımı süreci nihayete erdi. Kazanan ve yedekler geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi tarafından açıklandı. Adaylar sonuç ekranlarına bakarak durumlarını öğrenmeye, akıllarına takılan hususları bize sormaya devam ediyorlar. Günde 30 bin civarında kişi bekçilik konusunda sitemizi ziyaret ediyor. Bu yoğun gündemde bekçi adaylarından gelen soruların büyük bir kısmını yedeklerin durumu oluşturuyor.

Bekçi adayları asil ve yedek kazanan şeklinde listelendiler. Bu listeler il bazında olup yedek sıranız o ili kapsamaktadır. 150. yedek demek o ildeki 150. yedeksiniz anlamına geliyor. Yedekler nasıl çağrılacak? Duyuru nasıl yapılacak? Bu konuları açıklamak istiyorum.

Yedek kazanan adayların bu aşamada yapacağı bir şey yok. Bekleyecekler. Yedek kazananlar, asil adaylardan gitmeyen, elenen ya da sağlıkta geçemeyenlerin yerine 1. yedekten başlamak üzere davet edilecek. Bu davet duyuru ile yapılmayacak. Adaylar davet edilecekler. Asilleden elenen oldukça İl Emniyet Müdürlüğü tarafından telefon le çağrılıp sürece davet edilecekler.

Bundan sonraki güvenlik araştırması, sağlık raporu aldırılması ve eğitim süreci bekçi adaylarının ikamet ettikleri il emniyet müdürlükleri ve polis okulları tarafından yürütülecek. Bu aşamalarda elenen oldukça sırayla yedek çağrılacak. Toplu çağırma olmayacak elenen oldukça yedek davet edilecek.

Yedeklerin çağrılacağı bu dönemde 10 bin bekçi alım süreci başlarsa yedek adaylar buna kesinlikle başvursunlar. Yeni alımda tüm süreç yeniden başlayacak, yedeklere öncelik vb tanınmayacak. Bu hususu unutmayın.

Tüm yedek adaylara duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
250 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat t
Murat t

Admin 180 asıl yedek 36 gelme ihtimali nedir

Mehmet ozdemir
Mehmet ozdemir
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Admin bingol asil kac kisi 10 bin bekci alimi iptalmi oldu nasil ogrenebiliriz

sinem
sinem

bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi sistemde bu kişiye ait sınav sonuç bilgisi bulunmamaktadır diyor bu ne demek LÜTFEN YARDIMCI OLUN

FATİH ERDOĞAN
FATİH ERDOĞAN
Cevaplandı:   sinem

Sınava girmemissin demektir kayıt altina alinmamissin sonuc bu oyuzden

sinem
sinem
Cevaplandı:   sinem

sınava girdi parkura sözlü mülakata falan gitti yanlız bi salise ile bi sıkıntı vardı o yüzden böyle bi sonuç verdi galiba

kadir
kadir

asıl 50 kişi alıyor 2 yedeğim sizce ne olur

Fevzi cakmak
Fevzi cakmak
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Orduda 50 kisi aliniyor bn 26. Yedegim oyle yaziyor nasil olcak krdsm

Ismail
Ismail

Adminim vanda yedek listesi belirlenmemis biz nasil olacaz bilgi verirseniz sevinirim

Ismail
Ismail
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Adminim daha oncede sormustum van icin yedek liste belirlenmedi ve ben den parkuda sonavadada dusuk poan alan adamlar kazandi ben kazanamadim sadece kazanamadiniz diyo aciklama yok bisi yok benim mulakatimda cok iyi gecti hemde cok iyi gecti yani ordaki sorulari soranlarda oldu gibisinden konustular benimle polis akademsini ariyorum acmiyolar ne yapmam lazim yardimci olabilirmisiniz.

FATİH ERDOĞAN
FATİH ERDOĞAN

Admin simdi alımlarda tamamlandı 3 aralık itibariyle peki aralık ayında tekrar alımlar kacı gibi baslar tahminen 15-20 arası acarlarmı sistemi ,özel güvenlik görevlisiyim

memo
memo

admin 100 asil alincak 252 . sirada yedegim olma olasiligi nedir ?

Oguz
Oguz

Admin istanbul da alim 200 yedek 337 hic mi sans yok

Oktay
Oktay

Merhaba 10 bin bekçi alımı başvuru şartları ne zaman belli olur.Bu konuda bilgi alacaktım iyi günler.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...