Bekçilik Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Şuraya Atla

2018 yılı 1. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı için sınav süreci sürüyor. Öncelikle yazılı sınava giren adaylar kısa sürede sonuçların açıklanması ile parkur ve sözlü mülakat sınavına alındılar. Bekçi adaylarının fiziki parkur ve sözlü mülakat süreci hala devam ediyor. Polis okullarında gece yarılarına kadar parkur  sınavı ve sözlü mülakat yapılmaya devam ediyor. Komisyonlar karşısında ter döken adayların yaşadıkları yüze yakın anıyı, sözlü mülakatlarda sorulan soruları BURADAN okuyabilirsiniz. Peki, bekçilik sınav ve mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu makalemizde işleyeceğimiz konu bu.

Parkur ve Mülakat Sınavları

30 Ekim tarihinde başlayan parkur ve mülakat sınavları 4 Kasım tarihine kadar sürecek. Polis Akademisi bugün (2 Kasım) yaptığı duyuru ile dilekçe ile sınav itirazı yapan adayların itiraz sonuçlarını açıkladı. Talebi olumlu karşılananlar da parkur ve sözlü mülakata girecekler. Bu nedenle 4 Kasım tarihinden hemen sonra sınav sonuçlarının açıklanması ihtimal dahilinde değil.

2018 Bekçilik Sınav Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

İtiraz sonuçlarını belirten ve olumlu cevap alan adayların da sınavlara girmesi ile birlikte sonuçların açıklanmasının ivedi şekilde yapılacağını düşünüyorum. Çünkü içişleri bakanımız 10 bin bekçi alımının da hemen yapılacağını belirtti. Mevcut alımın 2018 1. dönem şeklinde isimlendirilmesi de bir 2. dönem alımın da en azından ilan şeklinde de olsa başlayacağını düşündürmektedir. Bu sebeple 2018 bekçilik mülakat sonuçlarının kazanan ve yedek listeler şeklinde Kasım-Aralık ayı içinde açıklanmasını bekliyoruz.

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Bu makale ile alakalı toplam 156 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

156
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Savaş
Ziyaretçi
Savaş

Selamun aleyküm fizik testi sınavına girdik nasip oldu geçtik sırada ne var ve sıradaki süreci nerden takip edebilirim şimdiden teşekkürler …

Ismail
Ziyaretçi
Ismail

2.donem bekcilik alımları icin açıklama bekliyoruz. Basvurular basladiktan ne kadar süre sonra sinavlar başlar. Ozellikle de fiziki sinavlar bilginiz varsa lutfen yardim edin.

Admin
Ziyaretçi
Admin

Nisan ayında tahminen evrak teslimi olur. Evrak tesliminden ortalama 15 gun sonra sınav maratonu baslar.

EYÜP
Ziyaretçi
EYÜP

Admin kardes yazılı 88 mülakat 40 snye 100 sözlü mülakatada iyi cevap verdim sence sonuc ne olur

muhammet
Ziyaretçi
muhammet

admin benim yazılı 77 parkur 90 sözlüden 85 alsam sence kazanma olasılığım yüzde kaçtır tahmini olarak.Şimdiden teşekkürler.

Rıdvan geniş
Ziyaretçi
Rıdvan geniş

Admin sınaf 66 parkur 85 sözlü türkiyedeki terör örgütlerini say dedi 5 tane söyledim cıkabilirsin dedi sence şansım ne

Onur
Ziyaretçi
Onur

Yazılı 71 spor 70 mülakatta soruyu bilemedim sonuç ne olur

Sfrn
Ziyaretçi
Sfrn

Merhaba ben sınavdan 83 aldım parkur 90 ancak sözlü mülakat 30 saniye bile sürmedi kendimi tanitmama bile zaman verilmedi soru soruldu ve cevapladim çıktım burada merak ettiğim neye göre puan verildi sözlü mülakatta hangi kriterler baz alındı teşekkür ederim

Selim
Ziyaretçi
Selim

Aga mülakat ve parkura 7 kasımda açıklanacak diye bilenler giremedi. Dilekçe ile yaparlar mı dersin tekrar

Ismail
Ziyaretçi
Ismail

Sınav 73 parkur 80 mülakatda turkiyede faaliyet gösteren 3 terör örgütü çıktı
Fetö
Pkk
Pyd
Dedim sonuç ne olur sizce

Recep içkedal
Ziyaretçi
Recep içkedal

Sınavdan 61 aldım spordan da 49 saniyede geçtim mulakatta sivil toplum nedir diye soruldu belirli bir topluluk dedim başka dediler kusura bakmayın bilmiyorum dedim sizce alınır mıyım

Secaattin
Ziyaretçi
Secaattin

Sınav 84. Spor 47 sn. Mülakat sorusunu cevapladım olumlu kısa sürdü. Sonuç ne olur sizce?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Sınavdan 81 aldım parkur 39 saniye yaptım 100 aldım mülakaatta türkiyenin savunma sistemleri cıktı bursa ve kpnyada ki silah fabrikalarını örnek vereek başladım ve cvp ladım anayasa sordu anımsayamadıgımı soyledım ve anımsamamak nedir dedi hatırlayamamak dedim tamm cıkabılırsınız dedi şansım nedir

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Admin hani yazılı sınav sonucu 7 kasmda açklsnıyodu mülakat ble olmş habermz yok

Adem
Ziyaretçi
Adem

Sınavdan 84 fiziki yeterlilik 80 sözlüde ise türkiye bm üyesimidir diye soruldu bende evet dedim doğru cevap verdim başka soru sorulmadan dışarı çıkmamı söylediler kazanma şansım nedir?

arif
Ziyaretçi
arif

sınav 66 spor 100 sordukları soruyu bılemedim mülakatta sizce durum neyı gösterirr..