PÖH (Polis Özel Harekat) Alımları 2019
poh 2019 alimlari

PÖH (Polis Özel Harekat) Alımları 2019

Polis Özel Harekat (PÖH) alımları için adayların gözü Polis Akademisi’nde(PA). Polis Akademisi, uzun süredir poh olmak isteyen polis adaylarına yönelik herhangi bir duyuru yapmadı. Bir yılı aşkın süredir pöh çerçevesinde polis alımı yapılmadı. Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, FETÖ örgütü ile mücadele sonucunda emniyet teşkilatında oluşan polis açığı pomem alımları ile kapatılsa da özel harekat ihtiyacı için bir planlama henüz duyurulmadı. Fakat bu sürecin 2019 da kesinlikle sona ereceğini düşünüyoruz. 2019 yılında PÖH alınacaktır.

2019 PÖH Polis Alımı ne zaman olur?

2019 pöh alım ilanı nın 25. dönem  POMEM alım olarak yapılacaktır. Detaylar için TIKLAYIN

Kimler başvurabilir?

En az lise mezunu olmak üzere ön lisans, lisans ve lise dengi mezunu kadınlar başvuracak ve toplamda 500 PÖH kadın polis alınacak.

Nasıl PÖH olunur?

Öncelikle iki türlü pöh istihdamı olduğunu vurgulayabiliriz; meslek içi ve teşkilat dışı. Mevcut polislerden kurs ile pöh alanına geçiş yapılıyor fakat yüz binlerin beklediği dışarıdan PÖH alımı sürecidir. PÖH adayları Polis Akademisinin ilanı yayınlaması ile birlikte 100 tl sınav ücretini yatırıp e-devlet bilgisi ile başvuruyorlar ve kendilerinin polis okullarına davet edilmesini bekliyorlar. Polis okuluna davet edildikleri gün evraklarını verip ön sağlık taramasından geçiyorlar. Bundan sonra da sözlü mülakata girip kazanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. PÖH alımlarında adayların en büyük elenme yöntemleri yaş şartı ve mezuniyet durumudur. PÖH olum olamayacağınız yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirisiniz. Diğer tüm şartlar ve bilgiler zaman ilerledikçe netleşecektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Koksal
Koksal

Askerlik şartı ve mezuniyet şartı konusunda ne gibi bi şart olabilir sizce

admin
admin
Cevaplandı:   Koksal

Mezuniyet şartı olur

seyfullah
seyfullah

Merhabalar ben 2018 yılında yapılan önlisans kpss den 66 puan aldım. 2019 yılında açılacak herhangi bir polislik ya da astsubaylık alımlarına başvuru yapabilir miyim?

mısafır
mısafır
Cevaplandı:   Utku DEMİR

nereden biliyon polisliğe başvuramıcagını. Kpss baraj puanı acıklanmadı daha

metin
metin
Cevaplandı:   seyfullah

ön lisanta kpss 65 puan sınırı için çalışma var

Büşra
Büşra

Ben tyt ye girdim ortaogretim Kpss yede girdim 74 aldım ortaogretim Kpss ile alım yapılacakmı yapılacaksa ne zaman yapılacak

Burak
Burak

Ben 19 donem ozel harekati kazandim ama sozlesmeli erlik yaptigim icin erteledim suan terhis oldum acaba bizi nezaman cagirirlar yada cagiracaklarmi benim gibi erteleyen varmi?

ozgur
ozgur

ben basvurmak istiyom ama benim okudum okul yurdisinda romancea biliyom rusca biliyom bide turkcem biraz bozuk 2 vatandash var turk vatandaa bide moldovia vatandas

Kevser
Kevser

Önlisans mezunuyum kpss puanım 56 pöh olmak istiyorum olabilir miyim

SAHIN
SAHIN

1989 dogumlular olamıyormu acaba acık lıse 4. sınıf

perihan aslan yaşar
perihan aslan yaşar
Cevaplandı:   Utku DEMİR

nezaman yayınlar

Admin
Admin
Cevaplandı:   perihan aslan yaşar

PÖH konusu belirsiz.

Mrvv
Mrvv

Onlisans mezunuyum kpss puan 59 basvuru yapabiliyor muyum nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...