Fiziki Yeterlilik Sınav Tarihi Değişir mi?
PARKUR erteleme dilekce

Fiziki Yeterlilik Sınav Tarihi Değişir mi?

2019 yılı bekçi seçimleri için 2. aşama olan fiziki yeterlilik parkur sınavı başlıyor. Bekçi adayları akademi tarafından açıklanmış olan parkuru hatasız ve kısa sürede tamamlayarak yüksek puan almaya çalışacaklar. Parkur sınavından alacağınız puan başarı puanınızın %25’ini oluşturacaktır. Yani ne kadar yüksek puan alırsanız avantajınız o kadar çok olacaktır. Parkur sınavından geçenler ve kaç aldıkları ise sınavlar bittikten sonra Akademi tarafından açıklanacaktır. Bu duyuru ile bekçilik sözlü mülakatına girme hakkı kazananlar ve nerede girecekleri de duyurulacaktır. Parkurdan geçmeniz için en az 60 puan almanız gerekmektedir.

Saliseler sayılacak mı?

Bazı bekçi adayları parkur sınavında saliselerin etkisini soruyor. Adayların parkuru bitirme sürelerinde saliseler göz önüne alınmayacak yalnızca saniyeler baz alınarak bitirme süresi olarak yazılacaktır. Yani 48.9 saniyede parkuru yapan bir aday 48 saniye sayılacak ve 60 puan alacaktır. 40.9 saniyede bitiren bir aday ise 40 saniye sayılıp 100 tam puan alacaktır. Bu aşamada SÖZLÜ MÜLAKAT YAPILMAYACAKTIR. Detayını lütfen OKUYUN.

Fiziki Sınav Tarihi Değiştirilebilir mi?

Adayların parkur sınavı için yerleri ve zamanları açıklandı. Her aday denilen zamanda ve yerde parkur sınavına girecektir. Bu süreçte bekçi adayları sakatlanma, rahatsızlık ve başka nedenlerle parkur gününün değiştirilip değiştirilemeyeceğini soruyor. Bu konuda önceki yıllarda bazı uygulamalar yapıldı. Siz de aşağıdakine benzer bir dilekçe ile parkur sınavınızı düzenleyen kuruma başvurarak bu konuda girişimlerde bulunabilirsiniz.

………..BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE

2019 yılı 1. dönem başı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik sınavına … tarihinde/saatinde …… merkezinde …. yerinde girmem gerekmektedir. Fakat ….. nedeni ile sınava belirtilen yer ve zamanda giremeyeceğim. Konu hakkında  –rapor-neden-resmi evrak vb. – ektedir. Fiziki parkur sınavımın makamınızca uygun görülen başka bir tarihte yapılmasını bilgilerinize arz ederim. …../…../2019

ADI SOYADI :…………………………

İMZA:…………………………

T.C.KİMLİK NO:…………………………

Ek: …………..

Yukarıdaki dilekçeyi WORD şeklinde indirmek için tıklayın: PARKUR ERTELEME DİLEKÇESİ

NOT: Parkur tarihi erteleme dilekçenizi parkur sınavınızı düzenleyen kuruma ivedi şekilde faks ya da elden iletin. Dilekçede mazeretinizi çok detaylı ve doğru şekilde iletin. Resmi rapor vb varsa mutlaka ekleyin. tarihi erteleme ya da ertelememe takdiri sınavınızı düzenleyecek kuruma aittir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
22 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
rexor
rexor

Admin kolay gelsin.
İdman yaparken sol el bileğimde doku zedelenmesi oldu ve 15 kg. ağrlığı kaldırmakta şuan zorlanıyorum. Cuma günü mülakatım var. Acaba yukarıdaki bahsettiğin yola başvurayımmı?

Ömer
Ömer

Yeni alım olur mu hocam

MERT
MERT

SINAV İTİRAZLARI NE OLDU ACABA BİLGİNİZ VAR MI POLİS ADEMESİNDE BİR ACIKIKLMA YAZMIYOR

uur
uur

Admin itiraz dilekçelerine ne zaman geri dönüş yapıyorlar. 20 Ağustos bizzat elden teslim ettim. Ne zaman ve nasıl bilgilendirecekler?

bekçi adayı
bekçi adayı

admin yazili dan 68 aldım sizce iyi bir puan mıdır

sercan
sercan

sözlü mülakat tahmini ne zaman olur

Baris
Baris

Hocam Merhaba Ben Parkuru 44 saniyede bitirdim ve komisyon başarılı dedi kimliğimi aldım çıktım fakat Parkur esnasında Bitiş çizgisine yaklaşırken yere düştüm omuzumu yaraladım ağrılar çok şidetteli olduğundan dolyı içeride ambulans ile götürüldüm bu süreden sonra Elenme gibi durumum olurmu sonuç olarak geçtim ve komisyon onayı aldım .

aliii
aliii

kolay gelsin itirazlarla ilgili gelişme var mı admın bilgine ihtiyacımız var

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...