Bekçilik Başvuru Belgeleri ve Evrakları Nasıl Doldurulacak?

2019 1. ve 2. dönem bekçi alımı süreci bireysel başvuru ile devam ediyor. 1 Nisan 2019 tarihinde bitecek olan internet başvuruları sonrası Polis Akademisi bireysel başvuru-ön sağlık taraması-evrak teslimi için bekçi adaylarını en yakınlarındaki Polis Okullarına çağıracak. Başvuru belgeleri 2018 ile aynı olacaktır ve duyuru ile yayınlanacaktır. 2019 1.ve 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılacak adayların müracaatlarının alınacağı ve ön sağlık kontrolünden geçirilecekleri başvuru merkezleri ile tarihleri açıklandı.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ(81 İL 1. DÖNEM)

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ(İSTANBUL ANKAR 2. DÖNEM)

Bekçilik başvuru evraklarını doldururken aşağıdaki hususlara dikkat edin:

  1. Bilgisayardan ya da çıktı alıp elle doldurabilirsiniz.
  2. Tükenmez kalem kullanın. Mavi ya da siyah.
  3. Resmi belgede hangi bilgileriniz varsa onu yazın. Benim asıl doğum tarihim şu ama evrakta bu yazıyor vs gibi abuk işlere girmeyin, resmi belgede ne yazıyorsa onu yazın.
  4. Sağlık bilgi formundaki hastalıklarla alakalı ciddi bir probleminiz yoksa, sağlık bilgi formunda yok kutucuğunu işaretleyin. Gereksiz basit şeyler nedeniyle eleme yapılabiliyor, zaten ciddi bir engeliniz varsa sağlık kontrollerinde elenirsiniz onlar teşhis ederler.
  5. Aşağıdaki resimlerde ANLAŞILSIN diye kırmızı ile yazdık, siz kırmızı kalem vs kullanmayın tekrar söylüyorum.
  6. Yeni kimliği olanlar, aile sıra cilt vs bilgilerine e-devletten baksın
  7. En önemlisi, başvuruya gittiğinizde okulda bu dilekçe ve formlarda bolca bulunacak. Hata yapsanız bile düzeltirsiniz.

SORU: E-DEVLET EVRAKLARI OLUR MU?

İmkanınız varsa Nüfus, Askerlik Şubesi ve okulunuzdan belgelerin orijinal mühürlü olan hallerini alın. İmkan yoksa e-devlet çıktısını alın. e-Devlet çıktıları orijinal belge yerine geçer ve resmi evraktır. Sorun olmaması ve kabul edilmesi lazım. Fakat bazı başvuru kabul komisyonları sorun çıkartabiliyor. Bu nedenle biz de kesin birşey diyemiyoruz. Tekrar edersek  imkanınız varsa Nüfus, Askerlik Şubesi ve okulunuzdan belgelerin orijinal mühürlü olan hallerini alın. İmkan yoksa e-devlet çıktısını alın.

Sınav başvuru dilekçesi BAŞVURU DİLEKÇESİ Sağlık Bilgi Formu, SAĞLIK BİLGİ FORMU

5. madde durum dilekçesi:

Bekçilik sağlık bilgi formu:

Bekçilik başvuru dilekçesi:

Bu makale ile alakalı toplam 1.026 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1026
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
mehmet önder kaner
Ziyaretçi
mehmet önder kaner

bekciliğe başvyrmak istiyorum yardımcı olabilirseniz cok sevinirim cevabanız kısa süreden bekliyorum teşekür ederim
bilecik merkezde yaşıyorum

Eyup
Ziyaretçi
Eyup

Evrak teslim ederken evli değildim ama geçen hafta resmi nikahı kıyarak evlendim. Bunun sıkıntısı olur öu

Yunus celik
Ziyaretçi
Yunus celik

Hem deniz kuvvetlerine hem bekcilige başvuran adaylar elenir mi bu deniz kuvvetlerine başvurmuş zaten deyip eleyebilirler mi çünkü birinden biri olması lazım işsizim

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

Ayni adres yerinde. 50 metre otesinde farkli bir eve tasinip Adres sorunu olurmu kapi no falan vs degisecegi icin sormakdayim

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Admin kolay gelsin 1 buçuk yıl önce kasık fıtığı ameliyatı oldum sorun olurmu her hangi bir rahatsızlığım yok

Emre
Ziyaretçi
Emre

Ben hepatit taşıyıcısiyim ama kan değerlerim yönetmeliğe engel değil yinede hepatit tasiyicisi olduğumu sağlık bilgi formuna yazmam gerekiyor mu

hallı
Ziyaretçi
hallı

Biyometrik fotoğrafların arkasına adımızı soyadımız ve T.C. kimlik numaramızı yazmamıza gerek var mı? Ve fotoğrafları zarfa koymalı mıyız?

ERCAN
Ziyaretçi
ERCAN

Evrak tesliminde takım elbise giyilmelimi?

BORAN ZEKİ TİMUROĞLU
Ziyaretçi
BORAN ZEKİ TİMUROĞLU

merhab 29 nisanda ön sağlık başvurusun gideceği.
normal şarta yaşamış olduğum bir ömür rahatsızzlığım var fakat takipte olduğum doktorum ve aile hekiminden polis akademisi öğrencisi olmasına herhangi bir engel durumu yoktur beyanını aldım 29 nisanda gideceğim kurulda bu konu için sorun yaşarmıyım.

not. dr um ilgili kağıda rahatsızlığımı yazdı ve ilaç raporlarımı yeniledi verdi.
ASKERLİKTENDE MUAFIM İLGİL BELGEERİMDEN ASKERLİK ŞUBESİNDEN TEMİN ETTİM

memik
Ziyaretçi
memik

hem askerlikten muaf hem de polis akademisi öğrencisi olmasına herhangi bir engel yoktur nasıl oluyor?

Boran Zeki Timuroğlu
Ziyaretçi
Boran Zeki Timuroğlu

Askeri er sağlık yönetmeliği polis akademisi sağlık yönetmeliği aynı değil polis akadrmisi sağlık yönetmeliğinde rahatsızlığım ile ilgili bilgi var bu bilgi ile hekimine başvurusun senin sağlık durumunu gözden geçirir ve olumlu yada olumsuz belge veriri yani demem o ki asker er personel alımında sağlık şartları yönetmeliğinde benim rahatsızlığım engel fakat polis akademisi sağlık yönetmeliğinde adayın vücudu yeterlilik seviyesindeysr olumlu raporu verilir.
Bu şekil söylememin nedeni sağlık kurul raporlarını, sağlık yönetmeliklerini detaylı bir şekilde okuyup incelenmesinden dolayı bu şekil bilgilere sahibim ve bu tür raporları doktorlardan alabilirim.

Mesut
Ziyaretçi
Mesut

Admin adli sicil kaydı bölümünde evli ise eşinin bölümüne ne yazılacak?

fatih
Ziyaretçi
fatih

admin 5 durum madde dilekçesinde evliysen yazısı slimesek sıkıntı olur mu parentez içinde olan

Naim
Ziyaretçi
Naim

Evrak teslimi yani yazılı sınav günü takım elbise mi giymeliyim? Tecrübeli yada bilgisi olan cevap verebilir mi

ERCAN
Ziyaretçi
ERCAN

ADMİN KOLAY GELSİN BEN LİSE DİPLOMAMI KAYBETTİM.FAKAT ELİMDE NOTER TASTİKLİ ASLI GİBİDİR BEYANLI BELGE VAR FAKAT ÜZERİNDEN 7 YIL GEÇMİŞ BU BELGE GERÇERLİ OLURMU..NOTERDE ASLI GİBİDİR YAZAN EVRAKLARIN SORUN OLMAYACAĞI SÖYLENİYOR AMA KESİN BİŞEY BULAMADIM.

Yucel
Ziyaretçi
Yucel

Admin merhaba evrak teslim tarihim 20 sindeydi . o gün gittim Fakat benim ikametgahimin 1 sene dolmasi için 6 güne ihtiyacım vardı. Ayın 26 sinda ikametgahim 1 sene oluyor . komisyondaki memur kabul etmedi 6 gün eksiğin var dedi . daha sonra araştırdım . rapor aldığım zaman tekrardan Basvuruya gelebiliyormusum. O gün 20 sinde 26 nisan cuma gününe kadar rapor aldım garanti olsun diye . Fakat cuma günü mülakata gittiğimde sen bugün raporlusun diyip mulakata katilamassin derlermi? Yani raporluyken mülakata katilabilirmiyim . ayrıca ikametgamhimin dolduğu gün başvurur yapabilirmiyim. Senin ikametgahin bugün doluyor. Bugun kabul etmemeye riski var midir . cumartesi git diyeceksiniz ama 7 gündür raporlu olduğum için is yerimden baya sıkıntı oldu. Onun için cuma günü çok onemli yardimci olabilirmisiniz .

Hakkı
Ziyaretçi
Hakkı

Bende çektirdiğim fotoğraf sakallı sıkıntı olurmu ? sınav yerine sakal sıkıntı olurmu demiyorum buna göre bilgilendirme yapabilirmisin