Bekçilik Başvuru Ücreti

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayların gözü Polis Akademisi’nde. 2019 yılında 10 bin civarı mahalle bekçisi alınması bekleniyor. Bu konuda haberler ulusal gazetelerde ve İçişleri Bakanımız tarafından defalarca dile getirildi ve sitemizde haber yapıldı. 2019 yılı 2. dönem bekçi alımı ile ilgili ilan henüz yayınlanmadı. Bu nedenle şu an başvuru yapılamaz. Bekçilik başvurusu yapma konusunda bu süreci detaylı olarak açıklamıştık. Bize iletilen soruların bir kısmını da para hususu oluşturuyor. Bekçilik başvuru ücreti ne kadardır ve nereye yatırılacak konusunu bu makalemizde açıklayacağız.

Bekçilik başvuru ücreti ne kadar?

Çarşı ve mahalle bekçisi alım süreci Polis Akademisi (PA) tarafından yürütülüyor. Sınav, seçme ve diğer işlemler için ücret tahsilatını Polis Akademisi yapıyor. 2018 yılında yapılan bekçilik alımında başvuru ücreti 100TL’ydi. Bu sene yani 2019da bekçilik başvuru ücretinin 125TL olması beklenmektedir.

Bekçilik başvuru ücreti nereye yatırılacak?

2019 2. dönem bekçi alım ilanı geldikten sonra başvuru tarihleri açıklanacaktır. Ön başvuru başladığında öncelikli olarak bekçilik başvuru ücretini yatırmanız gerekecek.  Para, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından başvuru ücreti yatırılabilecektir. (İnternet Bankacılığından ücret yatıran adayların dekont çıktısı almaları gerekmektedir.)

Yukarıda da belirttiğim gibi şu an yatırmanız gereken bir bedel yok. Çünkü ön başvurular başlamadı. Başvurular başlayınca sitemizden, uygulamamızdan ve bildirim sistemimizden haber göndereceğiz.

 

Bekçi adayları; Mart 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 27 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

27
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Suat
Ziyaretçi
Suat

Boy kilo endeksi en fazla ne kadar olması gerekiyor. Boy: 1.81. Kilo: 87 olur mu

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

boy 1.66 boyundayım olurmu

Ali
Ziyaretçi
Ali

yaş 26 boy 1.93 kilo 90 ?

guray
Ziyaretçi
guray

Merhaba 10 sene önce by past olmuştum o zamanda şimdide hiç bir problem yaşamadım yaşamıyorum ama askerlikten muaf oldum basvuruma engelmi ? yaş 24

mahmut
Ziyaretçi
mahmut

yaş 23 boy 1.73 kilo 88 elenirmiyim sizce ?

Scofield
Ziyaretçi
Scofield

Merhaba renk körlügüm var o testte ki sayıları göremiyorum, o testi geçemez isem kesin olamam mi ? Baska çaresi yokmudur..?

MERT
Ziyaretçi
MERT

DEVLETTE ADAMI OLAN 100 KİLODA OLSA GİRER BUKADAR BASİT. ZABITALARDA NE ADAMLAR VAR TOTOSUNU KALDIRAMIYOR.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

1.75 kilo 62 elenirmiyim

nazım
Ziyaretçi
nazım

şu askerlik sorunu yüzünden bir şey yapamaz olduk.
örneğin mağdur durumda yım babam hasta onun için askere gidemiyorum.
eminim benim gibi kaç kişi zor durum da olduğu için askere gidemiyor.

nazım
Ziyaretçi
nazım

askerlik şartı kaldırılsın lütfen

İsmail
Ziyaretçi
İsmail

171boy 91 kilo elenirmiyim girsem

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

2019 alımlarında askerlik şartı olacak mı?

hakkı
Ziyaretçi
hakkı

29.03.1989 doğumluyum mart ayında ilan verilsin diye dua ediyorum nisana kalırsa başvuramayacağım

Aday
Ziyaretçi
Aday

Kardeşim bende senin gibi sıkıntılı durumdayım cimere mesaj at. Ben bir kac defa mesaj attim yas talepi ve alımların olması şeklinde nezaketli sekilde talepte bulundum. Normal de 2018 de 2. Dönem alimi olması gerekirken cok sarktı… En azindan gün bazli olmayipta 1 ocak bazli olursa herkes basvuru yapabilir. Polislikte suan o sekilde 1 ocak olarak degisti yönetmelik. Kamu oluşturalım. Hiç atmamaktan çok daha iyidir

erdinç
Ziyaretçi
erdinç

04.04.1989 dogumluyum basvuru yapabilirmiyim.

Recep
Ziyaretçi
Recep

Slm ilk okul mezunu aliniryormu kesin alinirdi bilgi alabikirmiyim basvurabilirmiyim