Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Burs Başvurusu

Yücel Kültür Vakfı 1969 yılından beri gençlerin okumasına ve bilime yönelmesine katkı sağlamak amacıyla bağışçıları ve gençleri bir araya getirmektedir.  Yücel Kültür Vakfı burs başvurusuşartlarını karşılayan herkes bu burstan yararlanabilmektedir. Vakıf tarafından değişik kategoride burslar verilmektedir. Bu burslardan biri de Yarım Elma Bursu’dur. Peki Yarım Elma Bursu nedir, bursa kimler başvurabilir, ne zaman ve nasıl başvuru yapılır?

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Burs Başvurusu Hakkında

Yarım Elma Bursu, aylık 200 TL’nin yarısını bağışçının, diğer yarısını da Yücel Kültür Vakfı veya başka bir bağışçının karşılaması ile ortaya çıkan burs türüdür. Yarım Elma Bursu, karşılıksız bir burstur ve hizmet veya geri ödeme zorunluluğu yoktur. Gerekli şartları karşılayan her bursiyere 12 ay boyunca kesintisiz olarak verilmektedir. Bir yılın sonunda bursu veren kişiler ve Yücel Kültür Vakfı bursun devamına karar verirse, bursiyer bursu almaya devam edebilmektedir. Aksi halde burs kesilmektedir.

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Burs Başvurusu Şartları

Burs almak isteyen ve bu isteğini gerçekleştirmeye yönelik burs başvurusu yapan kişilerden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve herhangi bir üniversite veya yükseköğrenim okulunda eğitimine devam eden tüm ihtiyaç sahipleri Yarım Elma Bursu’na başvurabilmektedir. Daha önce burs kazanmaya hak kazanmış kişilerin başvurusu kabul edildiği halde bağışçı bulunamaması nedeniyle burs verilmemişse, bu kişinin bir sonraki yıl bir daha burs başvurusu yapması gerekmektedir. Başka bir kurumdan veya kişiden burs alan kişiler burs aldığını başvuru formunda belirtmek zorundadır. Başvuru tarihlerini ve başvuru adımlarını öğrenmek için aşağıdaki paragrafı dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Ne Zaman ve Nasıl Başvuru Yapılır?

Yılın her günü ve her saati burs başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için ilk olarak www.bursverenler.org web sitesine girerek üye olmanız gerekmektedir. Ardından sırasıyla

  • Ana Sayfa içerisinde yer alan ‘‘Burs Arıyorum’’ butonuna tıklayın.
  • ‘‘Lisans’’ seçeneğini seçerek ‘‘Devam’’ seçeneğine tıklayın. Başvuru formunu ayrıntılı bir biçimde doldurun.
  • ‘‘Evraklar’’ bölümünde sizden istenen evrakları yükleyiniz. Formu doldurduktan sonra ‘‘Bilgi Girişimi Tamamladım’’ yazısına tıklayınız.
  • Burs Seçimi ekranında ‘‘Yarım Elma Bursu’’ seçeneğine tıklayınız. Sonra devam edin ve ‘‘Ödeme’’ ekranındaki ‘‘Başvuru Hizmet Bedeli’’ni ödeyin.

Böylece başvurunuz tamamlanmış olur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir