Herkes Torpille mi Bekçi Oluyor?

Arkadaşlar bu yazımızda bir arkadaşımızın yaşamış olduğu bir olayı sizlerle paylaşacağız.

Takipçimizin yaşadığı olay,

Bu sabah işe giderken üç yıldır sabah simit açma falan aldığım börekçiye girdim. Oranın sahibine, abi kazandım şükürler olsun iki aya başlarım büyük ihtimalle dedim. Orada börek yiyen bir arkadaş, — partiye üye misin dedi. Yok dedim ne alaka , — parti kendi adamları dışında kimseyi almaz dedi. Her şey çoktan belli oldu sen ne konuşuyorsun dedim. Konuşma şekli de beni çok rahatsız etti dua etsin güvenlik soruşturması var yoksa hiç iyi şeyler olmayacaktı. Arkadaşlar torpil var mı yok mu bilmem , ama kazanan herkese torpilli muamelesi yapılması yanlış , ben üç yıldır bir sitenin kendi bünyesinde güvenliğim benim ne gibi torpilim olabilir. Gerçekten çok ayıp , o adamın demek oğlu falan daha önce sınava girmiş ve sınavı kazanamamış kuyruk acısı var dediğim gibi dua etsin güvenlik soruşturması var.

MUTLAKA OKU

Tamam bu tür olaylarda tanıdık durumları fazlasıyla işliyor olabilir. Fakat herkeste bu şekilde sınav kazanmıyor. Bileğinin hakkıyla kazanan adaylarda var. Bu tanıdık olayları o kadar çoğaldı ki insanlar artık her adaya aynı muameleyi göstermeye başladı. Zabıt katipliği, İnfaz koruma memurluğu ve mübaşirlik gibi alımlarda da bu durum böyle herkes şu mantıkla bakıyor, “tanıdık olmadan giremezsin”, hayır her ne kadar tanıdığınız olmasa da kimsede hakkınız kalmaz nasipse kimse hakkınızı çalamaz.

Sınava tanıdığım yok deyip başvurudan vazgeçmeyin, bu şekilde haksız yere girecek olanların işlerini kolaylaştırıyorsunuz. Eğer yazılı sınava sağlam çalışıp yüksek net yaparsanız kimse sizin hakkınızı yiyemez.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
33 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kenan
Kenan

Güvenlik soruşturmasında eşimin davasi engel olur mu admin

Onur
Onur

Ablam cezaevinde 3 ay kadar kaldı ancak hazırlanan fezlekede fetö PYD vb herhangi bir ilişkisi bulunamamıştır diye serbest bırakıldı 3 kez dosya temiz gelmesine rağmen mahkemesi ertelendi benim açımdan sorun teşkil edermi

Özkan
Özkan

Daha önce bekçilik ön başvuruda kolumdaki faça izlerinden elendim. Yeni alım olursa tekrardan başvubilir miyim. Başvurabilsem daha önce faça izinden eğlendiğim bilinir mi .Ayrıca Şimdi o faça izlerini yaktım yanık izi gibi görünüyor yazlık elbise altından çok az birşey görünüyor bir sorun teşkil eder mi

Habersiz
Habersiz

Merhaba! Admin kardeş bir yerde kulak misafiri oldum adamın çocuğu sporda geçememiş ama içişleri bakanlığında tanıdığı varmış çok rahatlardı elendiği halde sizce geçer mi

Selim ay
Selim ay

Yeni 10 bin alım nezaman başlar çok tsk

Bekir
Bekir

Bugün çıktım soruda sacmaladım memleketi sordular söyledim güleryüzlülerdi baş bekçi dediler bana ne demek istediler anlamadım topu topu 15 saniye sürdü

Ahmet
Ahmet

Torpilsiz nasil olunuyor admin bi yanlışlık yok demi

Ahmet
Ahmet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Torpilsiz bekçi olma ihtimali %5tir. Torpilliler birbirleriyle yarışıyor çünkü.

faysal
faysal
Cevaplandı:   Utku DEMİR

selamun aleyküm. Ben 7000 alımda 60 kişilik Bingöl kontejanına başvurdum. yazılıda 95, sporda 100 puan al ama rağmen değil asıl kazanmak yedeklere bile giremedim. Ama yazılıdan 51 spordan 65 alan asıl kazandı. torpil yoktu diyenler torpil yapanların en önde gidenleri. çünkü neden alınmadığı mı sordurmak için ilçe teşkilatına gittiğimde bize sınav giriş belgenin verseydin yardımcı olurduk dedi. Ben 20 kişinin ismini verdim 8 kişi kazandı benim listemde dedi.

Mustafa
Mustafa

Admin muharip gazi çocuklarına bir öncelik hakkı olurmu acaba

Tgc
Tgc

1988 dogumlu esim hic mi ihtimal yok bekci olmasi icin. On basvuruyu gecebilir mi acaba.

Cebrail
Cebrail

Ortaöğretim alımı varmi bekcilik

Serkan
Serkan

31 den gun alali 4 ay oldu basvurum kabul olurmu cok istiyordum bu bekciligi

Haydar Kallavi
Haydar Kallavi

Bugün aynı şirkette çalıştığım çocuğun biride benim gibi bekçiliğe başvurmuş. Bana, senin torpilin var mı dedi. Hayır yok dedim. Çocuk ilimizde ki emniyet müdürünü tanıyormuş, kurulda ki emniyet müdürleriyle de bağlantıya geçmiş whatsapp üzerinden bu çocuktan sabıka kaydını, giriş belgesini ve terhis belgesini yollamasını istemiş buda bana gösterdi, hepsini toplayım whatsapp tan yollamış. Edirne için konuşuyorum, 20 kişi alınacak 1000 küsür başvuru var ve bu çocuk isimlerin kurula çoktan gittiğini söylüyor ve para bile verdiğini iddia ediyor bu iş için. Moralim inanılmaz bozuldu, biletimi de iptal ettirdim. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Tek söyleyeceğim böyle düzen olmaz olsun!

Celal
Celal
Cevaplandı:   Haydar Kallavi

Arkadaşlar torpilin kralının kralı dönüyor tekirdağdan yazıyorum başvuru yaptım arkamda Allahdan başka kimse yok,ama bazı insanların whatsap görüşmelerini torpil yazışmalarını görünce banka dekontunu ve evrakları yaktım..haram zıkkım olsun.

Cihan
Cihan
Cevaplandı:   Haydar Kallavi

Kardesim daha bekçilik alımı baslamadiki Bnde haber bekliyorim

Hakan
Hakan

Torpilin kralı var

Hüseyin
Hüseyin

Hepatit B sağlıklı taşıyıcıyım. 7 yıldır ilaç tedavisi görüyorum. Bekçilik için sorun olur mu

fatih
fatih
Cevaplandı:   Hüseyin

değerlerin normal değil mi şuan ?
kullandığın ilacın normal şartlarda değerleri normal düzeye getirmesi gerekiyor

Fırat
Fırat

Babam ceza evinde .ben başvuru yapsam güvenlik soruşturmasında elenirmiyim ?

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...