2019 Bekçi Alımı Parkuru ile Sözlü Mülakat Ayrı Tarihlerde Olacak

Çarşı ve mahalle bekçiliği istihdamı için 2019 yılı sınav süreci devam ediyor. Polis Akademisi, dün yaptığı duyuru ile bekçi adaylarından yazılı sınavda 50 ve üstü puan alanları parkur sınavına davet etti. 2019 yılı parkurunun detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.  Bekçi adayları parkur ve sözlü mülakatın aynı gün olup olmadığını bize soruyorlar. Geçen yıl parkur ve sözlü aynı gün olmuştu. Bu sene de aynı şekilde olmasını bekliyorduk. Fakat bu sene farklı bir uygulama yapıldı. Aşağıda 2019 yılı duyurusunu görebilirsiniz:

“2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. ”

Aşağıda 2018 yılı duyurusunu görebilirsiniz:

“1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  ”

Duyuruların farkından da anlaşılacağı üzere geçen yıl yapılan duyuruda sözlü mülakat ibaresi geçerken bu sene geçmemektedir. Yani bu sene yapılan duyuruda baktığınız sınav giriş belgesindeki okul ve saatte sadece fiziki parkur sınavına gireceksiniz. Sözlü mülakat parkur sınavından 60 ve üzeri alanlar için farklı bir zamanda yapılacak ve mülakat zamanı ve okulu ile mülakata katılacakların kimler olduğu daha sonra Polis Akademisi tarafından yapılacak duyuru ile açıklanacaktır.

Bu makale ile alakalı toplam 101 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

101
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Adem
Ziyaretçi
Adem

Mrb fiziki parkur sınavları ne zaman sona eriyor

Öner
Ziyaretçi
Öner

Admin mülakatta kaç soru soruluyor

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

İş yerinde sınav tarihi olduğu gün izin vermiyorlar bende özel hastaneden sınav tarihi olduğu gün rapor alcam özel hastaneden.Sinava öyle gidicem bir sorun olurmu admin lütfen cevap verirmisin

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Bizde bunseneki egitime dahil oluruz yani dogrumu

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Bide spor basladi mulakati. Bu ara aciklanirmi sonuclar. Parkur bitmeden

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin parkur mulakata girdik gectik dielim en son guvenlik sorusturmasi var dimi. Mulakatlari gectikten sonrami memur oluyoruz

Salih
Ziyaretçi
Salih

Spor kıyafetlerlemi gidelim takım elbiseye gerek varmı spor mulakatında

Tuncay aydogdu
Ziyaretçi
Tuncay aydogdu

Utku bey yarin spor mulakatina giricem.saat 8 de yaziyo sinav saati gec kalirsam yinede sinava katilabilirmiyim.bilginiz varmi

Cece
Ziyaretçi
Cece

Parkuru çok zorlaştırmışlar bu kadarı da olmaz.

orz
Ziyaretçi
orz

sort giysek olurmu

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin gecen senede itiraz sonuclari bukadar uzun surdumu.

ibo
Ziyaretçi
ibo

Merhaba,

Spor mülakatı ve sözlü mülakat aynı gün mü gerçekleşecek?
Sözlü mülakatın olumlu veya olumsuz olduğu hemen açıklanıyor mu?
konu hakkında bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Burak
Ziyaretçi
Burak

Merhaba, fiziki yeterlilik sınavı için dolduracagim dilekçede en üstte gireceğim okulun ismini mi yazacagim ??

YAĞIZ
Ziyaretçi
YAĞIZ

İYİ GÜNLER FİZİKSEL YETERLİLİK PARKURU İÇİN AFYONA GİDECEĞİM.YANIMDA TELEFON GÖTÜRSEM EMANET EDEBİLECEĞİM YER VAR MI BİLGİNİZ VAR MI?

Burak
Ziyaretçi
Burak

Merhaba Admin
Pazar sabah 8 de sınav, benimde aynı gün 8 de uçağım var. Sabah 8 de değilde öğlen 2 de anca gidebiliyorum oraya. Bunu sıkıntı yaparlar mı sence? Pomem i aradım aynı gün girersen sorun olmaz farklı günler için dilekçe gerekir dediler. Ama bunu söyleyen santraldeki herhangi birimi yoksa yetkili mi bilmiyorum ? Senin Öner’in nedir?