Elenenler Tekrar Bekçiliğe Başvurabilir mi?

Çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda ülkemizde oldukça revaçta. Şartları tutan kişiler kendi memleketlerinde, kadrolu olarak, kolluk kuvveti olma avantajı ile memuriyet güvencesine sahip bekçiliğe yoğun ilgi gösteriyor. Her bekçi alımına yüz bine yakın insan başvuruyor. 2019 yılı içerisinde 10 bin bekçi daha alınması planlanıyor. İlanın ne zaman geleceği belli olmasa da göstergeler Mart 2019 tarihini işaret ediyor.

Geçen yıl ve daha önce bekçi alımına başvurup elenen adaylardan tekrar başvuru yapıp yapamayacakları konusunda sorular alıyoruz. Bu konuda adayın elenme konusu çok önem arz ediyor. Sağlık sorunları nedeni ile elenen aday eğer egm sağlık şartları yönetmeliğine uygun sağlık şartlarına kavuştuysa tabiki başvuru yapabilir.

Yaş, ikamet ve mezuniyet şartı nedeni ile elenen adaylar ise ilanı beklemeliler. Eğer şartlara uygun değillerse yine eleneceklerdir. Renk körlüğü, görünür yerde dövme, organ eklikliği gibi kesin elenme nedenleri olan adaylar yine yönetmelik hükümlerine bakmalılar.

Bekçilik yazılı sınavı ya da fiziki parkurunda elenen adaylar tekrar başvurabilirler. Bekçilik sözlü mülakatından kazanmaya yeter puan alamayan ya da elenen adaylar tekrar başvurabilirler. 2-3 defa deneyip polisliği kazanan yüzlerce aday oldu. Bir mülakatta kalmanız kesin elenirsiniz anlamına gelmez. Yedek olup çağrılmayan adaylar da 2019 bekçi alımına başvurabilirler.

Konu hakkında merak ettiğiniz hususları yorum-soru bölümünden editörlerimize iletebilirsiniz. Mail ile geri cevaplar verilmektedir.

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 22 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

22
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ali
Ziyaretçi
Ali

Yedek planlaması olmuş peki bize ne zaman haber ederler yani nasıl çağırırlar. 15 kişi elenmiş bende yedek 13um

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

sağlıktan mı eğitimden mi elenmişler kardeşim bilgin varmı

Sercan
Ziyaretçi
Sercan

Selam dövme var ve bir kaç çizik. Bunlar sorun olurmu? Ve ayrıca dikişli ameliyat izi var. Buna ilişkin bişey söyleyebilirmisiniz? Ve önlisans mezunuyum.

Kerem Gencoğlu
Ziyaretçi
Kerem Gencoğlu

İyi çalışmalar Admin kardeşim. ANKARA’daki 2018 (ARALIK ayında sağlık muayenesine girenler) bekçi alımlarında sağlık muayenesi sonucunda “SAĞLAM BEKÇİ OLUR” almasına rağmen, bazı tahlil/tetkiklerinde ufak kusurları olan arkadaşlar tekrar muayeneye çağrıldı ve tekrar detaylı muayene edildi ve heyete raporları teslim edildi. Tekrardan gruptan sorumlu emniyet mensubu arkadaşlar bir sorun olmadığını teyit etti. Ancak 14 Ocak’ta başlayan Bekçilik eğitimine bu arkadaşlar çağrılmadı. Bu arkadaşların durumu ne olacak hiçbir bilgi verilmedi. Whatsup grubundan ve Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfalarından. Saygılar iyi çalışmalar. Bu arkadaşlara ne öneriniz olur. 2019’taki Bekçilik Alımlarına tekrar mı müracaat etsinler. Yoksa Emniyet veya Polis Akademisine dilekçe ile müracaat edip, verilen cevaba göre mahkemeye mi gitmeliler. Tekrar selamlar.

bilalilknur
Ziyaretçi
bilalilknur

admin ast alt degeri yüksek çıkması eleme sebebimi cevap verirseniz sevinirim normal degerler kaç olması lazım

Kirqin
Ziyaretçi
Kirqin

Bir yil.once Raporlu ilac kullandim piskolog yazdi saglikta sorun olurmu.

Ismet
Ziyaretçi
Ismet

Hakem Hastane heyeti lazer ameliyatı olmuş yazdı ama karar bekci olur olumlu bisi fark eder mi

Özgür
Ziyaretçi
Özgür

Selam admin kilo boy ölçüsü kaç defa ve ne zaman veriliyor

Veysel
Ziyaretçi
Veysel

Slm admin
Ben bekçilik için neden elendigimle ilgili polis akademisine dilekçe yazdım ve polis akademisi e mail üzerinden 60 puan alarak elendigim yazıyor. Kafama takılan şu eğer güvenlik soruşturmasından elenmiş olsaydım güvenlik soruşturmasından evlendiniz denilirmiydi.Ben 86 yazılı 70 spor ve sözlü de sorulan soruları doğru cevapladım vede takım elbiseliydim.
Ben den düşük alan arkadaşlar asıl olarak kazandı.Bende ise BAŞARISIZ
Açıklık getirirmisiniz

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Admin rapora itiraz ettik halendaha donus yapmadilar normalmi 1 ayi gecti

Serhat
Ziyaretçi
Serhat

Merhaba 10 Bin 500 Bekçi başvuru şartları ne zaman belli olur.Ayrıca eğitim düzeyi ortaokul mezunu olabilirmi.Bu konular hakkında bilgi alacaktım.İyi günler.

Ebru
Ziyaretçi
Ebru

Meraba bursa 270asıl 161 yedek olma ihtimali varmidir saglik soruşturma hersey sağlam