Sınav Parası Yatırma
bekcilik basvuru ucreti nereye

Sınav Parası Yatırma

2019 1. dönem bekçi alımı 18 Mart tarihinde başlıyor. Bekçi adayları 8187 kişilik kontenjan için yarışacaklar. 81 ilimizin tümünden bekçi alımı yapılacağı ve her ile kontenjan ayrıldığı için 80 ile 100 bin arasında kişinin bekçi olmak için yarışacağını düşünüyoruz. Bu süreçte bekcialimi.com olarak en güncel ve doğru makaleler ile yanınızda olacağız.

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binler için süreç 18 Mart 2019 tarihinde başladı. 81 ilimizin tümüne 8 bin, iki ilimize ek 187 bekçinin alınacağı 1. dönem ve 2. dönem bekçilik ön internet müraacat sistemi aktif oldu. Öncelikle başvuru için Halkbank atm ve şubelerinden yatırılacak, daha sonra e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden başvuru yapılacaktır. Başvuru ücreti 130 TL’dir.

A2FB274F EC17 4EF1 8BCF 7B144B5AB60C

3A7087F0 8F70 4DE2 BD9A 07EA3F9D5C69

187 KİŞİLİK BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

81 İL 8 BİN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuruların başlaması ile Polis Akademisi sitesinden başvuru adresleri açılacak. Bu süreçte bekçi adayının öncelikle bekçilik sınav ücretini-parasını yatırması, daha sonra devlet bilgisi ile Polis Akademisi sitesinden başvurması gerekiyor. Sınav parasını yatırmadan başvuru yapamazsınız. 2019 bekçilik sınav ücretinin miktarı 130 TL dir. Bekçilik sınav parasını Halkbank şubesi ya da ATM’sinden yatırabilirsiniz.

Sınav ücretini yatırdıktan sonra aldığınız dekont-makbuzu kaybetmeyin. Evrak tesliminde vermek zorundasınız. Kaybederseniz tekrar çıkarttırmak zorunda kalırsınız. Yukarıda örneği olan para yatırma makbuzunu mutlaka saklayın.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
140 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
osm
osm

Merhaba. Parkuru çalışma fırsatım hiç olmadı.Acaba sınav zamanı dene şansımız olacakmı orada 1-2 kez alıştırma için ?

Ahmet
Ahmet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Samsuna kac basvuru olur kac bekci alacak samsun

Halit
Halit
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Şehit cocuklarina verilen faks numarasina faks yoladik hala.basvuru yapilamadik yardimci olurmusunuz

Bekcilik2019
Bekcilik2019

Istanbuldan kaç bin kişi başvurur sizce

sahin
sahin

mersin ilinde ortalama kaç kişi başvuru yapar

mehnet
mehnet

İstanbul 1185 mi alınacak admin

mehnet
mehnet

İstanbul 1187 mi alım yapılacak yoksa 1000 tane ayrı 187 tane ayrımı

Volkan
Volkan

Ordu ilinde tahmini kaç kişi başvurur?

Murat
Murat

Yarin ön basvuru mu olacak daha sonra mi para yatırılacak. Ayrica benim 18 martta bedelli yaptim 7 nisanda terhis olacam. Sorun olur mu ön kayıt esnasinda. Kayit esnasinda askerlik tercihini nasil sececem.

Burhan
Burhan

Bir aday sadece kendi ilçe emniyet müdürlüğüne başvuru yapabiliyor değilmi başka ilçeye başvuramıyor. Emniyet müdürlüğü adayı herhangi bir ilçeyemi atıyor

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...