Yerli Twitter Geliyor: Yaay – BekçiAlımı

Yerli Twitter Geliyor: Yaay

2020 yılında yerli ve milli yazılımlara devlet teşvikinin artması ile birlikte büyük şirketler sosyal medya mecralarını duyurmaya devam ediyor. En çok aboneye sahip olan mobil operatör Türk Telekom, Yaay Sosyal Medya platformunu çok yakında Türk kullanıcılarının hizmetine sunacak. Yaay, daha çok ülkemizdeki twitter benzeri sosyal medya açığının kapanması için geliştirilen bir platform olarak dikkat çekiyor.

Kullanıcıların yaptığı paylaşımlar, yazdığı yazılar, aldığı beğeniler ve karşılıklı etkileşimlerinden puan kazandıracak olan Yaay, bu puanlar ile muhtemelen Türk Telekom üzerinden bedava internet, konuşma ve paket gibi ödüller ile yaygınlaşacaktır. Henüz duyurusu yapılmayan uygulamanın önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılması beklenmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

2 Soru Cevaplandı

  1. çok başarılı bi şeye imza atmışlar. bundan sonra kendi sosyal medyamızı kullanıyoruz insallah :))

  2. yaay’da diğerlerine göre pek çok farklılık yapmışlar. kullanırken farkediyo insan. zaten bu da olaya ayrı bi hava katıyo. zaten türk markası olması da en çok hoşuma gideni tabiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir