PÖH (Polis Özel Harekat) Alımları 2019 – BekçiAlımı

PÖH (Polis Özel Harekat) Alımları 2019

Polis Özel Harekat (PÖH) alımları için adayların gözü Polis Akademisi’nde(PA). Polis Akademisi, uzun süredir poh olmak isteyen polis adaylarına yönelik herhangi bir duyuru yapmadı. Bir yılı aşkın süredir pöh çerçevesinde polis alımı yapılmadı. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, FETÖ örgütü ile mücadele sonucunda emniyet teşkilatında oluşan polis açığı pomem alımları ile kapatılsa da özel harekat ihtiyacı için bir planlama henüz duyurulmadı. Fakat bu sürecin 2019 da kesinlikle sona ereceğini düşünüyoruz. 2019 yılında PÖH alınacaktır.

2019 PÖH Polis Alımı ne zaman olur?

2019 pöh alım ilanı nın 25. dönem  POMEM alım olarak yapılacaktır. Detaylar için TIKLAYIN

Kimler başvurabilir?

En az lise mezunu olmak üzere ön lisans, lisans ve lise dengi mezunu kadınlar başvuracak ve toplamda 500 PÖH kadın polis alınacak.

Nasıl PÖH olunur?

Öncelikle iki türlü pöh istihdamı olduğunu vurgulayabiliriz; meslek içi ve teşkilat dışı. Mevcut polislerden kurs ile pöh alanına geçiş yapılıyor fakat yüz binlerin beklediği dışarıdan PÖH alımı sürecidir. PÖH adayları Polis Akademisinin ilanı yayınlaması ile birlikte 100 tl sınav ücretini yatırıp e-devlet bilgisi ile başvuruyorlar ve kendilerinin polis okullarına davet edilmesini bekliyorlar. Polis okuluna davet edildikleri gün evraklarını verip ön sağlık taramasından geçiyorlar. Bundan sonra da sözlü mülakata girip kazanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. PÖH alımlarında adayların en büyük elenme yöntemleri yaş şartı ve mezuniyet durumudur. PÖH olum olamayacağınız yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirisiniz. Diğer tüm şartlar ve bilgiler zaman ilerledikçe netleşecektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

29 Soru Cevaplandı

 1. Askerlik şartı ve mezuniyet şartı konusunda ne gibi bi şart olabilir sizce

 2. Merhabalar ben 2018 yılında yapılan önlisans kpss den 66 puan aldım. 2019 yılında açılacak herhangi bir polislik ya da astsubaylık alımlarına başvuru yapabilir miyim?

 3. Ben tyt ye girdim ortaogretim Kpss yede girdim 74 aldım ortaogretim Kpss ile alım yapılacakmı yapılacaksa ne zaman yapılacak

 4. Ben 19 donem ozel harekati kazandim ama sozlesmeli erlik yaptigim icin erteledim suan terhis oldum acaba bizi nezaman cagirirlar yada cagiracaklarmi benim gibi erteleyen varmi?

 5. ben basvurmak istiyom ama benim okudum okul yurdisinda romancea biliyom rusca biliyom bide turkcem biraz bozuk 2 vatandash var turk vatandaa bide moldovia vatandas

 6. Önlisans mezunuyum kpss puanım 56 pöh olmak istiyorum olabilir miyim

 7. 1989 dogumlular olamıyormu acaba acık lıse 4. sınıf

 8. Onlisans mezunuyum kpss puan 59 basvuru yapabiliyor muyum nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz

 9. lise mezunuyum pöh olurmuyum yaşım 25 26 gün sayıyorum

 10. önlisan yaş sınırı kaçtı

 11. Önlisans mezunuyum kpss puanim 57 pöh alımı olacak pöh olma şansım var mı ?

 12. lise son sınıf öğrencisiyim 18 yaşındayım kpss puanım 63 pöh olma ihtimalim var mı?

 13. Sizce Pöh alımları ne zaman olur ?

 14. İyi günler. Ben önümüzdeki yıl KPSS gireceğim meslek içi pöhe geçmek istiyorum. 93 doğlumluyum girme şansım var mı her yol meslek içinden alım oluyor mu. Okullara seçmelere geliyorlar mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir