Mobil Bozum – BekçiAlımı

Mobil Bozum

Günümüzde ödeme sistemleri gelişmeye devam etmektedir. Teknolojik gelişmelerin artmasıyla birlikte kartlarla temastan telefonla temasa kadar birçok ödeme sistemi hayatımıza girmiştir. Mobil ödeme sistemi de bu sistemlerden biridir ve mobil uygulama kullanan kişiler ile mobil ödeme bozum yapan kişiler için çok önemlidir. Kısaca anlatmak gerekirse mobil ödeme, kişisel bilgilerinize tanımlanan kontörlü veya faturalı hattınız aracılığıyla bir e-ticaret platformuna yaptığınız ödemelere verilen isimdir. Mobil ödeme en çok App Store ve Google Play uygulamalarında kullanılmaktadır. Ayrıca kişilere ve şirketlere de mobil ödeme yapılabilmektedir. Hatta bu ödemelerin sonrasında ödeme yapılan kişi veya şirketlerden nakit para alınabilmektedir. Ancak bahsedilen nakit para değeri ile ödenen mobil ücret eşit değildir.

Dolayısıyla bu işlem acil nakit ihtiyacı olan kişilerin uyguladığı bir işlemdir ve ödemeyi nakit paraya çeviren kişiye parayı işletme hakkını devretmeniz ile gerçekleşmektedir. Mobil ödeme işlemi aracılığıyla nakit kazanan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler Paypal, eBay, BTC ve Payeer gibi ödeme işlemlerini uygun işlem ücretleri alarak yapmaktadır. Böylece üyelik alamadığınız ve ulaşamadığınız sitelerde dilediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Her iki metod için dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Ticaret ve işlem yaptığınız kişi ve şirketlerin güvenirliğine dikkat etmelisiniz. Güvenilir olmayan kişi ve şirketler ile asla ticaret yapmayınız.

Mobil Ödeme Bozum Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme bozdurma ile nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız, bu işlemin genellikle oyunlardaki e-Pin sistemi üzerinden yapıldığını bilmelisiniz. e-Pin, bir oyun kodudur. Oyunlarda nitelikli eşya, kostüm, silah görünümü ve karakter görünümü almanızı sağlar. Satın almayı gerçekleştirmek için oyunun istemcisine e-Pin kodu girişi yapılır. Hattınıza e-Pin alan şirketler ve kişiler için hattınıza borç yaparak karşılığında nakit para alabilirsiniz. Örneğin 1000 TL’lik bir League of Legends Riot Puanı alan şirket, bu Riot Puanı’nı 900 TL’ye satmakta ve 800 TL’yi de size nakit olarak vermektedir. Bu örnekte verilen rakamlar hayalidir ve gerçekler ile hiçbir ilgisi yoktur. Ödeme bozdurma işlemlerinden faydalanacaksanız güvenilir internet siteleri bulmaya ve güvenilir kişilerle ticaret yapmaya önem vermeniz gerekmektedir.

SMS İle Mobil Ödeme Bozdurma

SMS ile mobil ödeme bozum işlemi yapmak çok kolaydır. İlk olarak mobil ödemeyi nakit paraya çeviren bir şirket yetkilisi veya kişi ile konuşuyorsunuz. Konuşmayı WhatsApp, canlı destek veya form aracılığıyla yapacaksınız. Sonrasında bozdurmak istediğiniz miktara karşı ödeme yapılacak ücretin bilgisi SMS ile size veriliyor. Mesajı ‘‘Evet’’ ya da ‘‘Onay’’ yazarak cevaplamanız gerekiyor ve sonrasında Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone hatlarınızdan mobil ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. Karşılığında ödenecek tutar kısa bir süre sonra hesabınıza yatıyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir