PMYO Başvurusu Yapma
pmyo basvurusu yapmak nereye

PMYO Başvurusu Yapma

2020 yılı PMTO başvuruları yakında başlayacak. 2020 TYT sonuçları açıklandı ve herkes Polis Akademisi tarafından 2020 pmyo başvuru kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. Bu kılavuz ile PMYO başvuru taban puanı belli olacak ve kadın-erkek polis adayları PMYO için başvuru yapmaya başlayacaklar. Bu sene kontenjan olarak 2200 erkek 300 civarı da kadın polis adayı öğrenci alınmasını bekliyoruz.

2020 PMYO Başvurusu

2020 yılında da PMYO başvurusu Polis Akademisi üzerinden yapılacak. Öncelikle PMYP başvuru ücreti Halkbank ATm lerine yatırılacak ve adaylar internet üzerinden e-devlet bilgileri ile başvuruda bulunacak. Para yatırmayanlar başvuru yapamazlar. Başvurular yapıldıktan sonra baraj puanını geçen tüm adaylar evrak teslimi ve ön sağlık taramasına çağrılacaklar. Boy-kilo-dövme-sağlık-yaş gibi şartları tutan adaylar sonraki pmyo seçmelerine katılmaya hak kazanacaklar. Tüm süreçlerden aldığınız puanlara göre de pmyo polis adayı öğrencisi olup olmayacağınız belli olacaktır. PMYO Aday Başarı Giriş Puanı yazısından hesaplama yapabilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

PMYO Baraj puanı kaç olur?

240 ile 260 arası olur.

PMYO başvurusu nereye yapılıyor?

İnternet üzerinden e-devlet bilgisi ile Polis Akademisi sitesinden yapılıyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
Emre

2020 yılı için pandemiden dolayı tyt 150 puanını yani barajı geçtikten sonra başvuru yapma imkanımız olduğu söyleniyor bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...