MEB Sınav Yeri Sorgulama Ekranı Kriterlerinize Uyan Sonuç Bulunamadı Ne Demek?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için yazılı sınav süreci devam ediyor. Sınav yeri ve belgesi sorgulama ekranı geçtiğimiz günlerde açıldı. TC numarası ile e-devlet içinde MEB Sınav Yeri Sorgulama Ekranı aracılığı ile sorgulamalar yapılabiliyor. Bu süreçte, bekçi adayları yazılı sınav için hazırlıklara başladı. Sınava girecekleri illerde konaklama, ulaşım ve sınava çalışma planlamalarını aylardır devam ettiren adaylar, heyecanla sınav gününü bekliyorlar.

Yazılı sınava giderken nelerin götürülüp nelerin götürülemeyeceği konusunda detaylı bir makale yazmıştık: Yazılı Sınava Götürülecekler. Tüm adayların bu makalemizde yazan hususlara riayet etmeleri çok önemli. Sınav günü ufak tefek sorunlarla elenmelerin yaşanabileceğini ve kuralların kesin olduğunu unutmayınız.

Bazı adaylardan e-devlet girişi yaptıktan sonra MEB Sınav Yeri Sorgulama ekranında sonuç göremediğini belirten mesajlar alıyoruz. Tarih kısmına 20 ya da 21 ekim yazmanız gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum:

MEB tarafından yapılan tüm sınavların yeri ve giriş belgelerini bu ekrandan alabilirsiniz. Bazen e-devlet uygulamasında da sonuç çıkmayabiliyor. İmkan dahilince bilgisayardan internet sitesi üzerinden sorgulama yapın. Tüm bu adımların doğru yapılmasına rağmen bazı adaylarda aşağıdaki ekran gözüküyor:

Arama kriterlerinize uyan sonuç bulunamadı.” Eğer tarihleri doğru girmenize rağmen bu sonucu alıyorsanız, sorguladığınız sınava girme hakkınız yok demektir. Bekçilik özelinden konuşursak, bu ekran geliyorsa aşağıdaki sorunlar olmuştur:

  • Ön başvuru yapmadınız.
  • Ön başvuru yapıp gitmediniz.
  • Ön başvuru sonucu kişisel başvuruya gidip eksik-uygun olmayan evrak verdiniz.
  • Kişisel başvuru sonucu yapılan ön sağlık taramasında elendiniz.

Bu ekranla karşılaşan kişiler için maalesef yapacak birşey yok. Bundan sonraki alımları takip edip sürece daha dikkatli katılım gösterebilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 18 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

18
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Selahattin
Ziyaretçi
Selahattin

Admin kaç kişi başvuru yapmış bellimi yada hangi ilden kaç kişi başvuru yapmış o bellimi

kursat
Ziyaretçi
kursat

ya bu başvurular ne zaman başladı paemin sitesindede yok ne ara başladı kaç günüdür abakyorum yok başvuru yapıcam nasıl yapılıyo e devlete giriyoruö olmuyo nezamn başladı ne zaman bitti

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Sınava giderken takım elbise giymek gerekir mi admin?

Emre
Ziyaretçi
Emre

Eski uygulamayı satin almistim ama yeni uygulamayı nasil alacam yardimci olur musunuz

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

admin kolay gelsin bu sınav için takım elbise mi gerekirmi yahut günlük bir elbise ile mi gitsek sadece sınav olduğu için yeterli gelir mi ?

Brk
Ziyaretçi
Brk

Spor mülakatı ne zaman olucak acaba tahminen

Kadir
Ziyaretçi
Kadir

Ben 11 ekimde girdiğim zaman sınav yerim açılmıştı kadıköyde fakat şimdi giriyorum arama kriterlerine uygun sonuç bulunamadı diyor neden acaba

Ufuk
Ziyaretçi
Ufuk

Belirtilen sebeplerin hicbir tanesi olmafigi halde sonuc bulumadim bunun debrbi be acaba hicbir engel yok benim sonucum neden cikmiyor???bir aciklama yapin yardimci olun lutfen!!!!

Tuğrul Özcan
Ziyaretçi
Tuğrul Özcan

Ben e-devler uygulaması üzerinden giriş yapınca sonuç çıkmadı, sonra telefondaki internet uygulamasından girince görüntüleyebildim

Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Telden girince sikinti oluyor ben telden girdim bu sonucu verdi pcden girdim gözüktü.. Yanlisin var