Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi – BekçiAlımı

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat Bankası ülkemizin en büyük müşteri portföyüne sahip finans kuruluşudur. Banka on milyonlarca müşteriye sahip bir banka olarak Sim kart güvenlik önlemine önem vermektedir. Ziraat Bankası sim kartını değiştiren ya da başka bir operatöre taşıyan her müşteriden sim bloke işlemini kaldırmasını ve kimliğini doğrulamasını talep etmektedir. Hırsızlık ve hesap boşaltma işlemlerine yönelik etkili bir güvenlik aşaması olan sim doğrulama, sim hat değişikliğini farkettiği anda devreye girmekte ve kişinin banka nezdindeki hesapları için telefon doğrulama işlemlerine blokaj koyulmaktadır. Eğer siz de hattınızı taşıdıysanız ve farklı bir operatöre geçtiyseniz, bankacılık işlemleri için sim kart blokenizi kaldırmanız gerekmektedir.

Sim Engelleme Kaldırma

Ziraat Bankası’nda sim blokesini yani engellemesini kaldırmak için iki yol bulunmaktadır:

  • ATM
  • Banka Şubesi

Eğer sim kartınıza engel konulduysa akıllı şifre ve giriş SMS doğrulaması gibi hizmetlerden faydalanamayacağınız için hiçbir Ziraat Bankası işlemini yapamazsınız. En yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek ya da direkt şubeye geçerek sim kartınızdaki engeli kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Bloke İşlemi ATM Üzerinden Yapılır

ATM Sim Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası nezdindeki SMS engelini kaldırmak için en hızlı ve pratik yöntem ATM’dir. Ziraat ATM üzerinden hızlıca kaldırmak için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi
  1. Diğer İşlemler
  2. Bilgi ve İşlemler menüsü
  3. Sim Kart Bloke Kaldırma seçeneği

Yukarıdaki işlem adımları sonrası size doğrulama SMS i geleceğinden telefonunuzun yanınızda olması önemlidir. SMS engellemeyi kaldırdıktan sonra tüm bankacılık işlemlerinizi tekrar yapabilirsiniz. Eğer hattınızı farklı bir operatöre taşıyacak olursanız yine aynı işlemleri yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir