YKS Sonuçları Açıklandı Gözler PMYO İçin Polis Akademisi’nde

Şuraya Atla

2019 YKS sonuçlarının açıklanması ile gençler Temel Yeterlilik Testi yani TYT puanlarını öğrendiler. Polis Akademisi PMYO yani Polis Meslek Yüksekokulları’na öğrenci temini için TYT baraj puanı açıklayacak. PMYo baraj puanının TYT için kaç olup olmayacağı ya da kaç olarak uygulanacağı yakında 2019 PMYO başvuru kılavuzu ile netleşecek. Bu bilgiler için PA’nın yapacağı resmi duyuru beklenmektedir.

2019 PMYO baraj puanı kaç olabilir?

Genel başarı ve puanı durumuna bakılırsa 2019 yılında da PMYO başvuru baraj puanı TYT için 260 ve üzeri olacak gibi.

2019 PMYO başvuru kılavuzu açıklandı mı?

Hayır henüz açıklanmadı.

PMYO başvuruları nasıl yapılacak?

2019 PMYO başvuru kılavuzu sonrası baraj puanını geçenler öncelikle 130 TL PMYO başvuru ücretini ödeyecekler. Bunun için Halkbank ATM si kullanılacak. Daha sonra başvuru tarihleri arasında Polis Akademisi internet sitesi üzerinden e-devlet bilgileri ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir