Zoom Hesabı Silme – İptal Etme – BekçiAlımı

Zoom Hesabı Silme – İptal Etme

2020 virüs salgınında Türkiye evde kalarak işlemlerin devamını sağlamaya devam ediyor. On milyonlar evde iş-eğitim ve iletişim ile hayatın devam etmesine sağlıyor. Bu süreçte özellikle Milli Eğitim Bakanlığının okullara ara vermesi ile evde uzaktan eğitim için öğretmen-öğrenci-veliler çözüm arayışına girdiler. EBA üzerinden yapılan eğitimlere Zoom yazılımı ile telekonferans imkanları da dahil edildi. Zoom ile öğretmen, öğrenci ve veliler iletişim kurup eğitime devam edebildiler. Fakat Zoom programının aşağıdaki sorunları gündeme geldi

  • Veri güvenliği
  • Para ödeme alması
  • Veri hesap hırsızlığı

Yukarıdaki nedenlerle herkes zoom üyeliğini iptal etmeye çalışmaktadır.

Zoom hesabını Silme

Zoom uygulaması bilgisayar android ve ios cihazlarda çalışıyor. iptal işlemi için bilgisayardan zoom uygulamasına girmeniz gerekiyor. Mobil uygulamalardan hesap iptali yapılamıyor. Siz  de ücret ve  bedel ödemek istemiyorsanız zoom hesabınızı iptal etmelisiniz. Öncelikle zoom internet sitesine giriyorsunuz. Sing in diyerek hesabınıza giriyorsunuz.

Zoom Hesabı İptali

Hesabınıza kullanıcı mail ve şifre ile girebilirsiniz. Unuttuysanız hatırlayabilir ya da google-facebook bağlantısı ile giriş yapabilirsiniz. Girdikten sonra kullanıcı ekranı gelecektir. My account ya da my profile olarak isimlendirilir.

Aşağıdaki adımları takip edin:

  • Account
  • Account managment
    • Account profile
    • Terminate my account

Gelen ekranda yes diyerek zoom hesabınızı komple silebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir