İlkokul Mezunu Bekçi Alımı

2018 yılı ile birlikte çarşı ve mahalle bekçiliği alım ilanı beklentisi had safaya ulaştı. Bekçi olmak isteyen adaylar, yeni alım ilanlarını ve bu yeni bekçi atamalarının hangi illere yapılacağını merak ediyorlar. Bu süreçte, bekçi olmak isteyen adaylarda aranılacak şartlara yönelik birçok farklı soru bizlere ulaşıyor. Bu soruların başında, ilkokul mezunlarının bekçi olup olamayacağı, olurlarsa nasıl olabilecekleri hususu ön plana çıkıyor. Bu yazımızda ilkokul mezunlarının nasıl bekçi olabilecekleri hususunu siz okuyucularımıza açıklayacağız.

Bekçi istihdamı geçtiğimiz mart ayında yayınlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği ile yapılmaktadır. Bu yönetmelikte, bekçi adaylarında aranılan şartlar detaylı olarak açıklanmıştır. Bekçi adayında aranan mezuniyet şartı 5. madde b fıkrasında aşağıdaki şekilde belirtilmiştir:

“Madde 5 – b: İlkokulu bitirmiş olmak”

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere, bekçilik başvurusu yapmayı düşünen adaylar en az ilkokul mezunu olmak zorundadır. İlkokul mezunu olmayan ya da ilkokul terk olan adaylar bekçi olamaz ve bekçilik başvurularında ilanlara müracaat edemezler. 2017 kış aylarında yapılan bekçilik alımlarında lise mezunu olmak şartı aranırken, 2018 bekçi alım ilanlarında bu şartın en az ilkokul mezunu olarak düzenleneceğini düşünüyoruz.

İlkokul mezunu olan herkes bekçiliğe başvurabilir sonucu bu yazından çıkarılmamalıdır. İlkokul mezunlarının bekçi olabilmesi için sağlık şartı, bekçilik boy-kilo indeksi, askerlik şartı ve diğer alım koşullarını da sağlaması gerekir. Bu konularda detaylı yazıları sitemizde bulabilirsiniz.

Soru: 2018 bekçi alımlarında ilkokul mezunları başvurabilecek mi?

Evet bu son değişiklikle 2018 yılında ilkokul mezunlarının da bekçi alımlarına başvurabileceğini düşünüyoruz.

Konu hakkında merak ettiklerinizi ve sorularınızı yorum ve soru sor bölümümüzden iletebilirsiniz.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 60 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

60
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
yakup çezik
Ziyaretçi
yakup çezik

Nasal bekciolabilirim

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Ortaokul mezunuyum askerlik yaptım

Tayfun
Ziyaretçi
Tayfun

Ortaokul mezunuyum askerlik yaptım bekçi olabilirmiyim

Koray
Ziyaretçi
Koray

10bin bekci we sonraki alimlarda boy kilo endeksini degistirirlermi

Kazim
Ziyaretçi
Kazim

Merhaba ben kazım ilkokul bitirdim ama diplomam yok okur yazarlık belgem var bende bekçi olabilir miyim yaşım 27

Turgay
Ziyaretçi
Turgay

Selam ben 1987 dogumluyum bir buçuk sene sözleşmeli erlik yaptım ve orta okul mezunuyum gece bekçisi olabilirmiyim

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Selamın aleyküm,
Arkadaşlar ilkokul mezunları başvurabilir mi diye soran kardeşlerimiz icin söylüyorum.Cumhurbaşkanlığı iletişim hattı olan cimerden internetten istek olarak mesaj atarsanız yetkililerin bizi duyup görmeleri ve kamuoyu oluşturmamız daha etkili olacağını düşünüyorum.Admin sizede çok teşekkür ediyorum..!

YAKUP
Ziyaretçi
YAKUP

BURDAN TUM GUVENLIK PERSONELI MESLEKTASLARIMINDA DESTEKLERINI BEKLEYEREK HAKKIMIZIN YETERI KADAR YENILDIGI DUSUNEREK EN AZINDAN BEKCILIK ALIMLARINDA BIZLERİ ÖNCELİK HAKKININ VERILMESI ICIN CAGRIDA BULUNUYORUM.
TECRUBE VE EGITIM KONUSUNDA BİZLER HAZIR BULUNMAKTAYIZ
YILLARDIR KIMSE SAHIPLENMIYOR BİZLERİ BURDAN EN AZINDAN BU KONU HAKKINDA DEVLET BUYUKLERINDEN YARDIM TALEP ETME HAKKINA SAHIP OLDUGUMUZU DUSUNUYORUM
EGER ALIMLAR DEVAM EDECEKSE ONCELIK BIZLERIN HAKKI
HA SU DEMEK DEGILDIR GUVENLIK DISI ALIMLARIN OLMAMASI EVET ALINSIN AMA YASAL SORUSMA VE GECELI GUNDUZLU CALISMA DUZENINE EGITIM KONUSUNDA BIZLER DAHA TECRUBELIYIZ
EN AZINDAN ALMIS OLDUGUMUZ GUVENLIK SERTIFIKASININ HAKKINI TALEP EDIYORUM SAHSIM OLARAK.
DAHA COK YAZMAK ISTEDIGIM MEVZUAT VAR AMA AMACIM SLOGON VEYA ALGI DEGILDIR SADECE YILALRDIR HIC BIRSEKILDE SAHIPLENMEMEZDIR.
SAYGILARIMLA

Saffet
Ziyaretçi
Saffet

İyi günler 10 Bin Bekçi Alımında ilkokul mezunları başvuru yapabilecek mi.Alımlar ne zaman olacaktır.

Koray önal
Ziyaretçi
Koray önal

Selam admin 2018 7 bin bekçi alımı yapıldı evrak teslimi yaptık sağlık muayenesi olduk ama kaç ay oldu hala bekçilik ile ilgili her hangi bir paylaşım yapılmıyor nedense yazılı sınav tarihi daha belli olmadı onca insan bir umut kapısıdır diye bekliyor birileri çıkıp açıklama yapsa iyi olacak.
Küçük bir çocuğa hediye alacam deyip onu mutlu edip daha sonradan almayıp da şaka yaptık dercesine oyun mu oynandı acaba bizlerle.

soner akkuş
Ziyaretçi
soner akkuş

24 şubat 1988 doğumluyum üniversite mezunuyum başvuru yapabilirmiyim

burak
Ziyaretçi
burak

Merhaba ben buram ersoy ilk okul 5inci sinif terkim polis bekcisi olabilirmiyim

Bahadır
Ziyaretçi
Bahadır

Ben ilkokul mezunuyum ama askerliği daha yapmadım peki benim bekçilik sınavına girme şansım var mı

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Merhaba 7 bin alımında ilkokul mezunlarıda girecek dediler olmadı tam sevinmiştik yine herşey tersine döndü.İnşallah 10 bin bekçi alımında ilkokul mezunlarıda başvuru yapar.Admin 10 bin bekçi alımı hangi ayda olur.

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

Mrb ben askerden çürük aldım son 2 ayım kala bekcilige engel. Olurmu yaş 25 boy 180