2019 Bekçi Alımı Parkuru ile Sözlü Mülakat Ayrı Tarihlerde Olacak
PARKUR SOZLU BEKCİ

2019 Bekçi Alımı Parkuru ile Sözlü Mülakat Ayrı Tarihlerde Olacak

Çarşı ve mahalle bekçiliği istihdamı için 2019 yılı sınav süreci devam ediyor. Polis Akademisi, dün yaptığı duyuru ile bekçi adaylarından yazılı sınavda 50 ve üstü puan alanları parkur sınavına davet etti. 2019 yılı parkurunun detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.  Bekçi adayları parkur ve sözlü mülakatın aynı gün olup olmadığını bize soruyorlar. Geçen yıl parkur ve sözlü aynı gün olmuştu. Bu sene de aynı şekilde olmasını bekliyorduk. Fakat bu sene farklı bir uygulama yapıldı. Aşağıda 2019 yılı duyurusunu görebilirsiniz:

“2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. ”

Aşağıda 2018 yılı duyurusunu görebilirsiniz:

“1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  ”

Duyuruların farkından da anlaşılacağı üzere geçen yıl yapılan duyuruda sözlü mülakat ibaresi geçerken bu sene geçmemektedir. Yani bu sene yapılan duyuruda baktığınız sınav giriş belgesindeki okul ve saatte sadece fiziki parkur sınavına gireceksiniz. Sözlü mülakat parkur sınavından 60 ve üzeri alanlar için farklı bir zamanda yapılacak ve mülakat zamanı ve okulu ile mülakata katılacakların kimler olduğu daha sonra Polis Akademisi tarafından yapılacak duyuru ile açıklanacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
101 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bekci adayi😁
Bekci adayi😁

Itiraz kabul edilirse puan yukselirse biz nasil dahil olucaz parkur ve mulakata

Bekçi Adayı
Bekçi Adayı

giriş belgesinde sınav merkezi ile sınav yeri farklı adres gözüküyor bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Turkıye@gmail.com
Turkıye@gmail.com

Anlıyoruz başvuru sayısı çok fazla ama bu işi de bukadar uzatmak çok yıpratıcı.Allah tüm bekçi adaylarının yardımcısı olsun bu süreç sonunda sağlıklı bir kafayla hayatlarımıza devam edebiliriz İnşallah.

Onur
Onur

Benim kuzende İstanbul’a başvuru yapmıştı ama onu spor mülakatı için Eskişehir pomeme vermişler beni Allah’tan ASM’ye verdiler bunun nedeni ne peki admin ??

orz
orz

siz ayni gun demistiniz daha 2 gun once

Burak
Burak

Merhaba Utku bey ;

Fiziki parkurun spor ayakkabısı ile yapılma şartı var mı çıplak ayakla yapmayı düşünüyorum geçtiğimiz alımlarda bu şekilde parkura çıkan oldu mu kabul edildi mi bunları yanıtlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Emre
Emre

Kesin bilgi mi, yanımızda giderken kıyafet götürmek gerekir mi yoksa direkt spor kıyafet gidilebilir mi ?

Ali
Ali

Kesinmi yani sözlü mülakatın ayrı tarihte olacağı.

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...