Elenenler Tekrar Bekçiliğe Başvurabilir mi?

Çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda ülkemizde oldukça revaçta. Şartları tutan kişiler kendi memleketlerinde, kadrolu olarak, kolluk kuvveti olma avantajı ile memuriyet güvencesine sahip bekçiliğe yoğun ilgi gösteriyor. Her bekçi alımına yüz bine yakın insan başvuruyor. 2019 yılı içerisinde 10 bin bekçi daha alınması planlanıyor. İlanın ne zaman geleceği belli olmasa da göstergeler Mart 2019 tarihini işaret ediyor.

Geçen yıl ve daha önce bekçi alımına başvurup elenen adaylardan tekrar başvuru yapıp yapamayacakları konusunda sorular alıyoruz. Bu konuda adayın elenme konusu çok önem arz ediyor. Sağlık sorunları nedeni ile elenen aday eğer egm sağlık şartları yönetmeliğine uygun sağlık şartlarına kavuştuysa tabiki başvuru yapabilir.

Yaş, ikamet ve mezuniyet şartı nedeni ile elenen adaylar ise ilanı beklemeliler. Eğer şartlara uygun değillerse yine eleneceklerdir. Renk körlüğü, görünür yerde dövme, organ eklikliği gibi kesin elenme nedenleri olan adaylar yine yönetmelik hükümlerine bakmalılar.

Bekçilik yazılı sınavı ya da fiziki parkurunda elenen adaylar tekrar başvurabilirler. Bekçilik sözlü mülakatından kazanmaya yeter puan alamayan ya da elenen adaylar tekrar başvurabilirler. 2-3 defa deneyip polisliği kazanan yüzlerce aday oldu. Bir mülakatta kalmanız kesin elenirsiniz anlamına gelmez. Yedek olup çağrılmayan adaylar da 2019 bekçi alımına başvurabilirler.

ÖNEMLİ:   2019 10 Bin Bekçi Alımı Mart Ayında Yapılacak

Konu hakkında merak ettiğiniz hususları yorum-soru bölümünden editörlerimize iletebilirsiniz. Mail ile geri cevaplar verilmektedir.

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
47 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murathan
Murathan
25 Ocak 2020 22:50

Kanımda guatr çıktı ilk defa karşılaştım ama guatrım yüksek çıktı ve elendim tekrar girebilirmiyim

Duran
Duran
21 Ocak 2020 03:20

Ben diplomadan kaldım 2020 alımlarına başvuru yapabilirmiyim

Polis
Polis
14 Kasım 2019 23:08

Merhaba ben ön saglıkta renk körlüğünden elendim ama sonra hastaneye gittim ve böyle bir sorunum olmadığı ortaya çıktı bu sene tekrar başvurasam ve renk körliginden geçsem beni geçen yıl elendim diye tekrar elerler mi

Esra
Esra
23 Ağustos 2019 15:08

Merhaba kardeşim spor mülakatında yeterli puan alamadı tekrar başvuru yapabilirmi sağlığa tekrar girdirirlermi

Fahri
Fahri
21 Mart 2019 17:49

Selamin aleyküm ben ilk dönem bekçi alımlarında herseyi geçtim sağlıkta kalpte ritim bozukluğu var diye elendim simdiki 2019 başvurularında şahsen başvuru esnasında ön sağlıkta herhangi memur adaylığınız sağlık yüzünden sonlandiysa elendiğinz evrakı geitrmeniz bildirmeniz zorunludur diyo simdi ben bu evraki götürdüğüm zaman daha önceden ritim bozukluğundan elendim diye şahsen basvuru sürecinde elenirmiyim? Yoksa bi sorun olmaz mi çünkü egm sağlık yönetmeliğinde şifa bulabilecek hastalıklar engel degildir diyo sizce ne olur?

Betül
Betül
19 Mart 2019 09:59

Merhaba; erkek arkadaşım bekçiliğe başvuru yaptı. Sözlü ve yazılı sınavlardan geçti ama sağlık raporunda daha önce askerde psikolojik ilaç kullandığı için elendi. Tekrar başvuru yapabilir miyiz ? Kullanılan ilaçlar bir süre sonra güncelleme ile siliniyor diye duydum. doğru mu? Acaba.. tekrar bekçiliğe başvuru yapabilir mi?

Admin
Admin
Cevaplandı:   Betül
19 Mart 2019 10:26

Son 1 sene baz alınıyor. Ancak doktor daha da gecmisi gorebildiginden riskli bir gecmis gorurse daha oncesi de sorun olabilmektedir. Bunun dışında son 1 yıla bakılır.
Erkek arkadaşınızın başvuru yapmasını öneriyorum.

Uslanmaz
Uslanmaz
17 Mart 2019 20:41

Selamun aleyküm admin daha önce kolumda ki ufak çizikten elendim tekrar başvurabilirmiyim onu şuan kaybettim orda kayıtlımıdır

Admin
Admin
17 Mart 2019 07:23

Bir yıl ikametgah şartında bir yıl olmadıysa önceden ikametgah ettiğimiz ilden girebilirmiyiz sınava teşekkürler

Admin
Admin
17 Mart 2019 07:20

Sağlık ta önceden kullanılan ilaçlara bakılıyor mu ki

Yalçın
Yalçın
16 Mart 2019 18:52

Ön sağlıkta 1,5 cm boydan kaldım tekrar başvurabilirmiyim

Emrecan
Emrecan
5 Mart 2019 19:07

Merhaba admin ben birinci dönem bekçi alımında elendim sağlık nedeni ile ama yanlış anlaşılma var astroskopi ameliyatı oldum dizden tanısal olarak herhangi bir kırık , çıkık , menüsküs yırtılma falan yok sadece hasar zedelenme oluştuğu için temizlendi. Ben tekrar başvurabilir miyim ? Benim elendiğim tekrar orda görünür mü kayıtlı kalmışmıdır ? Yani direk elerler mi 2014 yılında olmuştum yine götürürüm belgeyi raporu isterlerse . Yine şansımı denemek istiyorum nasip kısmet işi

GÜLCEREN ASKAR
GÜLCEREN ASKAR
4 Mart 2019 02:16

İyi günler…
Eşim renk köründen kaldı tekrar başvuru yapabilir mi
Eski dosyasında renk köründen kaldı yazıyor bu araştırıyor mu.. bilgileriniz için teşekkür iyi çalışmalar

Admin
Admin
Cevaplandı:   GÜLCEREN ASKAR
4 Mart 2019 07:46

Merhabalar,
Sağlık sebebiyle elenenler, hatta egtime başlamış olanlar icinden sağlık sebebiyle uzaklaştırılmış olanlar dahi tekrar başvuru yapabilirler.
Ancak renk körlüğü olanlar bu mesleğe kabul edilmediği için, eşinizin renk körlüğü tespit edilirse tekrar elenecektir.

umut aydin
umut aydin
23 Şubat 2019 20:23

Merhaba renk körlüğü nedeni ile mülakaatta elendim. Tekrar başvurabilir miyim?

Admin
Admin
Cevaplandı:   umut aydin
23 Şubat 2019 21:26

Merhabalar,
Tekrar basvurabilirsiniz. Ancak yeni basvurunuzda da renk korlugunuzun tespit edilmesi durumunda yeniden elenirsiniz.

Ali
Ali
26 Ocak 2019 00:07

Yedek planlaması olmuş peki bize ne zaman haber ederler yani nasıl çağırırlar. 15 kişi elenmiş bende yedek 13um

ibrahim
ibrahim
Cevaplandı:   Ali
26 Ocak 2019 17:51

sağlıktan mı eğitimden mi elenmişler kardeşim bilgin varmı

Sercan
Sercan
25 Ocak 2019 09:32

Selam dövme var ve bir kaç çizik. Bunlar sorun olurmu? Ve ayrıca dikişli ameliyat izi var. Buna ilişkin bişey söyleyebilirmisiniz? Ve önlisans mezunuyum.

Cihazınızda internet yok...

47
0
Hemen Destek İstex
()
x