25. Dönem PÖH Polis Özel Harekat Alımı

Polis Akademisi, 2016 yılından sonra 2019 yılında da PÖH polis alımı yapacak. Polis Özel Harekat Alımı 25. dönem olarak planlanacak olup en az lise ve dengi mezun olanlar ile yaş, boy ve sağlık şartı tutanlar 2019 PÖH polis özel harekat alımına başvurabilecekler. On binlerce kişinin başvuracağı 25. dönem için ise ilan süreci çok yakında başlayacak. 31 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete de 25. dönem detayları için ilk atım atılmış oldu.

Açıklama metninde de görüleceği üzere alımlar sadece kadın branşında yapılacak olup lise, ön lisans ve lisan mezunu olan bayanlardan şartı tutanlar başvurabilecektir. Erkek adaylara ise kontenjan ayrılmamıştır.  Kontenjan ise 500 olarak tespit edilmiştir.  Bu alımda, aşağıdaki yaş şartı aranacaktır:

PÖH Yaş Şartı

“18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın  1 Ocak tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1992 ve sonrasında doğanlar)” 2019 PÖH alımına başvurup başvuramayacağınızı ya da hangi yıllar başvurabileceğinizi PÖH yaş hesaplama motoru ile öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ:   YKS Sonuçları Açıklandı Gözler PMYO İçin Polis Akademisi'nde

PÖH Boy-Kilo Şartı

PÖH olmak için ise bayanların en az 162 cm ve üstü boya sahip olması gerekmektedir.

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere polis adaylarında vücut kitle endeksi olarak (boy-kilo oranı)  18(dahil) ve 27(dahil) aralığında olmalıdır. Aynı zamanda boyunuz erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm ve üstü olmak durumundadır. Bu iki şartı da sağlamalısınız. Yani Vücut kitle oranınız da tutmalı, boyunuz da. Boyu kısa olup beden kitle oranı tutsa bile elenirsiniz. Hesaplamak için POLİSLİK BOY-KİLO ŞARTI aracımıza bakabilirsiniz.

TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Cihazınızda internet yok...