Yaşlılara Taşıt Kredisi
Yaşlilara Taşit Kredisi

Yaşlılara Taşıt Kredisi

Taşıt almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu aslında bu aracı almak için gereken paraya sahip değildir. Bunun nedeni ise düşük gelirle çalışmamız ve çalıştıktan sonra da genel olarak emekli maaşlarının araba almak için düşük olmasıdır. Biz de araç almadan önce taşıt kredileri için bankaların kapısını çalarız. Yaşlılara taşıt kredisi ekstra özellikler taşımaz, yani daha avantajlı bir durum çok da olası değildir. Ama yaşlıların dezavantajlı bir durumu vardır taşıt alırken o da yaşlarından dolayı vadenin kısa tutulmak istenmesidir. Kısa bir vadeyle ödeme hemen alınmak istenir. Diğer yandan ise emekli maaşınızı sürekli aynı bankadan almanız ve kredi olduğu için bu bankada daha fazla kalacak olmanız bankayı avantajlı faiz oranları vermeye teşvik eder.

Yaşlılara Taşıt Kredisi, En Uygun Krediler

Yaşlılara taşıt kredisi pak çok banka tarafından verilmektedir. Ama siz taşıt kredinizi seçerken en uygun bankayı bulmak için bazı etkenleri incelemelisiniz. Bunların başında ise peşinat geliyor, maalesef hiç peşinat ödemeden araç kredisi başvurusu yapamazsınız en az %30 ödemeli ve daha sonra kalan tutar için kredi başvurusu yapmalısınız. Bu hususta en az peşinat isteyen bankayı bulmak sizin için önemlidir. Daha sonra ise faiz oranları çok önemli bir husus olacaktır, çünkü geri ödeyeceğiniz bedel faizin oranlarına bağlıdır. Vade ve taksit miktarları da faiz oranlarından hemen sonra bakılması gereken maddelerdir. Sonuçta taşıt kredisi almadan önce kampanyaları takip etmelisiniz ve bu kampanyalarda peşinat oranı, faiz oranları, vade ve taksit sayısına dikkate edilmelidir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi almadan önce almak istediğiniz arabayı belirlemeniz gerekir. Yaşlılara taşıt kredisi her banka tarafından sağlanmaktadır, eğer bu bankada uzun zamanlı müşteri iseniz faiz oranları düşük olacaktır. Taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız öncelikle istediğiniz marka ve modele karar verin daha sonraki aşamada arabanın yaşına göre bankanızı seçiniz. Bankalara göre kefilsiz taşıt kredisi sağlanan araçların yaşı değişir. Bazı bankalar 5 yaş bazıları ise 10 olarak belirlemiştir kredi sağlanan araç yaşını. Yaş hususu dışında model ve markada önemli bir etken yoktur, sadece aldığınız araca göre bir kredi verilecektir. Yani eğer yüksek seviye bir araç istiyorsanız geliriniz önemli olur.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Taşıt kredisi almak için kaç yaşında olmak gerekir?

Taşıt kredileri başvuruyu yapan kişinin yaşıyla doğrudan alakalı değildir. Ancak dolaylı bir bağlantı tabi ki bulunur. Bu bağlantı kişinin yaşı arttıkça verilen kredilerin vadesinin kısaltılmasıdır.

Taşıt kredisi almak için alınacak araba kaç yaşında olmalıdır?

İkinci el bir araç almak isterken bankalara taşıt kredisi başvurusu yaparsanız bu noktada aracın modeli veya markası değil aracın yaşı önemli etken olur. Bazı bankalar 5 bazıları ise 10 yıla kadar kefilsiz krediler verir. Ancak yaşı büyük vatandaşlar vadesi kısa olanları tercih etmeli ve böylece şansını arttırmalıdır.

Yazar: Fatma YÜKSEL

Medya ve iletişim mezunuyum. Dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik yazarlığı alanlarında uzun zamandır aktif rol alıyorum. Ayrıca, dijital reklam ve tasarım işleriyle de ilgileniyorum. Bir yandan da eğitimime devam ediyorum.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...