Ziraat Bankası Yeni Konut Kredisi %0,64 – BekçiAlımı

Ziraat Bankası Yeni Konut Kredisi %0,64

Ziraat Bankası, 2020 virüs ile mücadele döneminde ülkemizdeki konut ihtiyacına yönelik destek kredisi açıkladı. Kamu bankaları konut almak isteyen vatandaşlara bu zor dönemde ev imkanı sağlıyorlar. Kamu bankalarının en büyüğü olan Ziraat Bankası, 2020 pandemi döneminde yeni bir ev almak isteyen vatandaşlara %0,64 oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Avantajlı konut Kredisi

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada ülkemizin iki aşamaya ayrıldığı, üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullandırımının yapılacağı ifade edildi. 0,64 oranı yeni alınacak konutlarda geçerli olacaktır. Üstelik peşinat tutarı %25’ten %10 a indirildi. Yani 300 bin TL değerindeki bir evi cebinizde 30 bin TL varsa alabilirsiniz. Sıfır yapılmış ilk el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz şeklinde bir çözüm de sunulacaktır. En uzun vade ise  15 yıla kadar vade  olacaktır.

İkinci El Konut Kredisi

Sıfır yerine ikinci el konut alacak olanlara da bu zor dönemde Ziraat Bankası, 12 ay ödemesiz %10 peşinat ve 15 yıla varan vade ile ikinci el kullanılmış konut alma imkanı sunuyor. Yeni-sıfır konut almayacak olan herkes bu imkandan faydalanabilir. Bu konut kredisi mevcut piyasadan en az %20 daha avantajlı bir orana sahip durumda.

Yapılandırma İmkanı

Bu yeni konut kredisi oranları yeni ve ikinci el konut alacak vatandaşlara sunuluyor. Konut kredisi olup cazip oranlarla yapılandırmak isteyen ve yapılandırma yapacak vatandaşları kapsayıp kapsamadığı henüz açıklanmadı.

Başvurular

Yeni oranlı ve avantajlı Ziraat Bankası konut kredisi başvuruları 2 Haziran 2020 tarihinde Ziraat Bankası şubelerinden alınacaktır. EN yakın banka şubesine giderek bu tarihi fırsatı değerlendirebilirsiniz.

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir