Sınav Giriş Belgesi
sınav giriş belgesi

Sınav Giriş Belgesi

2018 yılı 1. dönem bekçilik yazılı sınavı 20 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Merkezi sınav şeklinde uygulanacak olan yazılı, bekçilik sınav merkezi bulunan on ilde uygulanacak. Bu illere yazılı sınav için davet edilecek olan adaylar, hangi ilde nerede sınava gireceklerinin duyurulacağı açıklamayı ise 11 Ekim 2018 tarihinde görecekler. Polis Akademisi (PA) tarafından protokol ile yazılı sınav sürecini planlanması, soruların hazırlanması, okunması ve tüm duyurular  MEB’e devredilmiş durumda.

2018 Bekçilik Yazılı Sınav Belge Sonucu AÇIKLANDI! TIKLA

11 Ekim 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sitesinden bekçi adaylarının yazılı sınav giriş belgeleri duyurulacak. Adaylar TC kimlik numaraları ile bu belgeye ulaşacaklar.

Bekçilik Sınav Giriş belgesinde aşağıdaki hususlar belli olacak:

  1. Adayın sınava girip giremeyeceği: Ön başvuru, bireysel evrak teslimi ve ön sağlık taramasında elenenler sınav giriş belgesi sorgulattıklarında bulamayacaklar. Ayrıca ön  güvenlik soruşturmasında elenenler de hata mesajı alacaklar.
  2. Sınav yerleri: Adaylar on ile dağıtılan sınav uygulama merkezlerinden hangisine planlandıysa o okula 20 Ekim 2018 tarihi için davet edilecekler.

Şu nokta önemli: Bekçilik sınav giriş belgesi yanında olmayan veya getirmeyen adaylar bekçilik yazılı sınavına alınmayacaklar. Bu nedenle, mutlaka sınav giriş belgesini 11 Ekim tarihinde yapılacak duyuruda yer alan adresten sorgulayıp çıktısını alın, unutmayın. Bu tarz ufak tefek sebeplerle elenen çok oluyor, o kadar zahmet ve masrafa girip gereksiz sebeplerle mağdur olmayın.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
40 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hamza
Hamza

Ben ilk çıkan uygulamayı aldım ama bir güncelleme gelmiyor bir gelişmede yok yeni uygulama çıkmış benim eski uygulamam ne olacak

Hüsnü
Hüsnü

Belgeleri nereye ve hangi şehire getiririm

Yasin34
Yasin34

Merhaba,

Ben lisans mezunuyum.Askerden yeni geldim bu bekçi alımı ilanlarını takip ediyorum.Ancak şuanda başvuru alımıyla ilgili tarih geçti mi yada var mı bilgi alamadım sınavla ilgili haberler yayınlanıyor.Bilgi verebilirmisiniz?

Yasin34
Yasin34
Cevaplandı:   Utku DEMİR

sağolun bilgi için

Şeyhmus
Şeyhmus

Merhaba ben tekirdağ çerkezköy de ikamet ediyorum burada bekçilik varmı ?

Mehmet
Mehmet

Basvurular internet uzerinden yapilamiyormu ve nerden yapilio?

Ömero72
Ömero72

Merhaba bir sonraki alımlar me zaman olacak tarih belli mi?

Mehmet akif
Mehmet akif

Selamünaleyküm 82 doSelamüna ortaokulu mezunuyum artı lise yi dışardan okuyorum bende katılabilirmiyim

Mehmet
Mehmet

Mersinde alim varmi

Mehmet
Mehmet
Cevaplandı:   Mehmet

Ortaöğretim aliniyormu

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...