Süleyman SOYLU’dan 10 Bin 500 Mahalle Bekçisi Açıklaması – BekçiAlımı

Süleyman SOYLU’dan 10 Bin 500 Mahalle Bekçisi Açıklaması

İçişleri bakanımız Süleyman SOYLU, 2018 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı sürecinde seçimi yapılan 10 bin 500 bekçi adayının, eğitimlerini alıp 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar göreve başlayacaklarını duyurdu. 1. dönem Bekçi adaylarının rapor aşamasında sona geliniyor. Asil kazanıp raporu sorunsuz onay alanlar ile asil yerine seçilip rapor aşamasından geçip Ankara’dan olur alan adayların eğitimleri bu ay başlayacak.

İlk aşamada 7 bin şeklinde planlanan bu alımda sonradan yapılan ek kontenjan arttırımı ile 3 bin 500 kadro daha ihdas edildi. Böylece 10 bin 500 bekçi adayı yakında bekçi eğitimlerine alınıp sokaklarda görev yapma imkanına kavuşacak. Bu adayların eğitimlerinin sarkacağı, yetişmeyeceği, sonradan yapılacağı gibi söylentiler çıksa bile Bakanımızın açıklamasına göre bu kişilerin eğitimlerinin tamamlanıp aktif göreve başlamaları 2019 Şubat ayı sonuna kadar gerçekleşecektir.

Önemli Not: Bu açıklamanın 2019 yılında yapılması planlanan ve yeni başvuru ile başlayacak bekçi alım ilanı ile herhangi bir alakası yoktur. Yeni bekçi alımı ile ilgili haberimiz için tıklayınız.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

33 Soru Cevaplandı

 1. Bekçi adayı

  Sağlık raporu itiraz sonuçları ne zaman açıklanırki acaba.. Ümidimiz kalmadı geçen yıl falan ne zaman açıklandı 🙁

 2. İlköğretim mezununa bu alımda şans varmı admin kardeş.

 3. Sonuçlar acikladigi zaman ismimiz olmasza soruşturmadan kalmiş oluruz bununla alakali bir aciklama yaparlarmi acaba soruşturmadan kaldiniz falan diye yoksa sadece sonucu mu göremeyiz ayrica soruşturmadan kaldigimiz zaman yasal bir hakkimiz varmı.

 4. Ben askerliğimi Hakkari Şemdinli 3 dağ komando taburunda bölük çavuşu olarak yaptım ve bu bekçilik sınavını spor mülakatını ve sözlü mülakatınıda başarıyla geçerek asil olarak kazandım henüz bir tedavisi olmayan ilacı olmayan ve hiçbir sosyal aktivitemde sıkıntı yaratmayan ve sırf hepatit b taşıyıcısı olduğum için elendim yazıktır günahtır en başından sordum taşıyıcı isen sıkıntı yok dediler ben okadar hayal ettim memur olcam düzgün bir işim saygınlığım olcak gelecek güvencem olcak diye ama hüsrana uğradım hakkım var ise hakkımı helal etmiyorum

 5. yaş sınırında 23 02 1988 tarihinde doğdum bu sene yaş sınırında esneme olcakmı bilginiz varmı ?

 6. Ankara sonuclari nezaman aciklayacak .

 7. Lise terk bekcilik icin olumlu olucakmi

 8. Başka yerde bayan bekçi alınmış neden tüm illerde alınmıyor . Kaç üniversite bitirdik yaşımız geçiyor ..

  • bayanlara cevap bile verilmiyor böyle bir şey olabilir mi

  • Kadın bekçi alımı olup olmayacağı belli değil. 2016 da alındı sonra hiç alınmadı. Kadınların yeri yanımız, değerleri ise sonsuzdur.

 9. Alsın alsın. Kendi memleketinde de herkese torpil yapip alsin

 10. Yasimz 32 33 olsa 2019 da yas siniri yukselirmi

 11. Orta okul mezunlarinada bir şans tanıyın sayın bakanim

 12. Orta okul mezunlarinada bir şans taninsin

 13. Aykut akbiyik

  Admin saglik kontrolu icin devlet hastanesindemi yada ozeldemi yapicaz ve ucreti nekadar oluyor.

 14. Merhaba suan ben askerdeyim 5 ayım kaldi askerdeyken alım olursa sinava girebilirmiyim

 15. admin istanbul yedeklerdeyiz bir daha ki alımda yedeklerden alım olması mantıklı değilmi

  • her alım sıfırdan yapılır

  • Torpilin yoksa Yüksek torpil ama. Yoksa yedekte kalırsın torpilin var ise en düşük puan bile alsan atanırsın.!KISA VE ÖZ

 16. 10.000 alım basvuruları martta deniliyor doğru mu

 17. bekçi olmanın şartları nelerdır açıklarmısın..

 18. 2019 10.500 bekçi alımları tahmini ne zaman

 19. Bekçi alımları ortaokul mezunu olsun

 20. 1.yedekler hala bekliyor ne zaman alincak artk yedekler alinmadan baska alim cikiyor artk yedeklere yardm edin sene olack

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir