21 Nisan Cumartesi 2018
Ana Sayfa / Bekçi Haberleri / Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Sorgulanır?

Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Sorgulanır?

Türkiye’de 75’in üzerinde siyasi parti aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yaklaşmakta olan seçim süresiyle birlikte de üyelik çalışmalarına büyük bir yoğunluk veriliyor. Bugüne kadar siyasi partiler ile birlikte çalışmalarını sürdürmekte olan yüzlerce farklı insan bulunmaktadır. Bu kişiler daha sonrasında siyasi partilerle yollarını ayırarak yollarına devam etmektedirler. Fakat gündeme gelen siyasi parti üyelikleri konusu kafaları karıştıracak bir durum haline geldi. İnsanların haberleri olmadan farklı gerekçeler önlerine sunularak siyasi parti üyeliği olan çok sayıda insan ortaya çıktı. İnsanlar siyasi parti üyeliklerin var olup olmadığını sorgulamak için belli bir alana ihtiyaç duyma gereksinimi buldu. Yargıtay Başkanlığında bunlara çözüm getirebilme adına yapmış olduğu açıklamalarla birlikte artık insanlar internet adresi üzerinden kendi bilgileri ile girişlerini sağlayarak daha önceden bir siyasi parti üyeliğinin olup olmadığını ortaya çıkarabilmektedir.

Siyasi Parti Üyeliğimi Nasıl Sorgulayabilirim?

Siyasi parti üyeliğinizi kolay yoldan öğrenebilmek için Yargıtay Başkanlığının resmi internet adresinde bulunmakta olan parti üyelik sayfasına giriş yaparak daha önce aktif olarak görev yaptığınız ya da halen devam ettiğiniz parti üyeliğinizi sorgulayabilirsiniz. Parti üyeliğinizi sorgulamak için sizlerden sistem üzerinde TC kimlik numaranız ve annenizin kızlık soyadı bilgileri sorulmaktadır. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz anda aynı sayfa üzerinde açılan yeni bilgilerde parti üyeliğinizin bulunup bulunmadığı sizlere sunulmaktadır. Yargıtay başkanlığının yapmış olduğu bu değişiklikler neticesinde insanlar daha kolay bir şekilde farklı yerlere müracaat etmeden parti üyeliklerini sorgulayabilmektedir. Nüfus kayıt bilgileriniz Yargıtay Başkanlığı tarafından Mersis üzerinden çekilmektedir. Buda girmiş olduğunuz bilgilerde yanlışlık tespit edildiğinde sizlere bilgileri vermemektedir. Sizlerde siyasi parti üyeliğinizi sorgulamak için Yargıtay Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden parti üyeliğinizin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İstemeden herhangi bir partiye üyeliğiniz bulunuyorsa Yargıtay Başkanlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Parti üyeliği sorgulama sayfası=> Sorgula

Parti üyeliği istifa dilekçesi=> Dilekçe

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını satın alabilirsiniz. Üstelik, 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018'de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir!

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Hakkında Bilgi ve Öneri

Çarşı ve mahalle bekçiliği başvurusunda bulunacak adaylar belli sınav aşamalarına tabii tutulurlar. 2018 yılında 17 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir