Ana Sayfa / Bekçi Alımları / Yeni Bekçilerin Eğitim Süresi 3 Ay Olacak

Yeni Bekçilerin Eğitim Süresi 3 Ay Olacak

Çarşı ve mahalle bekçilerinin 2019 atama süreçleri devam ediyor. 2020 bekçi alımı içinse yeni alım haberlerinin önümüzdeki aylarda basına yansımasını bekliyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü, bekçilerin eğitimleri ve sayıları ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı. Yeni atanacak olan bekçiler artık 3 ay eğitim görecekler:

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapacak olanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademi Başkanlığınca 3 ay süreyle üst düzey eğitime tabi tutulur ve bu eğitimi başarıyla sonlandıranlar görev yapacakları illere gönderilirler. Gönderildikleri illerde de göreve başlamadan önce 2 ay süreyle uygulamalı eğitimden geçirilirler. Ayrıca göreve başladıktan sonra da belli periyotlarla hizmet içi eğitime tabi tutulmaya devam edilirler. Teşkilatımız bünyesinde halen 21.292 Çarşı ve Mahalle Bekçisi görev yapmaktadır. Bunlardan 2016 yılından bugüne kadar alımı yapılan 19.706’sının; 12.001’i (%60,90) lise, 3.137’si (%15,91) yüksekokul, 3.943’ü (%20) lisans ve 29’u (%0,15) ise yüksek lisans mezunlarından oluşmaktadır.

ÖNEMLİ:   2018 Mayıs Ayında 7000 Yeni Mahalle Bekçisi Alınacak

32
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Paşa
Ziyaretçi
Paşa

Adimin 3 ay üst düzey artı göderildigin ilde 2 ay egitim yani 5 ayı buluyor mu?

RAMO
Ziyaretçi
RAMO

3 AY EGITIM VAR MUHTEMELEN DİĞER İKİ AY GÖREVE BAŞLADIĞINDA NE İŞ YAPTIĞINLA ILGİLİ UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK ONDAN BAHSEDIYOR.

Barış
Ziyaretçi
Barış

Askerden muaf olan başvuru yapabilir mi

Selim
Ziyaretçi
Selim

Muaf olan başvuru yapabilir mi

Emin
Ziyaretçi
Emin

Admin k.bakmayın rahatsız ediyorum şimdi bekçilikte değişiklik oldu galiba. Bu okul dengi eskisi gibi lise mi yoksa bu değişiklikte ilköğretim var mı? Ayrıca liseyi okuyup kalmıştım okulu açık öğretimde devam ediyorum şuan sizce olabilirim yani bu yeni başvuruda yapabiliyormuyuz?

Bekci😁
Ziyaretçi
Bekci😁

Admin sene mart ayindami olacak alimlar gene yas esnetilmesi hakkinda cimer ic isleri bakanligina yaziyoruz durmadan baska biseyler daha yapmamiza gerek varmi

mrx
Ziyaretçi
mrx

Yeni bekçi alımı 81 ilde mi olacak ? yada hangi illerde olacak ?

mrx
Ziyaretçi
mrx

Yeni bekçi alımı sizce kaç ay sonra olur ? Tahminleriniz nedir yani ? Birde en çok merak ettiğim şey şu; askerlik yapmamış olanlar (öğrenci olduğu için askerliği tecilli) bekçi olabilir mi ? Yani askelik şartı kalktı mı ?

Şevki
Ziyaretçi
Şevki

Merhaba .. bu eğitimler eskisi gibi farklı illerde ki olacak acaba uzak yere gitme ihtimali varmı hala peki

ali
Ziyaretçi
ali

Admin merhaba, bu senede yine 1 alım mı olacak bilginiz var mı? 2019 da o kadar zaman kaybı oldu ki insanın gireceği varsada giremedi

Şevki
Ziyaretçi
Şevki

Ne yani biz şimdi eğitime gidince (şehir dışına yatılı olarak) tam tamina 3 ay egitimmi alicaz 3 ay evimizde yokuz yani doğrumu anladim

Muhammet
Ziyaretçi
Muhammet

Admin ben genel sağlık dahil tüm aşamaları tamamladım acaba ne zaman eğitime çağırılırız

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

Şuan kazanan bekcilerde mi üç ay olucak yoksa onların etkilemiyormu çünkü sağlık raporu alırken 45 gün dediler

Muhammet
Ziyaretçi
Muhammet

Bu sene kesin alım olacak mı
Yada bu alımla 30 binlik kontenjan dolup bitti mi

Cihazınızda internet yok...