2019 PMYO Lise Mezunu Polis Alımı

Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) 2019 yılı en az lise mezunu polis memuru adayı öğrenci alımı süreci, Polis Akademisi (PA) tarafından yapılan 2019 PMYO çalışma takvimi açıklaması ile başladı. Uzun dönemdir PMYO okullarının kapanacağı, POMEM olacağı ve lise mezunu polis adayı öğrenci alınmayacağı konusu konuşuluyordu. Polis Akademisi’nin bu duyurusu ile en azından 2019 yılı için PMYO polis alım ilanının geleceği kesinleşmiş oldu. 2019 yılı yaz ayları içinde ilana çıkacak olan başvuru haberi ile süreç başlayacak olup 2019 yılı için de en az lise mezunu polis alımı yapılacaktır.

2019 PMYO polis alımı ilanına aşağıdaki kişiler başvurabilecekler:

  • Bu sene lise son sınıf öğrencileri mezun olmak şartıyla
  • Lise mezunları
  • Ön lisans mezunları
  • Lisans mezunları

Yukarıdaki bu dört grup, PMYO aday şartlarını taşımaları şartıyla başvuruda bulunabilecekler. 2019 yılında da PMYO başvuruları temel Yeterlilik Testi(TYT) puanı ile yapılacak olup 2019 PMYO baraj puanının 240 ile 260 puan arasında olmasını bekliyoruz. ÖNEMLİ NOT: 2019 PMYO için TYT tarihi netleşti. 2019 TYT PMYO TARİHİ.

2019 PMYO okulların başlangıç tarihi ise 9 Eylül 2019 olarak açıklandı:

2019 yılı PMYO alım ilanı Haziran ayında gelecek olup, başvuru ve sınav süreci 2019 TYT sonuçlarının açıklanması sonrasında ivedi olarak yapılacaktır. Erkek ve kadın adaylara toplamda 2000 ile 3000 arası bir kontenjan ayrılacağını düşünüyoruz. Adaylarda aranacak olan 2019 PMYO Yaş şartı ise aşağıdaki gibidir.

2019 PMYO Yaş Şartı nedir?

PMYO başvurusunda bulunmak isteyen adayların, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması şartı aranmaktadır. Kısacası 2 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular ile 1 Ekim 2001 ve öncesi doğumlular 2019 PMYO polis alımına başvurabilirler. Aşağıdaki PMYO yaş hesaplama aracına doğum tarihinizi ve girmek istediğiniz yılı yazarak hesaplama yapabilirsiniz:

PMYO Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

Bazı durumları 2019 yılı için örnek olarak verecek olursak:

  1. 2 Ocak 1994 tarihinde doğan aday başvurabilir.
  2. 31 Aralık 1994 tarihinde doğan aday başvuramaz.
  3. 1 Ekim 2001 tarihinde doğan aday başvurabilir.
  4. 2 Ekim 2001 tarihinde doğan bir aday başvuramaz.
  5. 2 Ocak 2001 doğum tarihli aday başvurabilir.
Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 351 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

351
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Serdal
Ziyaretçi
Serdal

2020 de pmyo için tyt puanlarında artma veya azalma olurmu.

Serdal
Ziyaretçi
Serdal

2020 de pmyo lise polis alımı kapanacakmı.

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Lise mezun u başvuru yapabilir mi seneye tyt girsem 1992 doğumluyum

MEHMET
Ziyaretçi
MEHMET

başvuruyu 9 eylüldemi yapıcaz admin ?

ahmet uçar
Ziyaretçi
ahmet uçar

2002 ekim ayı dogumlular polis başvurusu yapabilirmi

Kamil orhan
Ziyaretçi
Kamil orhan

S.a Tyt sınavına nasıl Basvuru yapabiliri.?

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Tyt sınavına girmeden daha öncesinde başvuru yapmamız gereken bir yer var mı acaba ?

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Polis olmak için tytye girmek gerekiyor ama ayrıyeten sınava girmeden öncede bir yerlere başvuru yapmamız gerekiyor mu acaba ?

Merve
Ziyaretçi
Merve

Merhabalar öncelikle. 24 yasındayım üniversitede hemsirelik okuyordum fakat bırakmak zorunda kaldım haliyle lise mezunuyum. Polis yada subay artık ne olursa basvurmak istiyorum da imkanım var mı acaba bu sene tyt basvurularını da kacırdm seneye basvuru yapsam olma imkanım nedir?

Kamil orhan
Ziyaretçi
Kamil orhan

S.a bu sene açık liseden mezun oluyorum zorunlu dersim yok mezun olduktan sonra nasıl polisliğe başvurabilirim?

ece
Ziyaretçi
ece

Merhaba, açıklise de son 58 kredim 9.ncu dönemim 23 yaşındayım bu sene tyt girebiliyormuyum. kazandıktan sonra kalan dersleri o dönem verebilmek şartıyla

suna
Ziyaretçi
suna

polislik için erkeklerde kilo en az kaç olmalı

Gülcan
Ziyaretçi
Gülcan

Ygs kazanmak şartmı sadece lise mezunu olarakta olabilir mi

Muharrem
Ziyaretçi
Muharrem

Küçük yaşta havale geçirmişim hastalığı dişlerime vurmuş dişlerimde yamukluk var biraz ama yemek yemede rahatsız etmiyor ağrısı velan yok bir sıkıntı olurmu

Faruk
Ziyaretçi
Faruk

Ne zaman başvuru yapip kaydolabiliriz