Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır? – BekçiAlımı
Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?
Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?

Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?

Makalemizin ana konusu olan Windows 8 işletim sistemi nasıl onarılır? Sorusuna cevap arayacağız. Çoğu durumda, Windows 8 işletim sisteminizi onarmanız gerekebilir. Yalnızca Windows 8 değil, birçok işletim sisteminde bu durum geçerlidir. Söz konusu onarımları başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için derinlemesine bilgi sahibi olmanız gerekmiyor. Yalnızca ön bilgi yeterlidir. Aşağıda paylaşacağımız uygulama adımlarına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Emin olun sandığınızdan çok daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Windows Neden Onarılır?

Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?
Windows 8 İşletim Sistemi Nasıl Onarılır?

Günümüzde birçok kullanıcı Windows işletim sistemini onarabileceklerinin farkında değil. Bizde bu kısımda Windows neden onarılır? Sorusunu ele alacağız.  Bilgisayarımızda bir sorun oluştuğunda format atmak yerine oldukça profesyonel bir şekilde yapılabilecek en önemli işlem onarım işlemidir.

Windows 8 işletim sisteminin neden onarıldığı sorusunun cevabı en basit haliyle bilgisayarınızda oluşan sorunları ortadan kaldırmaktır. Bu işlem, bilgisayarınızı biçimlendirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Biçimlendirmek yerine onarmak daha profesyonel bir işlemdir. Windows 8 işletim sisteminizi onarmak için atmanız gereken birkaç adım vardır. Bu adımlardan önce bilmeniz gerekenler: Kullanıcı biçimlendirmeden önce bu yolu dikkate almalıdır.

Windows 8 Nasıl Onarılır?

Birçok kullanıcı bu işlemin ne olduğunu bilmiyor. Onarım için önce işletim sistemi DVD’nize ihtiyacınız var. DVD’leri veya USB bellekleri kullanabilirsiniz.

Windows 8 Nasıl Onarılır?
Windows 8 Nasıl Onarılır? Onarım işlemleri nasıl yapılır?

DVD veya USB cihazınızı bilgisayarınıza takarak işleme başlayın. Bilgisayarınızı açtığınızda ekranda görünen tuşa basın. Bundan sonra kurulum başlayacak ve işletim sistemi kurulum ekranı görüntülenecektir.

Açılan ekranda Next butonuna basarak işleme devam edin. Şimdi Yükle düğmesini tıklayın. Bu işlemden sonra sisteminizi onarabilirsiniz. Bunu yapmak için Gelişmiş seçenekler seçeneğini seçin. Bu eylem, otomatik onarımı seçmek içindir. Bu, bilgisayarınızda otomatik onarım işlemini başlatacaktır.

Otomatik onarım işlemi başladıktan sonra birkaç dakika bilgisayarınıza dokunmayın. Yaklaşık 15-20 dakika sonra sistem onarılacak ve geri yüklenecektir. Bu işlem biçimlendirmeden daha kısa ve kolaydır, böylece bilgisayarınızı geri yükleyebilirsiniz. Windows 8 nasıl onarılır? sorusu da en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu soruya bu bölümde cevap vermiş bulunmaktayız.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: İşveren İş Kazası Bildirimi Nasıl Yapılır?

Yazar: Berat Mert SÖNMEZOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir