Ziraat 3D Secure Kapatma (2023) – BekçiAlımı

Ziraat 3D Secure Kapatma (2023)

3D Secure, internet üzerinden yapılan işlemlerde kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılmasını güvenli hale getiren bir güvenlik sistemidir. Ziraat Bankası, diğer bankalar gibi internet üzerinden güvenli bir biçimde alışveriş yapabilmeniz için sizin üzerinize kayıtlı cep telefonuna SMS aracılığıyla tek kullanımlık şifre göndermektedir. Bu şifreyi girmediğiniz durumlarda alışverişiniz onaylanmaz. Ziraat Bankası tarafından verilen tüm kartlarda 3D Secure güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için tek yapmanız gereken şey 3D Secure kullanan ticaret platformlarından alışveriş yapmaktır. Ziraat 3D Secure kapatma işlemini yapabilmek için kartınızın internet alışverişini kapatmanız gerekmektedir. Daha sonradan kartınızın internet alışverişi seçeneğini açarsanız 3D Secure özelliğini açmış olursunuz.

Ziraat 3D Secure Kapatma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası mobil uygulamasından veya müşteri hizmetlerinden Ziraat 3D Secure kapatmave açma işlemlerini yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aracılığıyla bu işlemi yapmak için operatöre bağlanın. Bağlandıktan sonra yapmak istediğiniz işlemi anlatın. Mobil uygulamadan 3D Secure kapatma işlemi için ise ilk önce App Store veya Google Play üzerinden mobil uygulamayı indirin ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ altta bulunan ‘‘Menü’’ butonuna tıklayın. Sonrasında açılan menü içerisinde bulunan ‘‘Kartlarım’’ sekmesine tıklayın. 3D Secure özelliğini kapatmak istediğiniz kart türüne tıklayın. Sonrasında kartınızı seçin ve ‘‘Kart Ayarları’’ butonuna tıklayın. İlk sekmede yer alan ‘‘İşlem Kısıtı Belirleme’’ sekmesine tıklayın. Ardından aşağıda bulunan ‘‘E-Ticaret’’ blokunun altında yer alan ‘‘Yurtiçi İşlem’’ ve ‘‘Yurtdışı İşlem’’ tiklerini kaldırın. Böylece 3D Secure özelliğini kapatmış olursunuz.

3D Secure Özelliğini Kapatmak Güvenli mi?

3D Secure, aynı ATM şifreleri gibi bizim güvenliğimize yönelik banka tarafından yaygın olarak uygulanan ve olası bir kart hırsızlığı ve çalıntı kart kullanımı durumunu engelleyen güvenlik sistemidir. Dolayısıyla 3D Secure özelliğinin kapanması durumunda kartınızın bilgilerine ulaşan kişiler rahatlıkla hırsızlık ile dolandırıcılık eylemlerine girişebilirler. Bu nedenle 3D Secure ve banka tarafından sunulan tüm diğer güvenlik önlemlerini aktif olarak kullanmanız önerilmektedir. Bu önlemleri kullanmanız durumunda çok daha güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayarak mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Best Trading Platform no 1 in UK and Asia

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir