MEB Sınav Yeri Sorgulama Ekranı Kriterlerinize Uyan Sonuç Bulunamadı Ne Demek?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı için yazılı sınav süreci devam ediyor. Sınav yeri ve belgesi sorgulama ekranı geçtiğimiz günlerde açıldı. TC numarası ile e-devlet içinde MEB Sınav Yeri Sorgulama Ekranı aracılığı ile sorgulamalar yapılabiliyor. Bu süreçte, bekçi adayları yazılı sınav için hazırlıklara başladı. Sınava girecekleri illerde konaklama, ulaşım ve sınava çalışma planlamalarını aylardır devam ettiren adaylar, heyecanla sınav gününü bekliyorlar.

Yazılı sınava giderken nelerin götürülüp nelerin götürülemeyeceği konusunda detaylı bir makale yazmıştık: Yazılı Sınava Götürülecekler. Tüm adayların bu makalemizde yazan hususlara riayet etmeleri çok önemli. Sınav günü ufak tefek sorunlarla elenmelerin yaşanabileceğini ve kuralların kesin olduğunu unutmayınız.

Bazı adaylardan e-devlet girişi yaptıktan sonra MEB Sınav Yeri Sorgulama ekranında sonuç göremediğini belirten mesajlar alıyoruz. Tarih kısmına 20 ya da 21 ekim yazmanız gerektiğini tekrar belirtmek istiyorum:

MEB tarafından yapılan tüm sınavların yeri ve giriş belgelerini bu ekrandan alabilirsiniz. Bazen e-devlet uygulamasında da sonuç çıkmayabiliyor. İmkan dahilince bilgisayardan internet sitesi üzerinden sorgulama yapın. Tüm bu adımların doğru yapılmasına rağmen bazı adaylarda aşağıdaki ekran gözüküyor:

Arama kriterlerinize uyan sonuç bulunamadı.” Eğer tarihleri doğru girmenize rağmen bu sonucu alıyorsanız, sorguladığınız sınava girme hakkınız yok demektir. Bekçilik özelinden konuşursak, bu ekran geliyorsa aşağıdaki sorunlar olmuştur:

  • Ön başvuru yapmadınız.
  • Ön başvuru yapıp gitmediniz.
  • Ön başvuru sonucu kişisel başvuruya gidip eksik-uygun olmayan evrak verdiniz.
  • Kişisel başvuru sonucu yapılan ön sağlık taramasında elendiniz.

Bu ekranla karşılaşan kişiler için maalesef yapacak birşey yok. Bundan sonraki alımları takip edip sürece daha dikkatli katılım gösterebilirsiniz.

TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
18 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selahattin
Selahattin
20 Ekim 2018 18:11

Admin kaç kişi başvuru yapmış bellimi yada hangi ilden kaç kişi başvuru yapmış o bellimi

kursat
kursat
19 Ekim 2018 14:47

ya bu başvurular ne zaman başladı paemin sitesindede yok ne ara başladı kaç günüdür abakyorum yok başvuru yapıcam nasıl yapılıyo e devlete giriyoruö olmuyo nezamn başladı ne zaman bitti

Mehmet
Mehmet
19 Ekim 2018 13:14

Sınava giderken takım elbise giymek gerekir mi admin?

Emre
Emre
19 Ekim 2018 10:54

Eski uygulamayı satin almistim ama yeni uygulamayı nasil alacam yardimci olur musunuz

mehmet
mehmet
18 Ekim 2018 08:34

admin kolay gelsin bu sınav için takım elbise mi gerekirmi yahut günlük bir elbise ile mi gitsek sadece sınav olduğu için yeterli gelir mi ?

Brk
Brk
18 Ekim 2018 02:28

Spor mülakatı ne zaman olucak acaba tahminen

Kadir
Kadir
16 Ekim 2018 22:50

Ben 11 ekimde girdiğim zaman sınav yerim açılmıştı kadıköyde fakat şimdi giriyorum arama kriterlerine uygun sonuç bulunamadı diyor neden acaba

Ufuk
Ufuk
14 Ekim 2018 14:26

Belirtilen sebeplerin hicbir tanesi olmafigi halde sonuc bulumadim bunun debrbi be acaba hicbir engel yok benim sonucum neden cikmiyor???bir aciklama yapin yardimci olun lutfen!!!!

Tuğrul Özcan
Tuğrul Özcan
14 Ekim 2018 13:04

Ben e-devler uygulaması üzerinden giriş yapınca sonuç çıkmadı, sonra telefondaki internet uygulamasından girince görüntüleyebildim

Ugur
Ugur
14 Ekim 2018 13:01

Telden girince sikinti oluyor ben telden girdim bu sonucu verdi pcden girdim gözüktü.. Yanlisin var

Cihazınızda internet yok...