Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Sorgulanır? – BekçiAlımı

Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Sorgulanır?

Türkiye’de 75’in üzerinde siyasi parti aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yaklaşmakta olan seçim süresiyle birlikte de üyelik çalışmalarına büyük bir yoğunluk veriliyor. Bugüne kadar siyasi partiler ile birlikte çalışmalarını sürdürmekte olan yüzlerce farklı insan bulunmaktadır. Bu kişiler daha sonrasında siyasi partilerle yollarını ayırarak yollarına devam etmektedirler. Fakat gündeme gelen siyasi parti üyelikleri konusu kafaları karıştıracak bir durum haline geldi. İnsanların haberleri olmadan farklı gerekçeler önlerine sunularak siyasi parti üyeliği olan çok sayıda insan ortaya çıktı. İnsanlar siyasi parti üyeliklerin var olup olmadığını sorgulamak için belli bir alana ihtiyaç duyma gereksinimi buldu. Yargıtay Başkanlığında bunlara çözüm getirebilme adına yapmış olduğu açıklamalarla birlikte artık insanlar internet adresi üzerinden kendi bilgileri ile girişlerini sağlayarak daha önceden bir siyasi parti üyeliğinin olup olmadığını ortaya çıkarabilmektedir.

YENİ: E-DEVLET ÜZERİNDEN İPTAL ETME İÇİN TIKLAYIN!

Siyasi Parti Üyeliğimi Nasıl Sorgulayabilirim?

Siyasi parti üyeliğinizi kolay yoldan öğrenebilmek için Yargıtay Başkanlığının resmi internet adresinde bulunmakta olan parti üyelik sayfasına giriş yaparak daha önce aktif olarak görev yaptığınız ya da halen devam ettiğiniz parti üyeliğinizi sorgulayabilirsiniz. Parti üyeliğinizi sorgulamak için sizlerden sistem üzerinde TC kimlik numaranız ve annenizin kızlık soyadı bilgileri sorulmaktadır. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz anda aynı sayfa üzerinde açılan yeni bilgilerde parti üyeliğinizin bulunup bulunmadığı sizlere sunulmaktadır. Yargıtay başkanlığının yapmış olduğu bu değişiklikler neticesinde insanlar daha kolay bir şekilde farklı yerlere müracaat etmeden parti üyeliklerini sorgulayabilmektedir. Nüfus kayıt bilgileriniz Yargıtay Başkanlığı tarafından Mersis üzerinden çekilmektedir. Buda girmiş olduğunuz bilgilerde yanlışlık tespit edildiğinde sizlere bilgileri vermemektedir. Sizlerde siyasi parti üyeliğinizi sorgulamak için Yargıtay Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden parti üyeliğinizin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İstemeden herhangi bir partiye üyeliğiniz bulunuyorsa Yargıtay Başkanlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Parti üyeliği sorgulama sayfası=> Sorgula

Parti üyeliği istifa dilekçesi=> Dilekçe

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Torpil var,,torpilsiz,,olamaz,,olaaaMaz,,torpilsiz bekçiliği unutun..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir