Polis Alımlarında (POMEM-PMYO-PÖH) Psikiyatri-Depresyon-Psikolojik Durumlar – BekçiAlımı

Polis Alımlarında (POMEM-PMYO-PÖH) Psikiyatri-Depresyon-Psikolojik Durumlar

2019 yılında alınacak olan 15 bin polis alımı için polis öğrencisi adayları heyecanla ilanın gelmesini bekliyor. 24. dönem pomem ve 2019 PMYO alımları kesin olsa bile 2019 da PÖH ilanı gelip gelmeyeceği belli değil. Polis adaylarında EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümlerine bakılır. Öğrenci adayları A diliminde olmak zorundadırlar. Polis adaylarında psikiyatrik olarak kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı olanlar  elenir. Polis adayları ruhsal yönden sağlam olacaktır. Geçmişinde ve halen hiçbir ruhsal hastalık, intihar girişimi, hafif ve orta derecede konuşma bozuklukları ve kişilik bozukluğu olmayacaktır, bulunması durumunda aday elenir. Son iki yılın semptomsuz ve tedavisiz geçirilmesi psikiyatrik yönden sağlam kabul edilir.  Ayrıca

 • onikofaji (tırnak yeme),
 • trikotilomani (saç, kirpik, kaş vb yolma) gibi durumların mevcudiyetinde daha ayrıntılı değerlendirilir.

Self mutilasyon (kendine zarar verme girişimi, yıkıcı davranım, dürtü kontrol ve davranım bozukluğu) polisliğe engeldir. Narsistik, obsesif kompulsif, histrionik, bağımlı ve çekingen) kişilik bozuklukları bekçiliğe engeldir. Geçirilmiş ruhsal bozukluklar:

 • a) Depresyon bozuklukları,
 • b) Anksiyete bozuklukları,
 • c) Obsesif kompulsif ve ilişkili bozukluklar,
 • ç) Travma ve stresör ile ilişkili bozukluklar,
 • d) Disosiyasyon bozuklukları, bedensel belirti ve ilişkili bozukluklar,
 • e) Uyum bozuklukları,
 • f) Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu,
 • g) Yeme bozuklukları, uyku bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları,
 • h) Hafif ve orta derecede konuşma bozuklukları.
 • i) Kendine zarar verme girişimi polisliğe engeldir.

Psikotik bozukluklar (şizotipal bozukluk, sanrılı bozukluk, tek psikotik atak, kısa psikotik bozukluk, şizofreniform bozukluk, şizofreni, şizoafektif bozukluk, maddeye bağlı psikoz, tıbbi durumlara bağlı psikoz, başka türlü adlandırılamayan psikotik bozukluk, psikotik özellikli depresif bozukluklar, siklotimik bozukluk) polis olmaya engeldir.
Güncel tedavi algoritmalarına uygun şekilde, etkin doz ve yeterli süre tedavi edilmelerine rağmen iyileşememiş olan, silahlı görev yapabilecek iyilik haline ulaşamamış olan; madde bağımlılığı, kronik nitelik kazanmış alkol bağımlılığı polisliğe engeldir.
Psikoseksüel bozukluklar, (cinsiyet değişikliğinin tibbi ve adli sürecini tamamlamamış transseksualite, parafilik bozukluk)
Kronik nitelik kazanmış, kişinin sosyalliğini (iş ortamına uyumunu ve kişiler arası ilişkilerini) ve/veya işlevselliğini (çalışma gücü ve verimini) bozan;

 • a) Organik nedenlere bağlı kişilik bozuklukları,
 • b) Kronik organik ruhsal bozukluklar.

Kronik nitelik kazanmış, kişinin sosyalliğini (iş ortamına uyumunu ve kişiler arası ilişkilerini) ve/veya işlevselliğini (çalışma gücü ve verimini) bozmuş, güncel tedavi algoritmalarına uygun şekilde, etkin doz ve yeterli süre tedavi edilmelerine rağmen iyileşememiş olan, silahlı görev yapabilecek iyilik haline ulaşamamış olan kronik seyirli travma sonrası stres bozukluğu. İntihar girişimi, yıkıcı davranım, dürtü kontrol bozukluğu ve davranım bozukluğu ve bipolar bozukluk polisliğe engeldir.

Polis adaylarının bu durumları sınavlar sonrası alınacak olan heyet raporlarında uzmanlar tarafından değerlendirilir ve araştırılır. e-nabız sisteminde yer alan psikolojik ilaç geçmişi, DEPRESYON İLAÇLARI ve TEDAVİSİ, psikiyatri geçmişi ve doktor ziyaretlerinin tamamı değerlendirilir ve adaylar hakkında bireysel karar verilir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

114 Soru Cevaplandı

 1. Uyum bozukluğu teşhisi konulmuş ve hiç ilaç kullanmamış sadece 1 kere muayene olmuş kişi sağlıkta sorun yaşar mı

 2. Sadexe bir kere onda 4 yıl önce antidepresan ilaç yazılmış herhangi bir sorun olur mu

 3. Cengizhan Doğan

  Merhaba bundan 3 sene kadar önce askerlik tecilimi bozdurup muayene olduktan sonra bana uyum bozukluğu teşhisi konulmuştu. Sonraki senede tedavi icin ne gittim nede ilaç kullandım. 1 sene bu tanıdan dolayı aldığım erteleme sonunda tekrardan gittigimde askere gidebilir sağlamdır raporu verildi. Ben polislik sınavlarına hazırlanıyorum ve yönetmelim geregi psikiyatrik rahatsizlarda a ve b dilimlerinde olanlarda 2 seneyi geçmesi halinde sağlam sayılıyor fakat c ve d dilimine giren psikiyatrik rahatsızlıklarda süre aşımı olmadığindan kabul görmüyormuş. Sormak istediğim şey şu e nabıza girdiğimde Genel psikiyatrik muayene başka yerde sınıflanmamış tanısı karşıma çıkmakta ve bunun ne anlama geldiğini anlayamadiğimdan uyum bozukluğu tanımın hangi dilimde olduğunu bulamadım. Hangi dilimde olduğunu nasıl öğrenebilirim yardımcı olmanızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Tam bilgim yok maalesef.

  • Cengizhan Doğan

   Peki bildiğiniz kadarıyla bundan 2 sene önce uyum bozukluğu teşhisi konulmuş ilaç yada herhangi bu tedavi süreci geçirmemiş biri olarak polis alımlarına engel bir durumum varmıdır ?

  • Ayni durum bendede var geçirilmiş uyum bozukluğu naptın sonuç ne oldu

 4. Cengizhan Doğan

  Ben sorununu tekrardan dile götürmek istiyorum. Sizlerden yardım bekliyorum.
  Merhaba bundan 3 sene kadar önce askerlik tecilimi bozdurup muayene olduktan sonra bana uyum bozukluğu teşhisi konulmuştu. Heyet kararı sonrası 1 yıl uyum bozukluğundan erteleme aldım. Sonraki senede tedavi icin ne gittim nede ilaç kullandım. 1 sene bu tanıdan dolayı aldığım erteleme sonunda tekrardan gittigimde askere gidebilir sağlamdır raporu verildi. Ben polislik sınavlarına hazırlanıyorum ve yönetmelik geregi psikiyatrik rahatsizlarda a ve b dilimlerinde olanlarda 2 seneyi geçmesi halinde sağlam sayılıyor fakat c ve d dilimine giren psikiyatrik rahatsızlıklarda süre aşımı olmadığindan kabul görmüyormuş.
  Sormak istediğim şey şu e nabıza girdiğimde 1 senelik erteleme sonunda askerlik muaneyesi için gittiğim doktor askere gidebilir raporu vermisti e nabızdada bu tanı kısmında Z02.9 – İDARİ AMAÇLAR İÇİN MUAYENE, TANIMLANMAMIŞ yazısı çıkmakta. Ancak bana uyum bozukluğu teşhisi verilen tarihte yani erteleme verildiği tarihte uyum bozukluğuyla ilgili tanı gözükmemekte bu yüzdende uyum bozukluğu tanımın hangi dilime girdiğini bulamadım. Hangi dilimde olduğunu nasıl öğrenebilirim. Yada bu erteleme sonrası muaneyede tanı kısmında yazan Z02.9 – İDARİ AMAÇLAR İÇİN MUAYENE, TANIMLANMAMIŞ tanısı polis olmama engelmidir. Bu yazan tanı aldığım ertelemeden sonraki sene tekrar muaneye girdiğimde yazan tanı. Yardımcı olmanızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler

  • Merhaba o kadar detaylı bilgim yok.

  • Cengizhan Doğan

   Kısacası uyum bozukluğu teşhisiyle bir yıl askerlikten erdeme aldım. Bu bir yıl içerisinde ne ilaç kullandım ne tedavi olmak için gittim. Bir senenin sonunda askere gidebilir sağlam raporu aldım. Bu bana sıkıntı yaratırmı en azından buna cevap verseniz.

  • Hikaye geçmişi var ama sorun olmaz gibi duruyor

 5. benim migrenim var. auralı migren diye geçiyor. Nöroloji doktoru(psikiyatri değil) bana raporlu ilaç çıkardı migren için ve ben bu ilacı sürekli olarak kullanıyorum. ilaç reçetesiz alınan bir ilaç. sizce bu durum polis olmama engel teşkil eder mi?

 6. kumar bağımlılığı tedavisi devam eden bir kişi için durum nedir bilginiz var mı?

 7. 20 ay önce sınav stresi yüzünden psikiyatr a gitmistim selectra vermişti en düşük doz. Paem i kazanırsam bundan elenir miyim tekrar muayene edilir miyim

 8. merhaba. bu sene içerisinde 4 kere özel hastanede psikologa gittim . herhangi bir ilaç yazılmadı ve e-nabızda muayenelerin hepsi gözükmekte ; açıklama kısımlarında herhangi bir tanı bulunmamaktadır. bu konu paem ve pomem de problem olur mu ? teşekkürler.

 9. Ben 6 ay önce ilaç kullanmayı kestim.Uzun süreden beri kendimi iyi hissediyorum.Bana okb tanısı konulmuştu.Psikiyatriye bir konu hakkında görüşmek için gittiğimde bana yine psikiyatrik muayene tanısı koymuş yani okb.Bu sorun oluşturur mu?Dediğim gibi ilaç yazmadı.

 10. Sigara bırakmak amacıyla Wellbutrin isimli ilacı kullandım herhangi bir sorun teşkil eder mi? (Bu ilaç Zybanın muadili olarak geçiyor.)

 11. Merhabalar bana okb tehsisi konmuştu 1 sene kullandım geçti sonra kestim kullanmayı üzerinden 1.5 2 seneye yakın zaman geçti polis olmama engel olurmu ?

 12. Merhabalar. Yönetmelikte son 2 yıl içerisinden bahsediyor. Üroloji doktoru psikiyatrik tanı koydu ve 1 aylık antidepresan verdi. 1 yıl olmak üzere . Bu bir problem yaşatır mı ?

 13. merhaba.bundan 7 8 ay önce brintellix diye bir ilac kullandım
  sınav stresi için aldığım bir ilaç.2020 pomemde sıkıntı olur mi?

 14. Muhammet Emin

  Bekçiliği asıl olarak kazandım heyette bütün bölümleri geçtim fakat Psikiyatride takıldım 2018 Ocak-Mart aylarında gitmişliğim vardı . İki sene olmadığı için sorun yaratıldı. Heyet raporumda Geçirilmiş Anksiyete ve Depresif bozukluk tanısı koyuldu fakat şuanki durumum test sonuclarımın olumlu olduğu not düşüldü. Heyet daha toplanmadı fakat süreç nasıl işler neler yapmam gerekir bilgilendirmenizi rica ediyorum.

 15. İsimsizbayan

  Merhaba 1998 dogumlu bayanim.19.06.2018 tarihin de intihar girisiminde bulundum ambulans ile hastaneye getirildim. 1 gece hastane de kaldim raporumda depresif nobet yaziyor pomeme engel olurmu? Haziran da 2 sene olacak. Doktor ilac tedavisi vs. Vermedi.bilgi verir misiniz?

 16. Hasan Kurtoğlu

  Selamunaleyküm cevaplarsanız sevinirim Haziran ayında bırakalı 2 yıl olacak normal reçeteli bir antidepresan yazmıştı doktor selectra 50 mg geçen sene msü den elendim gözlerim ve bu ilaç yüzünden tekrar msü ve pmyo için hazırlanıyorum gözleri çizdirmeyi düşünüyorum. Pmyo da ilaç sıkıntı olur mu 2 yılı geçince engel değil diyorlar ama emin olamıyorum lütfen cevap verin

  • Şansınızı denemelisiniz

  • Hasan Kurtoğlu

   Deneyeceğim zaten Net bişey soyleyemezmisiniz pmyodaki arkadaşları elememişler ama kuruntu yapıyorum.Uniforma giymeden mutlu olamam tek hayalim

 17. Yaklaşık 8 9 ay önce dikkat eksikliği ve hiperaktivite için kırmızı reçeteli bir ilaç kullanıyordum. Bıraktım. Ancak dgs ve kpss ye hazırlanmak için yeniden yazdırdım bugün 4 mart 2020 tarihinde. Fakat bazı mesleklere engel olacağını duydum. Sorum kısaca şu. Kırmızı reçeteli ilaç kullanmış olmak polis olmnaya engel midir.? Sormadığım kimse ve gitmediğim yer kalmadı. Lütfen beni aydınlatın. Küçüklüğümden beri bunun hayalini kuruyorum. Ve bir ilaç yüzünden bunun mahvolmasını istemiyorum.

  • Sorun olabiliyor maalesef.

  • Bana net cevap verir misiniz rica etsem. Sorun olabilir ama polis olabilir miyim olamaz miyim.? Bunun net cevabını öğrenmek istiyorum lütfen yardım edin

  • Polis olma ihtimalin düşük, ben astsubay mülakatlarında dikkat eksikliği yüzünden elendim. Sistemde çıkıyor rapor çıkartmış olmaları yeterli, tanı konulduysa sıkıntı. Raporlu dönemde kesinlikle giremezsin, raporun bitikten sonra ise karşına tekrar çıkacaktır seni tekrar muayene edecekler fakat mimli olduğun için pek işe yaramayacak. Ama umudunu kaybetme rapor üzerinden 1 yıl geçtikten sonra denemeni tavsiye ederim.

  • En son raporun üzerinden 9 ay kadar geçti ve bende yaklaşık bu sene 11.ci ayda falan denemeyi düşünüyorum. Bir komisere ve bir emekli yüzbaşına sordurdum bir aracı ile ve bana her ikisini de olabileceğimi söylediler ama yine de tatmin olmadım. Siz ne dersiniz bu konuda.?

 18. 2018 Kasım ayında nöroloji bölümüne baş ağrısı şikayetiyle muayene oldum. Doktor tanı olarak “Karışık depresif anksiyete” bozukluğu yazmış. Ve normal reçeteli bir antidepresan yazmış ben ilacı eczaneden hiç almadım. Şimdi 26. Dönem pomem sonucunu bekliyorum. Kazanmam durumunda sizce akibetim ne olur? E devletten tanı gözüküyor ama e nabız da sadece psikiyatrik muayene tanısı olarak yazıyor. Nöroloji bölümünün böyle bir tanı koyabildiğini bile ilk defa öğrendim sizce psikiyatrist bunu dikkate alır mı? Teşekkürler şimdiden.

 19. Merhaba 2007 senesinde konulmuş anksiyete ve obsesif bozukluk tanıları polisliğe engel teşkil eder mi? Bu tanılar hangi dilim kapsamına giriyor?

 20. Merhaba Sayın admin. 2011 yılında ergenlik döneminde 3 kez orta depresif nöbet 1 kez depresif davranış bozukluğu tanısı girilmiş. bu durum polis olmama engel midir?
  Bilindiği üzere E nabız sistemi 2015 ve sonrasını gösteriyor sağlık daire başkanlığı polis adayı olacak kişinin tüm kişisel sağlık verilerine erişebilir mi?
  2011 yılındaki psikiyatri verisine erişebilir mi sağlık daire yoksa psikiyatri doktoru intibak eğitiminde polis adayına sağlam yazdı sağlık dairede sağlam yazar mı?

 21. Merhaba adımın birşey soracağım ben yeni yonetmenligi baktım.ama emin olamadigim için birde size sorayım şimdi yönetmelikte 2 yıl semtomsuz tedavisiz gecirirse sağlam kabul ediliyor bu madde ansikiyete tanısı içinde geçerlimi kimi geçerli değil diyor ikinci ise epikiriz raporunu hangi durumlarda istiyolar ama kimi diyorki bu rapor anskiyete tanısı için istiyorlar ister üstün de 2 yıl geçse dahil ama yonetmenlikte 2 yıl içinde bir doktora gitmiş bir tanı ve ilaç varsa isteniyor diyor bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum?

 22. Neden sorularıma cevap vermiyorsunuz adimin

 23. İlaç ı braktıgından itibaren mi sayılıyor iki yıl yoksa başlangıcından mı

 24. Merhaba 4 ay önce psikiyatriye gittim tanı olarak anksiyete bozukluğu girilmiş sisteme (verdikleri ilacı aldım ama yan etkileri çok fazla olduğu için kullanmadım)sağlık raporu alamadım sağlık raporu alabilmem için üzerinden 2 sene mı geçmesi lazım başka yapılabilecek bir şey var mı sağlık müdürlüğüne dilekçe verilince sistemden ilaç siliniyormuş bilginiz var mı bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

 25. Mrb bundan 7 ay önce 20mg çitol kullandım uyku sorunu için herhangi bi teşhis yok muayne tanısı diyor.ilac normal recete.ve hayatımda bir kere gittim sadece
  Eğer kazanırsam sağlığa gelene kadar.1 yılım dolmuş olcak pmyo veya bekcilik de sorun olur mu

 26. Merhaba 10 yıl önce psikiyatriye gitmişim orta depresif nöbet ve depresif davranış bozukluğu tanısı girilmiş bu e nabızda görülmüyor. 27. Dönem pomemi kazansam bu kadar geçmişe kadar inip bu tanılardan beni eleyebilirler mi?

 27. 2011 yılında Orta Depresif Nöbet ve Depresif Davranış Bozukluğu teşhisi konmuş E Nabızda görünmüyor. Doktor sağlam yazdı diyelim sağlık daire başkanlığı bunları görür mü?

 28. MERHABA ben 1 yıl önce gastroenteroloji doktoruna gittim bana bağırsaklarımdaki problemin sebebi sınav sitresi olduğunu söyleyerek esplus(yeşil reçeteye bile dahil olmayan antidepresan) verdi sadece 3 gün kullandım ve ilacın devam lılığı yok hayatımda hiç psikiyatri doktoruna muayene olmadım elenmeme sebep olur mu sizce yada doktor sıkıntı çıkartır mı

 29. Merhaba. Nöroloji uzmanı bana çok düşük mg uyku hapı verdi. Uyuyamadigm için sağlık raporunda sorun yaratır mi. Direkt ret mi alırım acaba.

 30. Selamun aleykum hocam ben ameliyat oldum ameliyattan sonra biraz baş dönmem oldu doktora gittim vitaminsizlikten dedi ama tanı olarak vertigo yazmis ve vertigo ilacı yazmış vertigoda engel diyorlar polislik icin ama vertigo yok bende sıkıntı olur mu bu durum

 31. Kolay gelsin 2018 yılında e nabızda folik asit eksikliği yüzünden huzursuz bacak sendromu (tremor ve diğerlerine giriyor) hareket bozukluğu hastalığı tanımlanmış. Şu anda böyle bir şikayetim yok genel sağlıkta elenmeme sebep olur mu ?

 32. Merhaba admin bana 14 ay önce ilaç yazıldı normal reçete tanı yok ama hiç almadım da kullanmadım da sorun olur mu pomem kazandım geçer miyim sağlıktan?

 33. İyi günler. Benim bi sorum olacaktı. Benim 2014 ve 2015 yılına ait toplamda iki defa gittiğim psikiyatri geçmişim var. 2014 de uyum bozukluğu yazıyor 2015de genel psikiyatrik muayene yazıyor. Ve istirahat raporu görünüyor ilaç yok. 2 defa psikiyatriye gitmem kronik hastalık olarak mı sayılır? Sizce bi sıkıntı olur mu?

 34. Merhaba admin
  Polisliği kazandım. 1 yıl önce sağlık ocağı doktoru unisom uyku ilacı yazmıştı bana sınav zamanları uyuyamadığım için. Muayene tanısında uyku bozukluğu girmiş ama sağlık ocağı doktoru yani psikiyatri değil. Sorun olur mu ilaç geçmişime bakılınca?

 35. Hocam merhabalar 2019 kasım ayında aile arasında tartışma ile psikoloğa gittim ve akut ve geçici psikotik bozukluk tanısı koydu ve Gyrex ve rispedal ilacı yazdı e nabızdan baktığım zaman psikiyatrik tanı olarak gözüküyor pmyo veya pomem sağlık ta psikiyatri bölümünde problem olur mu.Hocam birde epikriz raporu nedir ve nerede kullanılır

  • Durumunuza göre doktor takdir eder bu durumda birşey diyemem. Polis alımında raporlar size değil kuruma iletilir.

 36. Merhabalar 2008 yılında psikiyatri kaydım var teşhis koymuşlar geçinilmiş nevrotik bozukluk diyor.
  Bu durumum polislik için engel oluşturur mu ? Sağlam raporu alsam bu durumu aşabilir miyim ?
  İlaç yazmışlar ama hiç kullanmadım

 37. Merhabalar 2012 de psikiyatri ilacı kullandım yeşil reçete kısa süre. En son 2016 da gittim başkada yok son 4 yıldır hiç gitmedim son 2 yıl sebebi ile kurtarırmıym 2012 yılına bakarlar mi ? Teşekkürler

 38. Epizodlar ve dikkat bozuklukgu tanısı var 2015 ve 2017 arası elenme sebebi olurmu sizce

 39. 2016 da kırmızı reçete olan concerta kullandım ve 4 senedir hic kullanmadım bu sene girdiğimde sorun olur mu ?

 40. İyi günler bir yıl önce sınavlarda heyecan yapmayayım diye ilaç kullandım ilacın adı selectra 2019 nisan ayından beri kullanmıyorum engelmidir polis olmama şusn bi sıkıntım yok ilacı yazan doktordan bi rapor alıp kurula sunmam yeterli mi

 41. BİR AY ÖNCE UYKU PROBLEMİM OLDUĞU İÇİN NÖROLOJİ DOKTORUNA BAŞVURDUM ATİVAN 1 MG UYKU İLACI VERDİ YANLIZ E NABIZDA KESİN TANI OLARAK ANKİSETE BOZUKLUĞU ATILMIŞ. SORUN OLUR MU

 42. e nabizda tani veya bir ilaç yok sadece polikinlik ismi var 5 sene önce. Keşke gitmeseydim bir sorun olurmu lütfen cevaplarmisiniz..

 43. 2017 yılında dikkat eksiliği teşhisi ile kırmızı reçete ilaç verildi. 2019 yılında da dikkat eksikliği ilacı aldım ama o kırmızı reçete değil idi. 2020 yılında polisliğe başvursam 2017’deki teşhisi mi yoksa 2019’da aldığım ilacı mı dikkate alırlar birde 2021 yılında her ikisinin de üstünden 2 sene geçmiş oluyor yani seneye girsem sorun olur mu?

 44. Depresif nobet ve depresif epizodlae tanısı ve bir kere yazılmış rileptid2mgilaç var . Sağlıkraporu sürecine 2 sene dolmuş olacak sorun olur mu ?

 45. Ben 2016 da sınav dönemi stresi ile basım çok ağrıdı belirli aralıklarla geçsin diye sürekli ağrı kesici aldım gece daha da arttı baş ağrım ve acile gittik doktor herhangi ilaç aldın mı ona göre ilaç vereceğim deyince söyledim böyle böyle diye 4 veya 5 tane olması lazım ilaç migdemi yıkadilar herhangi bir risk olusmasin diye ama ben iyiydim bulantım vs. Yoktu. Ama bunu açılın doktoru kendine kasıtlı zarar verme diye geçmiş e nabiza 4 sene geçti üzerinden sadece tanı var ilaç tedavi veya tekrarlayıcı süreç yok jandarma veya pomeme engel midir

 46. Merhabalar lisedeyken devamsızlığımı sildirmek için hastaneden rapor almaya gittim o da doktor psikiyatri bölümünden rapor verip tanı koymuş ilaç reçete vs hiçbir şey yok sadece istirahat raporu bazında buna 3-4 sene oluyor bir sorun teşkil eder mi polislik için

 47. İyi günler 2015 yılında oğluma ortaokuldayken 1 defa dikat hapı piskiyatri yazmıştı kullanmadık.Şimdide sistemde görünüyor polislikte engel olurmu

 48. Mehmet göngör

  Hocam 2018- ila 2020 arasında toplam 5 defa psikiyatriye gittim e nabizda hiçbir tani girilmemiş durumda çeşitli anti deprasanlar kullandim 2022 yılını beklesem 2 yil sonrasında pomemde bir sikinti yasarmiyim teşekkürler

 49. Merhaba anksiyete hastasıydım mart ayından bu yana ilaç kullanmıyorum ve hastaneye gitmiyorum 2022 de alımlara başvursam anksiyete elenme sebebi mi şuan da durumum iyi

 50. Utku Bey cevap verirseniz çok memnun geçmişte uyku sorunlarım olduğu küçük bir dozda antidepresan ilaçları kullandım birkaç sefer,ama yeşil reçeteli veya kırmızı reçeteli değil normal reçete bu sorun teşkil eder mi sizce ?

 51. 2010 tarihinde psikiyatriye kaydım var ve yazana göre davranış bozukluğu tanısı var bu durum polis olmama engel teşkil edermi cevaplarsaniz sevinirim.

 52. 2014 yılında anksiyete tanısı koymuştu doktor ilaç yazdı ama kullanmamıştım zaten sonra bir daha gitmedim sorun olur mu?

 53. Yineleyen depresif bozukluğu tanısı 2017 Mayıs ayında konuldu bana sadece bir defa sulinex 37 mg kullandım babamı trafik kazasında kaybettim polislikte elenir miyim

 54. Merhabalar hocam
  7 ay önce stres gelecek kaygısı işssizlik vs gibi nedenlerden dolayı psikiyatri bölümüne gittim. 3 tane ilaç yazdı bu ilaçlar ise eczanelere felan sordum beyaz reçeteli ilaçlar. kırmızı ya da yeşil reçeteler değil. e nabızda tanı kısmında psikiyatri muayane tanısı yazıyor. pskiyatri dokturun da ise tanı anksiyete bozukulugu gözükmekte.
  Şimdi hocam 2 sorum olucak
  1. 27 dönem ön sağlık da saglık bilgi formu çıkartılar 20 maddesi pskiyatri tanı ve tedavi geçmişi ile baslayan cümle var. bu yere var ve ya yok işaretlmesi var. ”var” diye işaretleme yapayımmı ?
  2. ya da ön sağlık gitmeden önce epikriz raporu alıp işaretleme yapıp. doktora raporu göstersem doktor eleyebilir mi ? rapor olduğu halde ..
  Teşekkürler….

  • Hayır işaretleyin. Sonra zaten detaylı bakarlar evet dersen direkt bakmadan eleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir