2020’de İstanbul’a Yeni 400 Mahalle Bekçisi Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü kaynaklarının ve Polis Akademisi’nin yaptığı duyuru ile İstanbul ilimize yeni 400 erkek mahalle bekçisi alınacaktır. Yapılan duyuru metni şöyledir: “7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 400  erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yapılacak olan bekçi alımında askerlik, yaş ve ikamet şartları gibi konular yakında netleşecektir. Bekçi adayları ön başvuru, ön sağlık tarama ve evrak teslimi, fiziki parkur sınavı yazılı ve sözlü mülakat aşamalarına gireceklerdir. yeni alınacak mahalle bekçileri EGM bünyesine olacaktır ve memur statüsünde olacaklardır. Herhangi bir KPSS gibi puan şartı aranmayacaktır.

Dört yıldır Türkiye'nin en büyük çarşı ve mahalle bekçisi alım ve haber portalı olarak bekçi olmak isteyen adayların yanındayız. Sizde on binlerce kişinin başvuracağı 2020 bekçi alımında 400 kişi arasına girerek bu şanlı mesleğe adım atmak istiyorsanız mobil uygulamamızı mutlaka satın alın. Mobil uygulamamızda binlerce bekçilik yazılı sınav sorusu-çözümleri ve sözlü mülakat soruları sizi bekliyor. Günlük yazılı sınav, geçmiş yıllarda çıkan sorular ve diğer muhteşem bileşenlerle siz de en iyi şekilde bekçiliğe hazırlanın! Rakiplerinizden bir adım önde olun!

Yazar: Utku DEMİR

Utku DEMİR
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yaşar
Yaşar
24 Eylül 2020 18:40

Utku bey

Sinav başvuru dilekçesi internet ortamından yaptığımız ön başvuru formunun çıktısını mi almamiz gerekiyor

Gececi
Gececi
17 Eylül 2020 15:34

Bu sene Türkiye geneline bekçi alımı veya jandarmaya bekçi alınacak mı? Lütfen bir bilginiz varsa söyleyin benim son senem bekçiliğe girmekte o yüzden soruyorum.
Bilginiz varsa söylermi siniz.

ali
ali
26 Ağustos 2020 15:34

abi iyi güzelde niye istanbul diğer illere hiç mi ihtiyaç yok, niye aynı şekilde geçen seneki gibi devam etmedi, bişey istedik ya illa ki olmayacak ,ne biçim bir sistem ne biçim bir düzen akıl sır ermiyor, konya küçük şehirmi, ankara küçük şehir mi, diğer illerdeki girmek isteyenler ne olacak. 4 yıldır şu alımları hala bir düzene sokamadılar , keşke hiç böyle birşey yapmasaydınızda hevesimiz kırılmasaydı…

Tolga
Tolga
23 Ağustos 2020 12:37

Merhaba bu yıl 1990 doğumlular sizce başvuru yapabilecek mi yaş hesaplaması yapıldığında 31 den gün alındığı yazıyor. ama bu yıl pandemiden dolayı ilanı geç açtılar bundan dolayı 01.01 tarihi baz alınır mı acaba

hakan
hakan
21 Ağustos 2020 19:47

bence ikamet şartı aranmayacak.yada sadece büyükşehirlere öncelik verilecek bekci alımı.

Bekci adayı
Bekci adayı
21 Ağustos 2020 08:04

admin merhaba bu yeni alım için yaş esnetilmesi beklenirmi sence yükseltilirmi böyle bir ihtimal ufakta olsa sence varmıdır. olurmu

enes metin
enes metin
20 Ağustos 2020 20:17

başvuru nerden yapılıyor

Cihazınızda internet yok...