PAEM Yaş Şartı ve Sınırı Değiştirildi – BekçiAlımı

PAEM Yaş Şartı ve Sınırı Değiştirildi

Polis Amirleri Eğitim Merkezi(PAEM) yaş sınırı ile öğrenci kabul etmektedir. Komiser yardımcısı olmak isteyenler PAEM ilanlarına belirtilen yaş sınırları içinde olmaları beklenir. 2018 PAEM 4. dönem komiser yardımcısı alımı 2018 KPSS sonrası yapılacak ve toplamda 3 bin yeni komiser yardımcısı adayı PAEM bünyesine kabul edilecek. En az lisans mezunu adayların KPSS puanı ile başvurabileceği PAEM alımında baraj puanı 70 olacak ve 70 puan üstü 30 bin aday mülakatlara çağrılacak. Kota nedeniyle erkek ve kadın adaylarda baraj puanı değişik olacaktır.(TIKLAYIN)

17 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete’de PAEM giriş yönetmeliğinde yapılan değişiklikle PAEM yaş sınırı değişti. Adaylarda yeni aranılan yaş şartı aşağıdaki gibidir: “18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde,, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak gerekir.”

Kısaca özetlersek 2018 yılı PAEM için aşağıdaki yaş sınırı aranacaktır:

 • 1 Ocak 1989 ve sonrası doğanlar 2018 PAEM alımına başvurabilir.
[YasHesaplama id=4]

Soru: 2018 PAEM kontenjanı kaç kişi olur?

3000 olarak açıklandı(OKUYUN). %10 kadın adaya ayrılır.

Soru: 2018 PAEM’e hangi KPSS ile başvurabiliriz?

2017 ve 2018 KPSS P3 puanları ile başvurabileceksiniz.

Soru: Kimler başvurabilir?

Genel polislik şartları taşıyan lisans mezunları başvurabilir. Önlisans ya da lisans bitirmeyenler başvuramaz.

Konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bize sorabilirsiniz. Aşağıdaki makaleleri de mutlaka okumalısınız:

2018 PAEM Baraj Puanı Kaç Olur

2018 PAEM Başvuruları Ne Zaman

2018 PAEM Çalışma Takvimi

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

21 Soru Cevaplandı

 1. Keşke kpss şartı aranmasada bu komiser yardimciligi icin sadece üniversite mezunu olanlar boyu posu yerinde, diksiyonu ve görünümü temiz, anlatma ve anlama kabiliyeti yüksek ve yetenekli olan kişiler arasından seçilse… Bu kpss denen olay bir çok kişinin hayatını etkiliyor ve üniversiteden sonra gerçek hayata atılıp ev geciminin boynunda olan insanlarin kurs vb gibi yerlere gidememesi sebebiyle bu gibi arkaslara köstek oluyor kpss denen sınav… ülkem için hiç düşünmeden canım feda varsa yoksa vatanim ama kpss sınav sartini acizane düşüncemle doğru bulmuyorum… buda güzel teskilatima saygılı bi şekilde eleştiri olsun. Herkezin hakkında Hayırlısı olur İnsallah

 2. 2 ocak 1988 sonrası diyorsunuz ama ben bildiğim kadarıyla 1989 lular girebilecek 1 ocak olarak değişince. 88 liler giremez. Cevap verirseniz çok sevinirim .Teşekkürler.

 3. Merhabalar. 1989 doğumlular kesin girebiliyor dimi. kpssden 77 aldım 16 haziran 89 doğumluyum girebilirmiyim?

 4. Merhba, 20.06.1989 doğumluyum, paeme şuan başvurabilir miyim?

 5. 20.091989 paeme başvurı yapabiirmiyim

 6. Merhaba 2019 paem başvurusunda önlisans mezunları icin alım olabilirmi ?

 7. 09.02.1989 doğumluyum 2019 paem sınavına girebiliyor muyum

 8. Merhaba. 12 ocak 1992 lisans mezunu ve 1 yıllık lisansüstü öğrencisiyim.lisansüstü mezunlarının komiser yardımcılığında yaş şartı farklı mı yoksa aynı mı? Bu 1.sorum. 2. Sorum ise: komiser yardımcılığından komiserlige yükselmek için herhangi bir yaş şartı gerekli mi? Şimdiden teşekkürler

 9. Pomemden kaç yıl içinde komser olabilirsin?

 10. Yüksek lisans başvuru yaşini uzatmiyir mu. Subaylikta lisansüstü mezunlarda yaş sinir 32 yaşina kadar devam ediyor. Bu durum PAEM. içinde geçerli değil mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir