Kripto Para Madenciliği İle Para Kazanmak – BekçiAlımı
Kripto Para Madenciliği İle Para Kazanmak
Kripto Para Madenciliği İle Para Kazanmak

Kripto Para Madenciliği İle Para Kazanmak

Günümüzde faaliyet halinde olan on binlerce dijital varlık bulunuyor. Bunların bir kısmı madenciliğe elverişliyken bazılarında madencilik yapmak mümkün olmuyor. Peki, Madencilik nedir, kripto para madenciliği ile para kazanmak mümkün mü?

Evet. Kripto para madenciliği ile para kazanmak mümkün. Madencilik, aynı zamanda mining olarak geçer. Dijital varlıkların ağında matematiksel formüllerin çözülmesini kapsar. Bu çözümlerin sonucunda işlem yapılan token ile ödüllendirilirsiniz. Örneğin; Ethereum madenciliği yapıyorsanız ETH token ile ödül alıyorsunuz.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para madenciliği ile para kazanmak için çeşitli teknolojik donanımlara ihtiyacınız bulunuyor. Bu cihazlardan bazıları işlemci (CPU), ekran kartları (GPU) ve ASIC makinelerdir.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?
Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para birimleri ilk görücüye çıktığı senelerde işlemci ile madencilik yapılabiliyordu. Fakat günümüz şartlarında işlemciler yetersiz kalmaya başladı. Daha sonra ekran kartı akımına start verildi. Ekran kartları günümüzde hala aktif bir şekilde kullanılıyor. Ancak bu cihazlardan daha üstün bir ürün daha var: O da ASIC makineler.

ASIC makinelerin matematiksel formülleri çözme gücü daha fazladır. O nedenle mining firmalarının çoğu bu teknoloji harikası ürünlerle donatılmıştır. Günümüzde dövizin artışı ile ASIC fiyatları devasa boyutlara ulaştı. Dolayısıyla madencilik yapmak bir hayli zorlaştı.

Mining Ne Kadar Kazandırır?

Kripto para madenciliği ile para kazanmak, elinizde yeterli donanımlar olduğu sürece kolaydır. Ancak ne kadar kazanacağınız tamamen madencilik zorluğu ve token fiyatlarına bağlıdır. Örnek verecek olursak; Bitcoin 60.000 dolarken madencilik yaptığınızı ve aylık 20.000 TL kazandığınızı varsayalım. Bitcoin 30.0000 dolara düştüğünde doğal olarak sizin kazançlarınızda gerileyecektir.

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?
Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Ayrıca elektrik masraflarını ve cihazların yıpranma payını da göz önünde bulundurmalısınız. Madencilik işlemlerinde elektrik masraflarının normalin 5-10 katı daha fazla geleceğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü mining, 7 gün 24 saat aralıksız yapılır. Makineler sürekli çalışır.

Cihazlar bu süreçte aşırı ısınma, yıpranma ve bozulma gibi eğilimler gösterebilir. Yani tüm bu riskleri göze almanız gerekmektedir. Kripto para piyasasının 2022 yılı boyunca düşüşte olduğunu da atlamamanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Dropshipping ile Para Kazanmak, Dropshipping Nedir?

Yazar: Berat Mert SÖNMEZOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir