Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak – 2022 – BekçiAlımı
Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak - 2022
Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak - 2022

Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak – 2022

Emniyet personelleri son günlerde polis promosyonu ne zaman yatacak sorusuna odaklandı. İşte tüm detaylar…

Son ödeme tarihleri geçen hafta gelen açıklamalar ile netlik kazandı. Polis memurlarının maaş ve ek ödemelerini alacakları bankalar belirlendi. Aktarılan bilgilere göre polisler, yapılan anlaşma neticesinde ilgili bankadan promosyon ödemelerini alacaklar.

Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak - 2022
Polis Promosyonu Ne Zaman Yatacak – 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis promosyonu son günlerde manşetlerden düşmüyor. Promosyon ödemelerine dair son aşamaya gelindi. EGM’nin yaptığı anlaşmanın ardından promosyon ödemesi alacak polis memurlarının araştırmaları hız kazandı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden yapılan açıklama da şu ifadeler kullanıldı:

“Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Vakıfbank ile önceden yapılan promosyon protokolleri ipta edilerek yeni anlaşmaya dahil edilecek. Diğer bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacak.

Polis Promosyonu Ne Kadar?

Polis Promosyonu Ne Kadar?
Polis Promosyonu Ne Kadar?

Yetkili makamlar tarafından gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda söz konusu protokolün revize edildiği belirtildi. Peki Polis promosyonu yattı mı, ne zaman yatacak? 2022 polis promosyonu hakkında merak edilenler tek tek cevap bulmaya başladı. Promosyon tutarına dair ise şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin TL ödenmesi karara bağlanmıştır.”

EGM, polis promosyonu konusunda Vakıfbank ile anlaştı. Polis promosyonunun tutarı belli olduktan sonra polis promosyonu ne zaman yatacak sorusunun cevabı da merak konusu haline geldi. EGM tarafından yeni protokolün 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe gireceği ifade edilmişti. Ancak ödemelerin yatış tarihine dair net bir bilgi mevcut değil.

İlginizi çekebilir: Güvenlik Korucular Kaç Yaşında Emekli Olur?

Yazar: Berat Mert SÖNMEZOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir