Bekçilik yazılı sınavından kaç aldınız?-ANKET
bekci yazili kac aldiniz

Bekçilik yazılı sınavından kaç aldınız?-ANKET

Çarşı ve mahalle bekçiliği için 2018 yılı 1. dönem yazılı sınavı geçtiğimiz cumartesi(20 Ekim) tarihinde yapıldı. 100 sorudan oluşan yazılı sınava on binlerce kişi girdi. Adaylar, 100 sorudan en az 50 ve üstü yapmak için uğraştılar. Dün yaptığımız duyuruda 2018 yılı bekçilik yazılı sınav sorularını ve cevaplarını sizlerle paylaştık. MEB tarafından yapılan resmi duyuru ile adaylar doğru ve yanlış sayılarını öğrenmiş oldular.

Bilindiği üzere bekçilik yazılı sınavlarından 100 soru yer alıyor. Yanlışlar doğruları götürmüyor; yani yanlış sayısının önemi bulunmuyor. Kaç doğrunuz varsa o kadar yüksek puan alıyorsunuz. Her doğru 1 puan değerinde. Yani 80 doğrunuz varsa bekçilik yazılı sınav puanınız 80 demektir. Yazılı puanınız, başarı puanınızın %25’ini oluşturacak. %25 bekçilik fiziki yeterlilik parkuru, %50 de bekçilik sözlü mülakatı puanı ile birlikte bekçilik başarı puanınız belli olacak.

Bekçilik başarı sıralaması nasıl olacak?

Herkes, kendi ilinde yarışacak. Kendi ilinizdeki en başarılı adaydan başlanmak üzere sıralanacaksınız, ilinizin kontenjanına göre asil ve yedek kazanan olarak listeleneceksiniz.

Türkiye’nin en büyük ve güncen bekçi sitesi olarak, yazılı sınavdan alınan puan durumunu belirlemek için anket oluşturduk. Sosyal medya hesaplarımızda yaptığımız ankete göre sınava girenlerin %85′ sınavdan 50 ve üzeri almış durumda.

bekcilik yazili kazanan kaybeden oran

Bu anketimize 2500 civarı bekçi adayı katılım gösterdi. Bu oranı düşünürsek hemen hemen %85 oranında adayın sınavda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki başarılı olmak ile avantajlı olmak arasında fark var. Yazılı sınavdan yüksek alan daha avantajlı durumda. Bu anketimizde bunun için; doğru şekilde anketimize katılımınızı bekliyoruz:

[democracy id=”4″]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
20 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Recep
Recep

Yazılı dan sonra mülakat mi yok sa sözlü mu olacağız

ONUR
ONUR
Cevaplandı:   Utku DEMİR

admin 2i bir arada deniyor doğrumu

mehmet
mehmet

Merhaba admin Bey bekçilik sınavlarında kaç kişi girdi Bununla ilgili hiçbir bilgi verilmiyor kaç kişi sınava katıldı Bununla ilgili bilgi neden verilmiyor Normal şartlarda vermesi gerekmiyor mu
istanbul

vehat
vehat

yeni alım ne zaman olur bi bilginiz varmı

müslüm
müslüm

admin merhaba toplam başvuru sayısı bellimi il il teşekkürler.

mahmut
mahmut

istanbul için net sayi mesen verilmihor kac kisi sinava girdikneden ama

Vehat
Vehat

Admin ben liseyi açıktan okuyorum daha bitirmedim yeni alımda ilk okul mezunu olacakmı

UFUK
UFUK
Cevaplandı:   Utku DEMİR

ADMİN BİRŞEY SORABİLİRMİYİM ÇANAKKALE MERKEZDEN KATILIYORUM BEKÇİ UNVANINI KAZANDIĞIMIZI DÜŞÜNÜN İLÇELERE VEREBİLİRLERMİ YOKSA İKAMET ETTİĞİN YERDEMİ OLACAK GÖREVİMİZ

Süleyman
Süleyman

Merhaba adamın sınav sonuçları açıklandı kim kaç almış yeni bir anket yapabilirmisin

Süleyman
Süleyman
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Alımları il bazında yapacakları için söylemiştim durumumuzu görmek için normal yapsan da olur ama 🙂

Süleyman
Süleyman

Merhaba admın sınav sonuçları açıklandı kim kaç almış yeni bir anket yapabilirsin hatta illere göre yapsan müthiş olur

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...