Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Şuraya Atla

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2018 1. dönem 7 bin kadrolu bekçi alımı için geçtiğimiz günlerde yapılan yazılı sınav sonuçları Polis Akademisi (PA) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  tarafından açıklandı. Bekçi adayları e-devlet bilgileri ile sınav sonuçlarını ve yazılı sınav puanlarını öğrenebilirler. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı sayılacaklar ve bir sonraki aşama olan bekçilik fiziki parkur sınavına girecekler.

2018 Bekçilik yazılı sınav sonuçlarınız için TIKLAYINIZ. Önemli NOT: Yazılı sonuç umduğunuz gibi değil mi? Bekçilik Yazılı Sonucuna itiraz etme başlıklı yazımızdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

Bekçilik fiziki parkur sınavı ne zaman olur?

Normalde yazılı sınav sonuçları 7 Kasım tarihinde açıklanacaktı. Polis Akademisi bu süreci hızlandırdı ve yazılı sınav sonuçları yarın yani 26 Ekim’de açıklanacak. Yani süreç bir ivme kazandı. Sonuçların açıklanması sonrası Polis Akademisi önünde herhangi bir gündem yok; bekçilik parkur ve sözlü mülakat sınavları ivedi şekilde yapılabilir. Biz tüm sürecin bu yıl sonlanacağını düşünüyoruz. Yazılı sınav kolay olduğu için asıl eleme fiziki parkur ve sözlü mülakatta yapılacak.

Parkur sınavı nerede yapılır?

Polis okullarında yapılacaktır. Ön başvuruya çağrıldığınız kurumlarda olması olası.

Bekçilik parkur sınavından sonra hangi aşama var?

Parkur sınavından geçer not alanlar bekçilik sözlü mülakatına katılacaklar. Bu konuda yazdığımız yazıya bakınız: Bekçilik Sözlü Sınav Aşamaları ve Tavsiyeler

Parkur’da torpil olur mu? Yazılı sınav çok kolaydı..

Hayır. Fotoselle ölçüm olduğu için adil bir sınav olacak.

Parkur ile sözlü mülakat aynı gün olur mu?

Evet olma ihtimali var. Geçen yıl polis alımlarında mülakatlar aynı gün yapılıyordu, şu aşamada henüz nasıl bir sürecin izleneceği kesinleşmiş değil ama aynı gün olma ihtimali var.

Parkura nasıl çalışabiliriz?

Yakında bekçilik parkur kursları açılacaktır. Oralarda ya da kendi başınıza kardiyo hızlanma egzersizleri yaparak çalışabilirsiniz.Konu hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz.

Bekçi adayları olarak şimdi ne yapalım?

  1. Yazılı sınav bitti. Sanırım çoğu kişi sınavı geçti. Artık o konuyu bir kenara bırakma zamanıdır. Yapacağınız işler aşağıdaki gibidir:
  2. Fiziki parkur için spor yapmaya başlayın. Kiloluysanız rejim yapın, koşu ve kardiyo çalışmalarına başlayın. Polis parkurlarını baz alıp etaplar hazırlayın ve hazırlanın. Çevikliğinizi arttırın.
  3. Bekçilik sözlü mülakatına çalışın. Bundan önceki sözlü mülakatta çıkmış sorulara çalışın. Ülke gündemini takip edin. Kendinizi rahat ifade edebilmek için ayna karşısında çalışın, polis mülakatlarında çıkan sorulara bakın. Beni niye bekçi olarak seçsinler sorusuna verilecek bir cevabınız olsun. Bunu cevaplayamıyorsanız, neden bekçi seçilmeniz gerektiğinin nedenleştiremiyorsanız zaten işiniz zor demektir.
Bu makale ile alakalı toplam 21 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

21
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
figen
Ziyaretçi
figen

çarşı ve mahalle bekçilik mulakat sonucu ne zaman açıklanacak

Aykut
Ziyaretçi
Aykut

YAZILI SINAVDAN 75 ALDIM PARKUR SINAVINA GİRDİM DÜN 95 ALDIM. ÇOK SIRA VARDI GECE 11 DE ÇIKTIM. SÖZLÜ MÜLAKAT ÇOK İYİ GEÇTİ SOHBET HAVASI VARDI ZARF ÇEKTİM YORUM SORUSU ÇIKTI HAYIRLISI OLSUN DEDİLER. KISMET TE VARSA OLUR SÖZLÜ MÜLAKAT PUANIMDA ORTALAMA ÜZERİNDE ÇIKARSA OLUR BU İŞ HERKEZİN HAKKİNDA HAYIRLISIOLSUN.

Osman
Ziyaretçi
Osman

Birakin yaziliyi parkuru acikladilar bana 30.10.2018 tarihini vermisler saka gibi 3 gun ya 3 gunde neye hazirlanacaz daha parkuru goremedik boyle bir belirsizlik olamaz mahvolduk

adem
Ziyaretçi
adem

Anlamadigim sey gaziantepde koakoca poem var basvurudada oraya gittim simdi fiziki icin adana yazmislar ama neden sirf gidemeyip elenmemiz icin mi burdaki poem e kac ilden geldiler bizide baska uzak bi ile gondermek neden acaba ?

Okan
Ziyaretçi
Okan

S. A arkadaslar parkur ve mülakat aynı gündemi yoksa parkuru tamamladıktan sonra farklı bi güne mülakat tarihi mi verilicek orda.

tolga
Ziyaretçi
tolga

lan sözlü mülakat bile açıklanmış

tuncay
Ziyaretçi
tuncay

Sinavdan 82 aldim nasil

kharunx
Ziyaretçi
kharunx

75 aldım ve kendime çok kızgınım.

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

bende kardeş herkes için hayırlısı

Osman
Ziyaretçi
Osman

Admin merhaba sabıka kaydım var benim sözlü mülakattan sonra elenir miyim ? Yazılı sınavı geçtim

Yakup
Ziyaretçi
Yakup

88 almışım. 12 hata bence çok. inş parkur ile mülakatta açığı kapatırız.

ÖMER SEZGİN
Ziyaretçi
ÖMER SEZGİN

meb sitesinden sonuçlaraçıklandı

TARIK
Ziyaretçi
TARIK

Admin,
Sonuçlar açıklanmış, meb sitesinden ulaşılabiliyor.

Osman
Ziyaretçi
Osman

Artik aciklansin ya heyecan zirveye ulaşti

FERHAT
Ziyaretçi
FERHAT

AÇIKLANMADI DEĞİL Mİ ?

Caner GÜRELER
Ziyaretçi
Caner GÜRELER

Sözlü mülakatta torpil olur mu ?