8 Bin Bekçi Alımında İl ve Kontenjanlar Netleşiyor

2019 yılında yapılacak olan 8 bin bekçi alımı için geri sayım sürüyor. Mart 2019 tarihinde ilana çıkılması ile başlayacak olan bekçi alımında hangi illere alım yapılacağı ve bu illere kaç kontenjan ayrılacağı büyük merak konusu. Bu konuda resmi duyuru Mart ayında yayınlanacak olan 2019 bekçi alımı başvuru kılavuzu ile netleşecek. İçişleri bakanımız Süleyman Soylu, yaptığı açıklamalar ile bazı illeri ve bu illere alınacak bekçi sayısı kontenjanını açıkladı. İşte kontenjanlar:

Bakanımız yaptığı toplantılarda İstanbul ve Ankara için 2019 yılında alınacak bekçi sayısı kontenjanı hakkında bilgiler verdi. Ankara için 2019 yılında 500-550 bekçi alım kontenjanı ayrıldığını belirtti. Yine bakanımız yaptığı açıklama ile İstanbul ili için 2019 Mart bekçi alımı sürecinde 1000 ile 1200 arası kontenjan ayrılacağını belirtti. Bu sayede İstanbul sokaklarında 2019 itibariyle 5 bin bekçi görev yapıyor olacak. Özellikle Adana ve İzmir için de yüksek kontenjan ayrılmasını bekliyoruz. Diğer iller ve bekçi alım kontenjanları ise henüz net değil.

2019 yılında yapılacak olan bekçi alımı süreci ve sınavları hızla tamamlanacak. Bakanımızın açıklamalarına göre tüm süreç 2019 yaz aylarına kadar bitirilecek ve 2019 yılında alınan bekçiler sokaklarda göreve başlayacaklar. Bu nedenle bekçi adaylarının yazılı, sözlü ve parkur sınavına şimdiden hazırlanmalarını, fazla kiloları varsa bir an önce vermelerini, kan tahlillerini yaptırıp sağlıklarını kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.

İstanbul’dan 2019’da alınacak 1000 bekçi için yaklaşık 9 bin, Ankara’dan alınacak 500 bekçi için ise 8 bin civarında adayın yarışmasını bekliyoruz. Bekçilik fiziki parkuru için çalışmak isteyen ve kurs arayan adaylara İstanbul için EVEREST AKADEMİ (Ara: +905312100056), Ankara’da bekçilik parkur kursu arayan adaylara ise ANKARA BAŞKENT PARKUR(Ara: +905558321888) kursunu tavsiye ederiz. Bu kurslarla Bekcialimi.com aracılığı ile iletişim kurduğunu ifade eden ziyaretçilerimize kolaylıklar sağlanacaktır.

Bu makale ile alakalı toplam 77 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

77
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
abdullah aslan
Ziyaretçi
abdullah aslan

Merhabalar Ankara’dan başvuracagım yalnız haziranda düğünüm var , İzmire yerleşecegim.İzmir’de görev yapmak iyi olacak benim için , yalnız bu süreç nasıl oluyor kazanıncamı yerler acıklanıyor yoksa önceden böyle bir seçenek sunulabiliyormu ?

aday
Ziyaretçi
aday

admin tarih net belli degilmi birde boy 1.75 kilo 64 oluyormu birde kollarda 1 kaç tane kesik var bi sıkıntı oluyormu

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Birkaç gun icinde açıklanmasını bekliyoruz ancak bu konuda net tarih belirtilmedi.
Boyunuz ve kilonuz uygundur. Kollarda tarifini ettiginiz izler elenme sebebi sayılabilmekt olup komisyon insiyatifindedir.

Muzaffer
Ziyaretçi
Muzaffer

Askerlik görevimi Haziran ayında yapacağım başvuru yapabilirmiyim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar başvuru yapamazlar.

Aday
Ziyaretçi
Aday

Merhaba ben ikamet gahim istanbul ama şimdi Hakkari de yim Hakkari de başvuru yapabilirmiyim teşekkürler

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Sadece ikametinizin olduğu ilden başvuru yapabilirsiniz.

Aday
Ziyaretçi
Aday

Teşekkür ederim ben internetten başvuru yapacam hangi sitede başvuru yapabilirim bide önce ücret yaptıracağız sonra başvuru yaparız

Admin
Ziyaretçi
Admin

Önce başvuru ucreti Halk Bankası şube veya Bankamatiginden “… Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” hesabına yatırılacak olup, daha sonra Polis Akademisi internet sitesi uzerinden ön başvuru yapılacaktır.

Aday
Ziyaretçi
Aday

Çok teşekkür ederim ücret ne kadar sayın admin bey

Admin
Ziyaretçi
Admin

Son basvuru ücreti 100 Liraydı, bu sefer 125 olacağını tahmin ediyoruz.

Aday
Ziyaretçi
Aday

Peki ben şimdi Hakkari de ücret yatirsam internette n başvuru yapsak olurmu ama benim adresim istanbul olurmu sayın admin teşekkür ederim

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Başvuru ücretini nereden yaptıgınızın bir önemi yoktur. Dekontu kaybetmeyin yeter. Dektontu evrak teslimi zamanı talep edecekler.
Ucreti tc numaranız ile yatıracağınız icin nereden yatırdığınız fark etmeksizin sistem tarafından ödenmiş olarak görülür.

Aday
Ziyaretçi
Aday

Çok teşekkür ederim yeni haberler sizden bekliyorum kolay gelsin

Harun kocyigit
Ziyaretçi
Harun kocyigit

Bekci icin nasil ve nereden basvurmam gerekiyrm

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Basvurular Mart ayı içerisinde Polis Akademisi resmi internet sitesinde ilana çıkacak olup, adaylar ön başvurularını yine bu site üzerinden yapacaktır.

melik
Ziyaretçi
melik

sa adnin kolay gelsin yas siniri kactir

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Yas sınırı başvuru tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmaktır.

Ercek
Ziyaretçi
Ercek

Merhaba bir önceki alımda ikamet şartını esneten bazı iller vardı (İzmir gibi) bunlar hangi iller izmir dışında bilginiz var mı? teşekkürler.

Sadullah
Ziyaretçi
Sadullah

Merhaba ben bedelliye başvurdum ama 2019 kasım ayına kaldım yinede basvuramicakmıyım ?

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Şu koşullarda basvuru yapma hakkınız bulunmamakta olup, bedelliler ile ilgili bir düzenleme olup/olmadığı bilinmemektedir.

serhat
Ziyaretçi
serhat

admin kolay gelsin soruyu sormadan önce hizmetleriniz için çok teşekkür ederim sorum şu ilk kaymakamlık alımında parkur yoktu ve çevremde giren arkadaşlarım var kilo boy oranı tutmayan göbekli adamla bekçi olmuş şimdi parkur iptal olması lazım dicem bu mümkün degil gibi duruyor o zaman admin kaymakamlık alımlarımda giren bekçileri de parkur yaptırsınlar böylelikle hak yerini bulur lütfen bu konu hakkında sesimiz olun kolay gelsin

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Bahsini ettiginiz konular hasebiyle alımların kaymakamlıklardan alınıp Polis Akademisi’ne verildigi benim kişisel kanaatimdir.
Ne yazık ki devlet büyüklerimizin belirlediği koşullar dışına çıkmamız mümkün degildir. Takdir sizlerindir.

serhat
Ziyaretçi
serhat

anladım cevap için teşekkürler kolay gelsin

Osman
Ziyaretçi
Osman

Başvuru polis akademisinde yayinlanacak sonrasi nasil devam ediyor ilk sozlu sinavmi yazili sinavmi sürec nasil devam ediyor bekcilik için (teşekkürler şimdiden)

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Polis Akademisi sitesinde on basvuru yaptiktan sonra bekleyeceksiniz. On basvurular bitince basvurusu kabul edilen adaylar illerine göre okullara planlanarak asıl başvuru ve evrak teslimi için davet edilirler. Bu da yine Polis Akademisi sitesinde ilan edilir.
Daha sonra asıl başvuruları kabul edilen adaylar sınav için polis akademisi sitesinde yayınlanacak ilanı bekler. Böyle devam eder.

hasan
Ziyaretçi
hasan

merhaba
boyum 170 kılom 92 uyuyuyormu veye kaç kılo vermem gerekıyor

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Vücut kitle endeksiniz 31.83 olarak 18-27 sınırları koşulunu sağlayamadığınız için başvuru yapamazsınız.

Kemal
Ziyaretçi
Kemal

Şırnaka bekçi alımı ne zaman olacak

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Alımlar Mart ayında başlayacak olup, hangi illere alım yapılacağı ve bu illere kaç kişilik kontenjan verileceğini ilan ve klavuz yayınlanınca göreceğiz.

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Sayın admin ben su an itanbulda 2 yıldır ikametgah ediyorum ama ikametgahımı daha daha yeni aldırdım mayısta bir yıl oluyor ben kendi memleketimemi baş vurucam yoksa istanbuldami baş vurucam bide çene geriliği sıkınti oluyormu bekçilikte

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Basvuru yapacağınız ilde en az 1 yıldır yaşıyor olmanız gerekmektedir. Son 1 yıl baz alındığından önceki ikamet yerinden başvuru yapamazsınız. Şimdi ki ikamet yerinizin de 1 yılı doldurması gerekmekte. Basvurular Mart ayında baslayacak, buna göre asıl başvuru ve evrak teslimi tarihinin Nisan sonuna denk gelmesine dair tahmin yurutebiliriz. Yetisme ihtimali vardır.
Alım sürecini takip edip görmek gerekir.

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Askerlik yapmayan başvura bilirmi

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Askerlik ödevini yerine getirmemiş olanlar başvuru yapamazlar.

emre
Ziyaretçi
emre

mart ayında alım olacakmış başladı mı başvurular

Admin
Ziyaretçi
Admin

Merhabalar,
Başvurular Mart ayı içinde ilana çıkacaktır.