Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2018 1. dönem 7 bin kadrolu bekçi alımı için geçtiğimiz günlerde yapılan yazılı sınav sonuçları Polis Akademisi (PA) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  tarafından açıklandı. Bekçi adayları e-devlet bilgileri ile sınav sonuçlarını ve yazılı sınav puanlarını öğrenebilirler. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı sayılacaklar ve bir sonraki aşama olan bekçilik fiziki parkur sınavına girecekler.

2018 Bekçilik yazılı sınav sonuçlarınız için TIKLAYINIZ. Önemli NOT: Yazılı sonuç umduğunuz gibi değil mi? Bekçilik Yazılı Sonucuna itiraz etme başlıklı yazımızdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Bekçilik fiziki parkur sınavı ne zaman olur?

Normalde yazılı sınav sonuçları 7 Kasım tarihinde açıklanacaktı. Polis Akademisi bu süreci hızlandırdı ve yazılı sınav sonuçları yarın yani 26 Ekim’de açıklanacak. Yani süreç bir ivme kazandı. Sonuçların açıklanması sonrası Polis Akademisi önünde herhangi bir gündem yok; bekçilik parkur ve sözlü mülakat sınavları ivedi şekilde yapılabilir. Biz tüm sürecin bu yıl sonlanacağını düşünüyoruz. Yazılı sınav kolay olduğu için asıl eleme fiziki parkur ve sözlü mülakatta yapılacak.

MUTLAKA OKU

Parkur sınavı nerede yapılır?

Polis okullarında yapılacaktır. Ön başvuruya çağrıldığınız kurumlarda olması olası.

Bekçilik parkur sınavından sonra hangi aşama var?

Parkur sınavından geçer not alanlar bekçilik sözlü mülakatına katılacaklar. Bu konuda yazdığımız yazıya bakınız: Bekçilik Sözlü Sınav Aşamaları ve Tavsiyeler

Parkur’da torpil olur mu? Yazılı sınav çok kolaydı..

Hayır. Fotoselle ölçüm olduğu için adil bir sınav olacak.

Parkur ile sözlü mülakat aynı gün olur mu?

Evet olma ihtimali var. Geçen yıl polis alımlarında mülakatlar aynı gün yapılıyordu, şu aşamada henüz nasıl bir sürecin izleneceği kesinleşmiş değil ama aynı gün olma ihtimali var.

Parkura nasıl çalışabiliriz?

Yakında bekçilik parkur kursları açılacaktır. Oralarda ya da kendi başınıza kardiyo hızlanma egzersizleri yaparak çalışabilirsiniz.Konu hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz.

Bekçi adayları olarak şimdi ne yapalım?

  1. Yazılı sınav bitti. Sanırım çoğu kişi sınavı geçti. Artık o konuyu bir kenara bırakma zamanıdır. Yapacağınız işler aşağıdaki gibidir:
  2. Fiziki parkur için spor yapmaya başlayın. Kiloluysanız rejim yapın, koşu ve kardiyo çalışmalarına başlayın. Polis parkurlarını baz alıp etaplar hazırlayın ve hazırlanın. Çevikliğinizi arttırın.
  3. Bekçilik sözlü mülakatına çalışın. Bundan önceki sözlü mülakatta çıkmış sorulara çalışın. Ülke gündemini takip edin. Kendinizi rahat ifade edebilmek için ayna karşısında çalışın, polis mülakatlarında çıkan sorulara bakın. Beni niye bekçi olarak seçsinler sorusuna verilecek bir cevabınız olsun. Bunu cevaplayamıyorsanız, neden bekçi seçilmeniz gerektiğinin nedenleştiremiyorsanız zaten işiniz zor demektir.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Can
Can

Sonuclar aciklandi yazmissin… link aktif deil … aciklaninca yaz bi is uapacsksan duzgun yap

Fatih
Fatih

Hani ama aciklandi yazmişsıniz aciklanmamis ??

Volkan
Volkan

Parkur sınavı hafta sonunu olur tahmini ne zaman olur

Caner GÜRELER
Caner GÜRELER

Sözlü mülakatta torpil olur mu ?

FERHAT
FERHAT

AÇIKLANMADI DEĞİL Mİ ?

Osman
Osman

Artik aciklansin ya heyecan zirveye ulaşti

TARIK
TARIK

Admin,
Sonuçlar açıklanmış, meb sitesinden ulaşılabiliyor.

ÖMER SEZGİN
ÖMER SEZGİN

meb sitesinden sonuçlaraçıklandı

Yakup
Yakup

88 almışım. 12 hata bence çok. inş parkur ile mülakatta açığı kapatırız.

Osman
Osman

Admin merhaba sabıka kaydım var benim sözlü mülakattan sonra elenir miyim ? Yazılı sınavı geçtim

kharunx
kharunx

75 aldım ve kendime çok kızgınım.

ibrahim
ibrahim
Cevaplandı:   kharunx

bende kardeş herkes için hayırlısı

tuncay
tuncay

Sinavdan 82 aldim nasil

tolga
tolga

lan sözlü mülakat bile açıklanmış

Okan
Okan

S. A arkadaslar parkur ve mülakat aynı gündemi yoksa parkuru tamamladıktan sonra farklı bi güne mülakat tarihi mi verilicek orda.

adem
adem

Anlamadigim sey gaziantepde koakoca poem var basvurudada oraya gittim simdi fiziki icin adana yazmislar ama neden sirf gidemeyip elenmemiz icin mi burdaki poem e kac ilden geldiler bizide baska uzak bi ile gondermek neden acaba ?

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...