Yeni Bekçilerin Eğitim Süresi 3 Ay Olacak

Çarşı ve mahalle bekçilerinin 2019 atama süreçleri devam ediyor. 2020 bekçi alımı içinse yeni alım haberlerinin önümüzdeki aylarda basına yansımasını bekliyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü, bekçilerin eğitimleri ve sayıları ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı. Yeni atanacak olan bekçiler artık 3 ay eğitim görecekler:

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapacak olanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademi Başkanlığınca 3 ay süreyle üst düzey eğitime tabi tutulur ve bu eğitimi başarıyla sonlandıranlar görev yapacakları illere gönderilirler. Gönderildikleri illerde de göreve başlamadan önce 2 ay süreyle uygulamalı eğitimden geçirilirler. Ayrıca göreve başladıktan sonra da belli periyotlarla hizmet içi eğitime tabi tutulmaya devam edilirler. Teşkilatımız bünyesinde halen 21.292 Çarşı ve Mahalle Bekçisi görev yapmaktadır. Bunlardan 2016 yılından bugüne kadar alımı yapılan 19.706’sının; 12.001’i (%60,90) lise, 3.137’si (%15,91) yüksekokul, 3.943’ü (%20) lisans ve 29’u (%0,15) ise yüksek lisans mezunlarından oluşmaktadır.

MUTLAKA OKU
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Muhammet
Muhammet

Bu sene kesin alım olacak mı
Yada bu alımla 30 binlik kontenjan dolup bitti mi

Serkan
Serkan
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Admin 2020 icin kadro tahsisi yyapilmadi neye gore alim olacak acaba…

Serkan
Serkan

Şuan kazanan bekcilerde mi üç ay olucak yoksa onların etkilemiyormu çünkü sağlık raporu alırken 45 gün dediler

serkan
serkan
Cevaplandı:   Utku DEMİR

ama biz sağlık raporu alırken 45 gun dendı

Muhammet
Muhammet

Admin ben genel sağlık dahil tüm aşamaları tamamladım acaba ne zaman eğitime çağırılırız

Şevki
Şevki

Ne yani biz şimdi eğitime gidince (şehir dışına yatılı olarak) tam tamina 3 ay egitimmi alicaz 3 ay evimizde yokuz yani doğrumu anladim

ali
ali

Admin merhaba, bu senede yine 1 alım mı olacak bilginiz var mı? 2019 da o kadar zaman kaybı oldu ki insanın gireceği varsada giremedi

Şevki
Şevki

Merhaba .. bu eğitimler eskisi gibi farklı illerde ki olacak acaba uzak yere gitme ihtimali varmı hala peki

mrx
mrx

Yeni bekçi alımı sizce kaç ay sonra olur ? Tahminleriniz nedir yani ? Birde en çok merak ettiğim şey şu; askerlik yapmamış olanlar (öğrenci olduğu için askerliği tecilli) bekçi olabilir mi ? Yani askelik şartı kalktı mı ?

mrx
mrx

Yeni bekçi alımı 81 ilde mi olacak ? yada hangi illerde olacak ?

Bekci😁
Bekci😁

Admin sene mart ayindami olacak alimlar gene yas esnetilmesi hakkinda cimer ic isleri bakanligina yaziyoruz durmadan baska biseyler daha yapmamiza gerek varmi

Emin
Emin

Admin k.bakmayın rahatsız ediyorum şimdi bekçilikte değişiklik oldu galiba. Bu okul dengi eskisi gibi lise mi yoksa bu değişiklikte ilköğretim var mı? Ayrıca liseyi okuyup kalmıştım okulu açık öğretimde devam ediyorum şuan sizce olabilirim yani bu yeni başvuruda yapabiliyormuyuz?

Selim
Selim

Muaf olan başvuru yapabilir mi

Selim
Selim
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Ben askerden muaf oldum terhis belgemi aldım başvuru yapamaz mıyım yani

Barış
Barış

Askerden muaf olan başvuru yapabilir mi

Paşa
Paşa

Adimin 3 ay üst düzey artı göderildigin ilde 2 ay egitim yani 5 ayı buluyor mu?

RAMO
RAMO
Cevaplandı:   Paşa

3 AY EGITIM VAR MUHTEMELEN DİĞER İKİ AY GÖREVE BAŞLADIĞINDA NE İŞ YAPTIĞINLA ILGİLİ UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK ONDAN BAHSEDIYOR.

erkan
erkan

psikolojik ilaç kullanmak engel mi?

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...