Mobil Bakiye Bozdurma – BekçiAlımı

Mobil Bakiye Bozdurma

Dijital dünyanın gelişmesi ile mobil sistemler hayatımızın her alanına giriyor. Ödeme sistemleri de gelişmeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. Mobil operatörler, ön ödemeli ve faturalı abonelerine bakiye sistemini uyguluyorlar. Mobil bakiyelerde yer alan TL ve nakit parayı almak ve farklı ihtiyaçlarına harcamak isteyenler mobil ödeme bozdurma sistemlerine ve sitelerine yönleniyorlar. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone farketmeksizin mobil bakiyeler, ödeme yapılan kişi veya şirketlerden nakit para şeklinde alınabilmektedir. Ancak bahsedilen nakit para değeri ile ödenen mobil ücret eşit değildir.

Mobil Bakiye Bozdurma Nasıl Yapılır?

Mobil bakiye bozdurma ile nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız, bu işlemin genellikle oyunlardaki e-Pin sistemi üzerinden yapıldığını bilmelisiniz. e-Pin, bir oyun kodudur. Oyunlarda nitelikli eşya, kostüm, silah görünümü ve karakter görünümü almanızı sağlar. Satın almayı gerçekleştirmek için oyunun istemcisine e-Pin kodu girişi yapılır. Hattınıza e-Pin alan şirketler ve kişiler için hattınıza borç yaparak karşılığında nakit para alabilirsiniz. Örneğin 1000 TL’lik bir League of Legends Riot Puanı alan şirket, bu Riot Puanı’nı 900 TL’ye satmakta ve 800 TL’yi de size nakit olarak vermektedir. Bu örnekte verilen rakamlar hayalidir ve gerçekler ile hiçbir ilgisi yoktur. Ödeme bozdurma işlemlerinden faydalanacaksanız güvenilir internet siteleri bulmaya ve güvenilir kişilerle ticaret yapmaya önem vermeniz gerekmektedir.

SMS İle Mobil Ödeme Bozdurma

SMS ile mobil bozum işlemi yapmak çok kolaydır. İlk olarak mobil ödemeyi nakit paraya çeviren bir şirket yetkilisi veya kişi ile konuşuyorsunuz. Konuşmayı WhatsApp, canlı destek veya form aracılığıyla yapacaksınız. Sonrasında bozdurmak istediğiniz miktara karşı ödeme yapılacak ücretin bilgisi SMS ile size veriliyor. Mesajı ‘‘Evet’’ ya da ‘‘Onay’’ yazarak cevaplamanız gerekiyor ve sonrasında Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone hatlarınızdan mobil ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. Karşılığında ödenecek tutar kısa bir süre sonra hesabınıza yatıyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir