Elenenler Tekrar Bekçiliğe Başvurabilir mi?

Çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda ülkemizde oldukça revaçta. Şartları tutan kişiler kendi memleketlerinde, kadrolu olarak, kolluk kuvveti olma avantajı ile memuriyet güvencesine sahip bekçiliğe yoğun ilgi gösteriyor. Her bekçi alımına yüz bine yakın insan başvuruyor. 2019 yılı içerisinde 10 bin bekçi daha alınması planlanıyor. İlanın ne zaman geleceği belli olmasa da göstergeler Mart 2019 tarihini işaret ediyor.

Geçen yıl ve daha önce bekçi alımına başvurup elenen adaylardan tekrar başvuru yapıp yapamayacakları konusunda sorular alıyoruz. Bu konuda adayın elenme konusu çok önem arz ediyor. Sağlık sorunları nedeni ile elenen aday eğer egm sağlık şartları yönetmeliğine uygun sağlık şartlarına kavuştuysa tabiki başvuru yapabilir.

Yaş, ikamet ve mezuniyet şartı nedeni ile elenen adaylar ise ilanı beklemeliler. Eğer şartlara uygun değillerse yine eleneceklerdir. Renk körlüğü, görünür yerde dövme, organ eklikliği gibi kesin elenme nedenleri olan adaylar yine yönetmelik hükümlerine bakmalılar.

MUTLAKA OKU

Bekçilik yazılı sınavı ya da fiziki parkurunda elenen adaylar tekrar başvurabilirler. Bekçilik sözlü mülakatından kazanmaya yeter puan alamayan ya da elenen adaylar tekrar başvurabilirler. 2-3 defa deneyip polisliği kazanan yüzlerce aday oldu. Bir mülakatta kalmanız kesin elenirsiniz anlamına gelmez. Yedek olup çağrılmayan adaylar da 2019 bekçi alımına başvurabilirler.

Konu hakkında merak ettiğiniz hususları yorum-soru bölümünden editörlerimize iletebilirsiniz. Mail ile geri cevaplar verilmektedir.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
51 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ebru
Ebru

Meraba bursa 270asıl 161 yedek olma ihtimali varmidir saglik soruşturma hersey sağlam

Serhat
Serhat

Merhaba 10 Bin 500 Bekçi başvuru şartları ne zaman belli olur.Ayrıca eğitim düzeyi ortaokul mezunu olabilirmi.Bu konular hakkında bilgi alacaktım.İyi günler.

Hasan
Hasan

Admin rapora itiraz ettik halendaha donus yapmadilar normalmi 1 ayi gecti

Veysel
Veysel

Slm admin
Ben bekçilik için neden elendigimle ilgili polis akademisine dilekçe yazdım ve polis akademisi e mail üzerinden 60 puan alarak elendigim yazıyor. Kafama takılan şu eğer güvenlik soruşturmasından elenmiş olsaydım güvenlik soruşturmasından evlendiniz denilirmiydi.Ben 86 yazılı 70 spor ve sözlü de sorulan soruları doğru cevapladım vede takım elbiseliydim.
Ben den düşük alan arkadaşlar asıl olarak kazandı.Bende ise BAŞARISIZ
Açıklık getirirmisiniz

Özgür
Özgür

Selam admin kilo boy ölçüsü kaç defa ve ne zaman veriliyor

Ismet
Ismet

Hakem Hastane heyeti lazer ameliyatı olmuş yazdı ama karar bekci olur olumlu bisi fark eder mi

Ismet
Ismet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Lazer serbest dimi yanlış bilmiyoruz

Kirqin
Kirqin

Bir yil.once Raporlu ilac kullandim piskolog yazdi saglikta sorun olurmu.

bilalilknur
bilalilknur

admin ast alt degeri yüksek çıkması eleme sebebimi cevap verirseniz sevinirim normal degerler kaç olması lazım

Kerem Gencoğlu
Kerem Gencoğlu

İyi çalışmalar Admin kardeşim. ANKARA’daki 2018 (ARALIK ayında sağlık muayenesine girenler) bekçi alımlarında sağlık muayenesi sonucunda “SAĞLAM BEKÇİ OLUR” almasına rağmen, bazı tahlil/tetkiklerinde ufak kusurları olan arkadaşlar tekrar muayeneye çağrıldı ve tekrar detaylı muayene edildi ve heyete raporları teslim edildi. Tekrardan gruptan sorumlu emniyet mensubu arkadaşlar bir sorun olmadığını teyit etti. Ancak 14 Ocak’ta başlayan Bekçilik eğitimine bu arkadaşlar çağrılmadı. Bu arkadaşların durumu ne olacak hiçbir bilgi verilmedi. Whatsup grubundan ve Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfalarından. Saygılar iyi çalışmalar. Bu arkadaşlara ne öneriniz olur. 2019’taki Bekçilik Alımlarına tekrar mı müracaat etsinler. Yoksa Emniyet veya Polis Akademisine dilekçe ile müracaat edip, verilen cevaba göre mahkemeye mi gitmeliler. Tekrar selamlar.

Sercan
Sercan

Selam dövme var ve bir kaç çizik. Bunlar sorun olurmu? Ve ayrıca dikişli ameliyat izi var. Buna ilişkin bişey söyleyebilirmisiniz? Ve önlisans mezunuyum.

Ali
Ali

Yedek planlaması olmuş peki bize ne zaman haber ederler yani nasıl çağırırlar. 15 kişi elenmiş bende yedek 13um

ibrahim
ibrahim
Cevaplandı:   Ali

sağlıktan mı eğitimden mi elenmişler kardeşim bilgin varmı

umut aydin
umut aydin

Merhaba renk körlüğü nedeni ile mülakaatta elendim. Tekrar başvurabilir miyim?

Admin
Admin
Cevaplandı:   umut aydin

Merhabalar,
Tekrar basvurabilirsiniz. Ancak yeni basvurunuzda da renk korlugunuzun tespit edilmesi durumunda yeniden elenirsiniz.

GÜLCEREN ASKAR
GÜLCEREN ASKAR

İyi günler…
Eşim renk köründen kaldı tekrar başvuru yapabilir mi
Eski dosyasında renk köründen kaldı yazıyor bu araştırıyor mu.. bilgileriniz için teşekkür iyi çalışmalar

Admin
Admin
Cevaplandı:   GÜLCEREN ASKAR

Merhabalar,
Sağlık sebebiyle elenenler, hatta egtime başlamış olanlar icinden sağlık sebebiyle uzaklaştırılmış olanlar dahi tekrar başvuru yapabilirler.
Ancak renk körlüğü olanlar bu mesleğe kabul edilmediği için, eşinizin renk körlüğü tespit edilirse tekrar elenecektir.

Emrecan
Emrecan

Merhaba admin ben birinci dönem bekçi alımında elendim sağlık nedeni ile ama yanlış anlaşılma var astroskopi ameliyatı oldum dizden tanısal olarak herhangi bir kırık , çıkık , menüsküs yırtılma falan yok sadece hasar zedelenme oluştuğu için temizlendi. Ben tekrar başvurabilir miyim ? Benim elendiğim tekrar orda görünür mü kayıtlı kalmışmıdır ? Yani direk elerler mi 2014 yılında olmuştum yine götürürüm belgeyi raporu isterlerse . Yine şansımı denemek istiyorum nasip kısmet işi

Yalçın
Yalçın

Ön sağlıkta 1,5 cm boydan kaldım tekrar başvurabilirmiyim

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...