Yaşlılara Taşıt Kredisi – BekçiAlımı

Yaşlılara Taşıt Kredisi

Taşıt almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu aslında bu aracı almak için gereken paraya sahip değildir. Bunun nedeni ise düşük gelirle çalışmamız ve çalıştıktan sonra da genel olarak emekli maaşlarının araba almak için düşük olmasıdır. Biz de araç almadan önce taşıt kredileri için bankaların kapısını çalarız. Yaşlılara taşıt kredisi ekstra özellikler taşımaz, yani daha avantajlı bir durum çok da olası değildir. Ama yaşlıların dezavantajlı bir durumu vardır taşıt alırken o da yaşlarından dolayı vadenin kısa tutulmak istenmesidir. Kısa bir vadeyle ödeme hemen alınmak istenir. Diğer yandan ise emekli maaşınızı sürekli aynı bankadan almanız ve kredi olduğu için bu bankada daha fazla kalacak olmanız bankayı avantajlı faiz oranları vermeye teşvik eder.

Yaşlılara Taşıt Kredisi, En Uygun Krediler

Yaşlılara taşıt kredisi pak çok banka tarafından verilmektedir. Ama siz taşıt kredinizi seçerken en uygun bankayı bulmak için bazı etkenleri incelemelisiniz. Bunların başında ise peşinat geliyor, maalesef hiç peşinat ödemeden araç kredisi başvurusu yapamazsınız en az %30 ödemeli ve daha sonra kalan tutar için kredi başvurusu yapmalısınız. Bu hususta en az peşinat isteyen bankayı bulmak sizin için önemlidir. Daha sonra ise faiz oranları çok önemli bir husus olacaktır, çünkü geri ödeyeceğiniz bedel faizin oranlarına bağlıdır. Vade ve taksit miktarları da faiz oranlarından hemen sonra bakılması gereken maddelerdir. Sonuçta taşıt kredisi almadan önce kampanyaları takip etmelisiniz ve bu kampanyalarda peşinat oranı, faiz oranları, vade ve taksit sayısına dikkate edilmelidir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi almadan önce almak istediğiniz arabayı belirlemeniz gerekir. Yaşlılara taşıt kredisi her banka tarafından sağlanmaktadır, eğer bu bankada uzun zamanlı müşteri iseniz faiz oranları düşük olacaktır. Taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız öncelikle istediğiniz marka ve modele karar verin daha sonraki aşamada arabanın yaşına göre bankanızı seçiniz. Bankalara göre kefilsiz taşıt kredisi sağlanan araçların yaşı değişir. Bazı bankalar 5 yaş bazıları ise 10 olarak belirlemiştir kredi sağlanan araç yaşını. Yaş hususu dışında model ve markada önemli bir etken yoktur, sadece aldığınız araca göre bir kredi verilecektir. Yani eğer yüksek seviye bir araç istiyorsanız geliriniz önemli olur.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Fatma YÜKSEL

Medya ve iletişim mezunuyum. Dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik yazarlığı alanlarında uzun zamandır aktif rol alıyorum. Ayrıca, dijital reklam ve tasarım işleriyle de ilgileniyorum. Bir yandan da eğitimime devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir