Süleyman SOYLU'dan 10 Bin 500 Mahalle Bekçisi Açıklaması
10 bin 500 bekci aciklamasi

Süleyman SOYLU’dan 10 Bin 500 Mahalle Bekçisi Açıklaması

İçişleri bakanımız Süleyman SOYLU, 2018 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı sürecinde seçimi yapılan 10 bin 500 bekçi adayının, eğitimlerini alıp 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar göreve başlayacaklarını duyurdu. 1. dönem Bekçi adaylarının rapor aşamasında sona geliniyor. Asil kazanıp raporu sorunsuz onay alanlar ile asil yerine seçilip rapor aşamasından geçip Ankara’dan olur alan adayların eğitimleri bu ay başlayacak.

İlk aşamada 7 bin şeklinde planlanan bu alımda sonradan yapılan ek kontenjan arttırımı ile 3 bin 500 kadro daha ihdas edildi. Böylece 10 bin 500 bekçi adayı yakında bekçi eğitimlerine alınıp sokaklarda görev yapma imkanına kavuşacak. Bu adayların eğitimlerinin sarkacağı, yetişmeyeceği, sonradan yapılacağı gibi söylentiler çıksa bile Bakanımızın açıklamasına göre bu kişilerin eğitimlerinin tamamlanıp aktif göreve başlamaları 2019 Şubat ayı sonuna kadar gerçekleşecektir.

Önemli Not: Bu açıklamanın 2019 yılında yapılması planlanan ve yeni başvuru ile başlayacak bekçi alım ilanı ile herhangi bir alakası yoktur. Yeni bekçi alımı ile ilgili haberimiz için tıklayınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
33 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bekçi adayı
Bekçi adayı

Sağlık raporu itiraz sonuçları ne zaman açıklanırki acaba.. Ümidimiz kalmadı geçen yıl falan ne zaman açıklandı 🙁

Oktay
Oktay

İlköğretim mezununa bu alımda şans varmı admin kardeş.

Süleyman
Süleyman

Sonuçlar acikladigi zaman ismimiz olmasza soruşturmadan kalmiş oluruz bununla alakali bir aciklama yaparlarmi acaba soruşturmadan kaldiniz falan diye yoksa sadece sonucu mu göremeyiz ayrica soruşturmadan kaldigimiz zaman yasal bir hakkimiz varmı.

Bty
Bty

Ben askerliğimi Hakkari Şemdinli 3 dağ komando taburunda bölük çavuşu olarak yaptım ve bu bekçilik sınavını spor mülakatını ve sözlü mülakatınıda başarıyla geçerek asil olarak kazandım henüz bir tedavisi olmayan ilacı olmayan ve hiçbir sosyal aktivitemde sıkıntı yaratmayan ve sırf hepatit b taşıyıcısı olduğum için elendim yazıktır günahtır en başından sordum taşıyıcı isen sıkıntı yok dediler ben okadar hayal ettim memur olcam düzgün bir işim saygınlığım olcak gelecek güvencem olcak diye ama hüsrana uğradım hakkım var ise hakkımı helal etmiyorum

gorkem
gorkem

yaş sınırında 23 02 1988 tarihinde doğdum bu sene yaş sınırında esneme olcakmı bilginiz varmı ?

Kirqin
Kirqin

Ankara sonuclari nezaman aciklayacak .

Ugur
Ugur

Lise terk bekcilik icin olumlu olucakmi

Ugur
Ugur
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Olabilir yani

Ayça
Ayça

Başka yerde bayan bekçi alınmış neden tüm illerde alınmıyor . Kaç üniversite bitirdik yaşımız geçiyor ..

hande
hande
Cevaplandı:   Ayça

bayanlara cevap bile verilmiyor böyle bir şey olabilir mi

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...