Yaşlılara Hayat Sigortası
Yaslilara Hayat Sigortasi

Yaşlılara Hayat Sigortası

Hayat sigortası aslında oldukça önemli bir konudur. Çünkü belirsiz bir durumun içerisindeyiz, sağlık yönünden bir problem yaşayarak ölebilir, sakat kalabilir, bir uzvunuzu kaybedebilirsiniz. Ya da çok daha küçük sorunlar yaşayarak bir operasyon geçirmek durumunda kalırsınız, mesela implant yaptırmak gibi. Bu durumların neredeyse hepsi için farklı genişliklerde ve fiyatlarda size sigorta yapacak onlarca farklı şirket var. Siz de bu şirketlerden birinde sigorta yaptırarak size bir şey olması durumunda hem maddi destek alabilirsiniz hem de tedavi olabilirsiniz. Ya da sizden sonra ailenizde kalanlara önemli bir birikim bırakırsınız. Ama bu konuda oldukça sık sorulan bir soru var: yaşlılara hayat sigortası yapılması mümkün mü?

Yaşlılara Hayat Sigortası Yaptırmanın Yararları

Hayat sigortası size bir şey olursa sizi ve sevdiklerinizi maddiyat, sağlık gibi konularda desteklemeyi taahhüt eden poliçelere verilen isimdir. Hayat sigortası yaptırmak oldukça mantıklı bir hamle olabilir. Tabi ki poliçenin size sundukları satın aldığınız paketin kapsamına bağlı olacaktır, diğer yandan da paketin kapsamına paralel olarak sizin ödemeleriniz de büyüyecektir. Eğer birçok konuyu içine alan yüksek fiyatlı taksitlere sahip bir poliçeniz varsa başınıza bir şey gelmesi durumunda oldukça kazançlı olursunuz. Bu hem sizin için geçerli olur, hem de sizden sonra kalacak olan yakınlarınız için. Yaşlılara hayat sigortası yaptırmak ise aslında çok daha mantıklıdır, çünkü sağlık sorunları artacaktır doğal olarak da ölüm riski artar. Bu durumda sorunlar için daha az ödeme yapar belki de ödemeyi siz alırsınız.

Yaşlılara Hayat Sigortası Yaptırmanın Zorlukları

Yaşlılara hayat sigortası yaptırmak sizin için ne kadar avantajlı bir durumsa firma için aynı oranda dezavantajdır. Firma sağlık problemleri olanlar ve yaşı yüksek olanlar için hizmet vermek istemez. Çünkü süreç içerisinde daha maliyetli olacak bir poliçe olur ve diğer yandan uzun vadede müşteriye bir şey olması da firmayı kar yerine zarara sokabilir. Bu nedenlerden dolayı yaşlılara hayat sigortası yapmak zor oluyor. Sigorta şirketleri genelde 65-70 yaş aralığında olmayan birine sigorta yapmak istemiyor. çünkü kişinin hastalanması ya da ölmesi durumunda yapılması gereken yüklü ödemeden kaçınmak istiyorlar.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Sağlık sigortası yaptırırken bir yaş sınırı var mıdır?

Sağlık sigortalarında sizin hayatınızı ve sağlınızı güvence altına alma durumu vardır. Aksi bir durumda ise güvence bedeli öder sigorta şirketleri. Bu nedenle de yasal bir üst yaş sınırı olmamasına rağmen genelde 65 yaş üstünde bir kişiye sigorta yapmak istemezler ve kişiyi reddederler.

Yaşlılar için sağlık sigortası yaptırmak mantıklı mıdır?

Sağlık sigortası yaptırmak aslında her yaştaki insan için mantıklıdır. Hem hayatınıza devam ederken yaşadığınız ciddi bir mali ve sağlıksal soruna karşı önlem alırsınız hem de size bir şey olması durumunda aileniz ve yakınlarınız için önemli bir can simidi bırakırsınız.

Yazar: Mahmut YILMAZ

İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. Kaliteli ve özgün içeriklerle sizlere bilgiler ileteceğim. Özellikle para ve iş kurma konulu finans makalelerim ile tecrübemi okuyucularımıza aktarmayı amaçlıyorum.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...