Elenenler Tekrar Bekçiliğe Başvurabilir mi?
elenenler bekci basvuru

Elenenler Tekrar Bekçiliğe Başvurabilir mi?

Çarşı ve mahalle bekçiliği son yıllarda ülkemizde oldukça revaçta. Şartları tutan kişiler kendi memleketlerinde, kadrolu olarak, kolluk kuvveti olma avantajı ile memuriyet güvencesine sahip bekçiliğe yoğun ilgi gösteriyor. Her bekçi alımına yüz bine yakın insan başvuruyor. 2019 yılı içerisinde 10 bin bekçi daha alınması planlanıyor. İlanın ne zaman geleceği belli olmasa da göstergeler Mart 2019 tarihini işaret ediyor.

Geçen yıl ve daha önce bekçi alımına başvurup elenen adaylardan tekrar başvuru yapıp yapamayacakları konusunda sorular alıyoruz. Bu konuda adayın elenme konusu çok önem arz ediyor. Sağlık sorunları nedeni ile elenen aday eğer egm sağlık şartları yönetmeliğine uygun sağlık şartlarına kavuştuysa tabiki başvuru yapabilir.

Yaş, ikamet ve mezuniyet şartı nedeni ile elenen adaylar ise ilanı beklemeliler. Eğer şartlara uygun değillerse yine eleneceklerdir. Renk körlüğü, görünür yerde dövme, organ eklikliği gibi kesin elenme nedenleri olan adaylar yine yönetmelik hükümlerine bakmalılar.

Bekçilik yazılı sınavı ya da fiziki parkurunda elenen adaylar tekrar başvurabilirler. Bekçilik sözlü mülakatından kazanmaya yeter puan alamayan ya da elenen adaylar tekrar başvurabilirler. 2-3 defa deneyip polisliği kazanan yüzlerce aday oldu. Bir mülakatta kalmanız kesin elenirsiniz anlamına gelmez. Yedek olup çağrılmayan adaylar da 2019 bekçi alımına başvurabilirler.

Konu hakkında merak ettiğiniz hususları yorum-soru bölümünden editörlerimize iletebilirsiniz. Mail ile geri cevaplar verilmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
52 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ebru
Ebru

Meraba bursa 270asıl 161 yedek olma ihtimali varmidir saglik soruşturma hersey sağlam

Serhat
Serhat

Merhaba 10 Bin 500 Bekçi başvuru şartları ne zaman belli olur.Ayrıca eğitim düzeyi ortaokul mezunu olabilirmi.Bu konular hakkında bilgi alacaktım.İyi günler.

Hasan
Hasan

Admin rapora itiraz ettik halendaha donus yapmadilar normalmi 1 ayi gecti

Veysel
Veysel

Slm admin
Ben bekçilik için neden elendigimle ilgili polis akademisine dilekçe yazdım ve polis akademisi e mail üzerinden 60 puan alarak elendigim yazıyor. Kafama takılan şu eğer güvenlik soruşturmasından elenmiş olsaydım güvenlik soruşturmasından evlendiniz denilirmiydi.Ben 86 yazılı 70 spor ve sözlü de sorulan soruları doğru cevapladım vede takım elbiseliydim.
Ben den düşük alan arkadaşlar asıl olarak kazandı.Bende ise BAŞARISIZ
Açıklık getirirmisiniz

Özgür
Özgür

Selam admin kilo boy ölçüsü kaç defa ve ne zaman veriliyor

Ismet
Ismet

Hakem Hastane heyeti lazer ameliyatı olmuş yazdı ama karar bekci olur olumlu bisi fark eder mi

Ismet
Ismet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Lazer serbest dimi yanlış bilmiyoruz

Kirqin
Kirqin

Bir yil.once Raporlu ilac kullandim piskolog yazdi saglikta sorun olurmu.

bilalilknur
bilalilknur

admin ast alt degeri yüksek çıkması eleme sebebimi cevap verirseniz sevinirim normal degerler kaç olması lazım

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...