PMYO Başvurusu Yapma – BekçiAlımı

PMYO Başvurusu Yapma

2020 yılı PMTO başvuruları yakında başlayacak. 2020 TYT sonuçları açıklandı ve herkes Polis Akademisi tarafından 2020 pmyo başvuru kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. Bu kılavuz ile PMYO başvuru taban puanı belli olacak ve kadın-erkek polis adayları PMYO için başvuru yapmaya başlayacaklar. Bu sene kontenjan olarak 2200 erkek 300 civarı da kadın polis adayı öğrenci alınmasını bekliyoruz.

2020 PMYO Başvurusu

2020 yılında da PMYO başvurusu Polis Akademisi üzerinden yapılacak. Öncelikle PMYP başvuru ücreti Halkbank ATm lerine yatırılacak ve adaylar internet üzerinden e-devlet bilgileri ile başvuruda bulunacak. Para yatırmayanlar başvuru yapamazlar. Başvurular yapıldıktan sonra baraj puanını geçen tüm adaylar evrak teslimi ve ön sağlık taramasına çağrılacaklar. Boy-kilo-dövme-sağlık-yaş gibi şartları tutan adaylar sonraki pmyo seçmelerine katılmaya hak kazanacaklar. Tüm süreçlerden aldığınız puanlara göre de pmyo polis adayı öğrencisi olup olmayacağınız belli olacaktır. PMYO Aday Başarı Giriş Puanı yazısından hesaplama yapabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

2 Soru Cevaplandı

  1. 2020 yılı için pandemiden dolayı tyt 150 puanını yani barajı geçtikten sonra başvuru yapma imkanımız olduğu söyleniyor bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir