Bekçilere Zorunlu POLSAL Üyeliği Getirildi

28 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 7159 numaralı kanun ile Emniyet Teşkilat Kanununun 90 ıncı maddesinde değişiklikler yapılmıştır. Yapılan değişiklik aşağıdaki gibidir:

“Bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda göreve başlayan memurlar görevleri süresince Sandığın daimi ortağıdır.”

Yapılan değişiklikten de anlaşılacağı üzere, EGM bünyesinde 28 Aralık 2018 tarihinden sonra görev alacak tüm memurlara POLSAN üyelik zorunluluğu getirilmiş oldu. Bu üyelik, daha önce isteğe bağlıydı. Artık tüm EGM personeli POLSAN üyesi olmak zorundadır. Bu hükümden bekçiler de etkilenmiş durumda. Mevcut 2018 1. dönem bekçileri olmak üzere bundan sonra atanacak olan tüm mahalle bekçileri POLSAN üyesi olacaklar. Daha önce atanmış olanlar için isteğe bağlı üyelik devam edecektir.

POLSAN üyesi olan bekçilerden  brüt maaş veya ücretlerinin yüzde 5’i tutarında aidat kesilecektir. Bu da 250 TL civarında bir miktar olmaktadır. 2019 yılı çarşı ve mahalle bekçisi maaşı ne kadar? TIKLAYIN

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 598 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir