PÖH (Polis Özel Harekat) Alımları 2019

Polis Özel Harekat (PÖH) alımları için adayların gözü Polis Akademisi’nde(PA). Polis Akademisi, uzun süredir poh olmak isteyen polis adaylarına yönelik herhangi bir duyuru yapmadı. Bir yılı aşkın süredir pöh çerçevesinde polis alımı yapılmadı. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, FETÖ örgütü ile mücadele sonucunda emniyet teşkilatında oluşan polis açığı pomem alımları ile kapatılsa da özel harekat ihtiyacı için bir planlama henüz duyurulmadı. Fakat bu sürecin 2019 da kesinlikle sona ereceğini düşünüyoruz.

2019 PÖH Polis Alımı ne zaman olur?

2019 pöh alım ilanı nın 23. dönem  POMEM alım sürecinin hemen sonrasındaki 10 bin alımda planlanmasını bekliyoruz.

Kimler başvurabilir?

Eski alımda olduğu gibi puansız şekilde en az lise mezunlarının başvuruları alınacaktır düşüncesindeyiz. Az da olsa önlisans ve lisans mezunları şeklinde KPSS ile alım ihtimali var fakat bu sefer başvuru sayısı çok düşük olacak ve kontenjan dolmayacaktır?

Nasıl PÖH olunur?

Öncelikle iki türlü pöh istihdamı olduğunu vurgulayabiliriz; meslek içi ve teşkilat dışı. Mevcut polislerden kurs ile pöh alanına geçiş yapılıyor fakat yüz binlerin beklediği dışarıdan PÖH alımı sürecidir. PÖH adayları Polis Akademisinin ilanı yayınlaması ile birlikte 100 tl sınav ücretini yatırıp e-devlet bilgisi ile başvuruyorlar ve kendilerinin polis okullarına davet edilmesini bekliyorlar. Polis okuluna davet edildikleri gün evraklarını verip ön sağlık taramasından geçiyorlar. Bundan sonra da sözlü mülakata girip kazanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. PÖH alımlarında adayların en büyük elenme yöntemleri yaş şartı ve mezuniyet durumudur. PÖH olum olamayacağınız yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirisiniz. Diğer tüm şartlar ve bilgiler zaman ilerledikçe netleşecektir.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak on binlerce PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 8 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

8
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
ozgur
Ziyaretçi
ozgur

ben basvurmak istiyom ama benim okudum okul yurdisinda romancea biliyom rusca biliyom bide turkcem biraz bozuk 2 vatandash var turk vatandaa bide moldovia vatandas

Burak
Ziyaretçi
Burak

Ben 19 donem ozel harekati kazandim ama sozlesmeli erlik yaptigim icin erteledim suan terhis oldum acaba bizi nezaman cagirirlar yada cagiracaklarmi benim gibi erteleyen varmi?

Büşra
Ziyaretçi
Büşra

Ben tyt ye girdim ortaogretim Kpss yede girdim 74 aldım ortaogretim Kpss ile alım yapılacakmı yapılacaksa ne zaman yapılacak

seyfullah
Ziyaretçi
seyfullah

Merhabalar ben 2018 yılında yapılan önlisans kpss den 66 puan aldım. 2019 yılında açılacak herhangi bir polislik ya da astsubaylık alımlarına başvuru yapabilir miyim?

Koksal
Ziyaretçi
Koksal

Askerlik şartı ve mezuniyet şartı konusunda ne gibi bi şart olabilir sizce

admin
Ziyaretçi
admin

Mezuniyet şartı olur