Bekçilik Parkuru Kaç Saniye? – BekçiAlımı
Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?
Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?

Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?

Bekçilik parkuru ile ilgili merak edilen pek çok soru var ve bunlardan bir tanesi de parkurun tamamlanma süresinin ne kadar olduğudur. Bu makalemizde de parkurun kriterlerinin neler olduğu konusunda siz değerli bekçi adaylarına bilgiler verelim istedik.

Bekçi olabilmek için en önemli aşama parkurdur. Bekçi parkuru Polis Akademisi tarafından kurulur ve yine akademi tarafından denetlenir. Parkuru geçebilmek için belli kurallara dikkat edilmesi gerekir ve her bekçi adayı parkur içerisine girdiğinde bu kuralları minimum seviyede tamamlamalıdır.

Bekçilik parkuru içinde hata yapılmış olması adaya eksi puan olarak dönecek ve sıralamasını etkileyecektir. Bunun için parkurun kurallarını net olarak bilmeniz ve dışına çıkmamanız gerekir. Parkura girdiğinizde sadece kuralları değil aynı zamanda yarıştığınızı da unutmadan diğerlerinden daha az süre yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Bekçi Nasıl Olunur?

Bekçilik Parkuru Tamamlama Süresi Ne Kadar?

Bekçilik parkuru tamamlanma süresi erkek adaylar için 50 saniye olarak belirlenmiştir. Erkek adaylar parkura girdiklerinde en geç 50 saniye içerisinde tüm aşamaları geçmek zorundadır. Erkekler parkur süresini 40 saniye içerisinde ya da daha aşağıda tamamlarsa hesaplama yapılırken 100 tam puan verilir. Bekçilik parkurundan 100 tam puan alan bir kişi başarılı ve sonraki sınav ve mülâkata geçebilme hakkına sahip olmuş demektir.

Bekçi parkuru Polis Akademisi tarafından kurulduğu için her yıl değiştirilebilir. 2020’da kurulmuş olan parkur 2021 yılında da aynı kalmış ancak 2022 yılında nasıl bir parkurun beklediği şu an için bilinmemektedir. Polis Akademisi bekçilik alımları öncesinde parkuru hazırladıktan sonra adaylara parkurun içeriği hakkında bilgi geçmektedir.

Aşağıdaki görselde daha önce yapılan bekçi parkuru belirtilmiştir. Bundan sonraki parkurlarında büyük ihtimalle bu düzende olması beklenmektedir.

Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?
Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?

 

[wp-faq-schema]

Yazar: İhsan Arslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir