Dropshipping ile Para Kazanmak, Dropshipping Nedir? – BekçiAlımı

Dropshipping ile Para Kazanmak, Dropshipping Nedir?

Sizlere bu yazıda dropshipping ile para kazanmak nasıl oluyor onu anlatmaya çalışacağız. Sanal ortamda mağazalar açarak satış yapmak son yıllarda çok önemli bir sektör olarak iş hacmini her geçen gün arttırmayı başarmaktadır. İnternetten alışveriş hem ürünün size gelmesini sağlar hem de internetteki onlarca mağaza fiziksel bir mağazada size sunulacak ürünlerden kat ve kat fazlasını hem de çok geniş bir fiyat skalası ise sunar.

İnternetten alışveriş yapmak büyük bir kolaylık sağlayarak insanları kendine çekerek yola devam ederken aynı zamanda yeni bir iş kolu olarak girişimcileri de e-ticarete girmeye yönlendirmektedir. Ancak internetten ticaret yapmanın da önemli zorlukları vardır ve iyi bir planlama ister. Çünkü ürünün nerede pazarlanacağı, hangi yollar ile reklam yapılacağı, depolama ve nakliyatın nasıl yapılacağı oldukça önemli konulardır. Ama bu noktada dropshipping bazı sorunlardan sizi kurtarma potansiyeline sahiptir ve bu nedenle de son yıllarda pek çok ülkede binlerce girişimciyi çekmeyi başarmıştır. Dropshipping ile para kazanmak için izlediğiniz yol, sattığınız ürün ve tüm plan en başından hazır olmalıdır. Çünkü hazırlıkları en başından iyi bir şekilde yaparsanız daha sonra işleri yoluna koymak basit olacaktır.

Dropshipping ile Para Kazanmak Ayrıntılar

Dropshipping ile Para Kazanmak,
Dropshipping ile Para Kazanmak. Dropshipping Nedir?

Dropshipping işinde bir görev paylaşımı vardır. Birinci taraf tedarikçidir ve tedarikçinin rolü ürün yaratmak, stok kaydı tutmak, perakendeci adına müşterilere satın alınan ürünü göndermek, kusurlu ürünleri değiştirmek ve gerektiğinde ürün stoklarını yenilemektir. Perakendeci olarak sizin rolünüz ise ürünü bir web sitesi ya da sanal mağazalar üzerinden açtığınız hesaplar ile pazarlamaktır. Ürünleri tanıtmak için sosyal medya ya da blog gibi ek mecralar kullanabilirsiniz. Dropshipping ile para kazanmak için ürünü pazarlamak sizin görevinizdir, sonrasında ise tedarikçi malı gönderir. Ayrıca siz bir şikayet olduğu taktirde müşteri ile görüşmesi ve anlaşması gereken taraf olursunuz.

Dropshipping ile Para Kazanmak, Avantajlar

Dropshipping ile para kazanmak normal mağazacılık işine göre daha avantajlıdır. Çünkü şuan müşterilerin çoğu e-ticaret ile alışveriş yapmayı daha avantajlı buluyor, bu noktada en büyük neden fiyatların internet üzerinde daha ucuz olmasıdır. İnternetten satan daha ucuza satabiliyor hatta dropshipping ile satış yapan ek maliyetleri olmadığı için daha da ucuza verebilir. Ya da normal piyasa üzerinde daha fazla kar elde edebilir.

Dropshipping modeli ile satıcılar ürünleri depolamaz, ayrıca fiziksel bir mağazaya gerek duymaz bu da maliyetleri azaltır ve kazancı arttırır. Bu iş modeli ürünleri önceden satın almadığınız ve bir mağaza açmak için yüklü maliyetlerin altına girmediğiniz için aslında riski az olan bir iştir ve bu nedenle de rağbet fazladır. Burada önemli olan şey size kaliteli ve uygun maliyetli ürünler tedarik edecek bir üretici bulmaktır. Sonrasında ise tanıtım ve reklam alanında sizin maharetleriniz ön plana çıkar. Eğer iyi bir sanal mağaza oluşturarak işe başlar ve sonrasında diğer platformlar ile bu mağazaya potansiyel alıcı yönlendirirseniz satışlarınız da artacaktır.

Kredi ve para konularında daha fazla yazı okumak için sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

İş fikirleri ile ilgili yazılar ilginizi çekiyorsa mavibilgiler sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir