Bekçilik yazılı sınavından kaç aldınız?-ANKET

Çarşı ve mahalle bekçiliği için 2018 yılı 1. dönem yazılı sınavı geçtiğimiz cumartesi(20 Ekim) tarihinde yapıldı. 100 sorudan oluşan yazılı sınava on binlerce kişi girdi. Adaylar, 100 sorudan en az 50 ve üstü yapmak için uğraştılar. Dün yaptığımız duyuruda 2018 yılı bekçilik yazılı sınav sorularını ve cevaplarını sizlerle paylaştık. MEB tarafından yapılan resmi duyuru ile adaylar doğru ve yanlış sayılarını öğrenmiş oldular.

Bilindiği üzere bekçilik yazılı sınavlarından 100 soru yer alıyor. Yanlışlar doğruları götürmüyor; yani yanlış sayısının önemi bulunmuyor. Kaç doğrunuz varsa o kadar yüksek puan alıyorsunuz. Her doğru 1 puan değerinde. Yani 80 doğrunuz varsa bekçilik yazılı sınav puanınız 80 demektir. Yazılı puanınız, başarı puanınızın %25’ini oluşturacak. %25 bekçilik fiziki yeterlilik parkuru, %50 de bekçilik sözlü mülakatı puanı ile birlikte bekçilik başarı puanınız belli olacak.

Bekçilik başarı sıralaması nasıl olacak?

Herkes, kendi ilinde yarışacak. Kendi ilinizdeki en başarılı adaydan başlanmak üzere sıralanacaksınız, ilinizin kontenjanına göre asil ve yedek kazanan olarak listeleneceksiniz.

Türkiye’nin en büyük ve güncen bekçi sitesi olarak, yazılı sınavdan alınan puan durumunu belirlemek için anket oluşturduk. Sosyal medya hesaplarımızda yaptığımız ankete göre sınava girenlerin %85′ sınavdan 50 ve üzeri almış durumda.

Bu anketimize 2500 civarı bekçi adayı katılım gösterdi. Bu oranı düşünürsek hemen hemen %85 oranında adayın sınavda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki başarılı olmak ile avantajlı olmak arasında fark var. Yazılı sınavdan yüksek alan daha avantajlı durumda. Bu anketimizde bunun için; doğru şekilde anketimize katılımınızı bekliyoruz:

Bu makale ile alakalı toplam 20 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

20
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Emre
Ziyaretçi
Emre

Mrb ben 2019 alımı için başvuru yaptım başvuru yapmadan 3 ay önce ev deyişikliyi yaptım yanlız aynı il ilçe mahalledeyim sadece sokak deyişik adreside başvuru yapmada 1gün önce güncelledim sonra başvuru yaptım bi sıkıntı olurmu

Süleyman
Ziyaretçi
Süleyman

Merhaba admın sınav sonuçları açıklandı kim kaç almış yeni bir anket yapabilirsin hatta illere göre yapsan müthiş olur

Süleyman
Ziyaretçi
Süleyman

Merhaba adamın sınav sonuçları açıklandı kim kaç almış yeni bir anket yapabilirmisin

Vehat
Ziyaretçi
Vehat

Admin ben liseyi açıktan okuyorum daha bitirmedim yeni alımda ilk okul mezunu olacakmı

mahmut
Ziyaretçi
mahmut

istanbul için net sayi mesen verilmihor kac kisi sinava girdikneden ama

müslüm
Ziyaretçi
müslüm

admin merhaba toplam başvuru sayısı bellimi il il teşekkürler.

vehat
Ziyaretçi
vehat

yeni alım ne zaman olur bi bilginiz varmı

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Merhaba admin Bey bekçilik sınavlarında kaç kişi girdi Bununla ilgili hiçbir bilgi verilmiyor kaç kişi sınava katıldı Bununla ilgili bilgi neden verilmiyor Normal şartlarda vermesi gerekmiyor mu
istanbul

Recep
Ziyaretçi
Recep

Yazılı dan sonra mülakat mi yok sa sözlü mu olacağız