Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2018

Yargıtay Başkanlığının yapmış olduğu son açıklamalarına göre yeni personel alımlarının yapılacağını bildirdi. Yayımlanan bildiriye göre Yargıtay Başkanlığının da yer almakta olan personel eksikliklerin giderilmesi için farklı eğitim seviyelerinde görev yapmakta olan kişilerin sözleşmeli olarak işlere alınacağını açıkladı. Bunlara göre 2016 yılında paylaşılmış olan sözleşme kurallarını eksiksiz bir şekilde tamamlamakta olan kişilerin başvuruları kabul edilecektir. 29 Ocak 2018 yani bugün açılmış olan başvurulara başvuracak olan kişiler belli alanlarda görev yapacak şekilde alınacaktır. Yargıtay Başkanlığının kolu altında çalışacak olan 45 kişilik boş kadro ile sözleşmeli Destek Personel kadrosunda ise Sözleşmeli Hizmetli Personeli alımları yapılacaktır. 45 kişilikten oluşmakta olan kişilerin 20’si Ön lisans mezunlarından olacak şekilde diğer kalan 25 kişi ise lise mezunu olarak işe alınacaklardır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Yargıtay Başkanlığının Hizmet alım başvurularına katılacak olan kişiler 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için istenilmekte olan puan türü KPSS 93 ve lise mezunları için istenilen puan türü KPSS 94 puan türlerinden bir tanesinden en az 70 puan alan kişiler alınacaktır. 657 Sayılı devlet memurlar kanunun 48. Maddedesin deki kişilikleri taşıyan kişilerin yapılmış olan Arşiv araştırmalarından olumlu sonuç alan bireyler başvuru son gününe kadar 35 yaşını doldurmamış ve SGK yaşlı ve emekli aylığı almayan bu kurumlar üzerinde herhangi bir borcu bulunmayan kişiler başvuruda bulunabilmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kuralları tamamlayan bireylerin 29 Ocak 2018 tarihinde açılacak olan başvuru tarihlerine en az 02 Şubat 2018 tarihinde saat 17:00’a kadar e-devlet internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. E-devlet internet sitesi dışında başka yerlerde yapılacak olan başvurular geçersiz olarak sayılacaktır. Bilgilerin devamına Yargıtay Başkanlığı internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Her branş için farklı başvuru şartları bulunmaktadır, başvuru detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Tüm alımlar için lise, ön lisans veya lisans kpss sınav puanı şartı vardır bunu göz önünde bulundurarak şartlarınızı değerlendirin.

Yargıtay Başkanlığının 2018 Yılı Personel Alım ilanı detayları için tıklayın.

Yazıya not ver.
Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 568 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir