Yaşar Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Yaşar Vakfı Burs Başvurusu

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan gençlerin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Yaşar Vakfı Burs Başvurusu yapmak isteyen şahıslarda oluşan genel düşünce bursun sadece lisans öğrencilerine verildiğidir. Fakat vakıf; yüksek lisans öğrencilerine, yüksekokul öğrencilerine, meslek yüksekokulu öğrencilerine, Anadolu meslek lisesi  öğrencilerine, teknik ve endüstri meslek liselerinde okumakta olan başarılı, yetenekli ve çalışkan olup maddi olanakları yetersiz olan öğrencilere de bu imkanı sunmaktadır.

Vakıf bursu karşılıksız olarak vermektedir ve bugüne kadar ortalama 6500 öğrenciye burs imkanı verilmiştir. Vakıf gelecekte de bugüne kadar oturtmuş olduğu geleneği sürdürerek gelecek nesillerin başarılı, kendine güvenen ve ülkesini sevip benimseyen şahıslar olmaları konusunda desteğine devam edecektir.

Yaşar Vakfı Burs Başvurusu Koşulları

Eğer siz de 2020 eğitim öğretim yılında Yaşar Vakfı Burs Başvurusu yapmak istiyorsanız vakfın belirlemiş olduğu bazı gereklilikleri sağlamak zorundasınız. Sıra sıra söylemek gerekirse bu gereklilikler şunlardır:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyor olmak, öğrencinin maddi durumunun yetersiz olması, maddi kazanç sağlanan bir işte çalışmıyor olmak, başka bir kurumdan (Özel ve resmi dahil) burs almıyor olmak, başarılı olmak ve herhangi bir disiplin cezası almamak. Siz de bu şartları sağlıyorsanız internet sitesinden gerekli formları alarak onları doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler

Yaşar Vakfı başvuru sırasında sizden belirli belgeler talep etmektedir.Talep edilen belgeler şu şekildedir:

  • Yaşar Vakfı başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır.
  • Okunmakta olan eğitim kurumundan onaylı öğrenci belgesi alınmalıdır.
  • Öğrencinin disiplin durumunu gösteren bir adet belge talep edilmektedir.
  • 1 adet son 6 ayda çekilmiş ve arka planı beyaz olan vesikalık fotoğraf istenmektedir.
  • Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler ( Aile fertlerinizden çalışanların maaş bordrosu örnek olarak verilebilmektedir.) istenmektedir.
  • Bazı durumlarda yetkililer tarafından ek evrak talebi gelebilmektedir.

Tüm evraklarınızı tamamladıktan sonra internet sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru tarihi için kesin bir tarih vermemiz mümkün değil. Vakıf mülakat tarihlerini başvuru yapan öğrencilere e-mail yoluyla bildirmektedir. Evraklarınızın eksiksiz ve doğru olduğundan emin olduktan sonra belirlenen tarihte mülakata gidebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir