Cilt Aile Birey Sıra No Öğrenme
Cilt Aile Birey Sıra No Öğrenme

Cilt Aile Birey Sıra No Öğrenme

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz bine yakın kişi 2019 1. ve 2. dönem başvurularını 1 Nisan 2019 tarihine kadar yapacak. Bekçi adayları başvuru ücretini yatırdıktan sonra Polis Akademisi sitesinden başvuruda bulunmak durumundalar. Para yatırıp başvuru yapmayan ya da yanlış döneme başvuru yapanların başvuruları iptal edilecek ve başvurdukları ücret yanacaktır. Parayı yatırıp internet başvurusunu yaptıktan sonra Polis Akademisi’nin şahsen başvuru-evrak teslimi-ön sağlık kontrolü duyurusu beklenecek. Adaylar bir gün en yakınlarında bulunan Polis okuluna yukarıda saydığım işlemler için davet edilecekler. Bu davete götürülecek evrakları bekçilik başvuru evrakları konusunda sizlerle paylaştık. Bu evrakların nasıl doldurulması gerektiğini de başvuru evrakları nasıl doldurulacak konusunda görsel olarak açıkladık.

Bu işlemler sırasında bekçi adaylarından bize yeni kimliğim var cilt-aile-birey sıra no yok,  bekçilik sınavlarına başvuru dilekçesindeki bu alanları nasıl dolduracağım, nereden öğreneceğim tarzı sorular geliyor. Bu makalemizde bu hususu açıklayacağım. Öncelikle e-devlet kapısı olan turkiye.gov.tr ye giriş yapıyoruz.  Arama kısmına “Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama” yazıyoruz. Genel ekranda uyarıyı okuyup devam dediğimizde  aşağıdaki bilgiler ekrana gelecektir:

  • Kayıt Yeri İl / İlçe
  • Kayıt Yeri
  • Cilt Sıra No
  • Kayıt Yeri Aile Sıra No
  • Kayıt Yeri Birey Sıra No

cilt aile sira edevlet

Bu bilgileri başvuru dilekçesine yazabilirsiniz. Unutmayın, başvuru dilekçesi ve diğer evraklar duyuru ile açıklanacak. Şu an paylaştığımız evraklar 2018 yılı evrakları. Muhtemelen aynı evraklar olacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
26 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gökhan
Gökhan

En çok merak ettiğim konu ön sağlık muayenesi benim gözler derecesi iki cizdirip gidicem bir sıkıntı olurmu en büyük endişem budur yazarsanız sevinirim

Uğut
Uğut

Ben şuan 26 sayıyorum başvuru yaptım sınav tarihine yetişebilir miyim?

Orhan
Orhan

Ortaokulu gecerlimi kayıt icin

Tolga
Tolga

Lise mezunu değilim acaba başvuru yapsam kabul olurmu

hayriye
hayriye

askerlik şartı varmı askerliğini yapmamış birisi başvuru yapıp ücret ödediyse sonuçne olur

Mustafa
Mustafa

Kolumda dövme var olurmu

burak
burak

ADMİN 2 BAŞVURUYADA KRİTERİ UYANLAR İKİSİNEDE BAŞVURU YAPABİLİYORMU BU NETLEŞTİMİ 2 TARAFTANDA ŞANSINI DENEYEBİLİYORMU

Mehmet
Mehmet

Polis akademisyen sitesinden başvuru yaptım ama siteye başvuru yaptıktan sonra Bi daha gireyim dedim Bi daha başvuru istedi bende Bi daha yaptım nedendir bu sorun olurmu

Mehmet
Mehmet
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Normalde nasıl olması gerekirdi

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...