Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2018 – BekçiAlımı

Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2018

Yargıtay Başkanlığının yapmış olduğu son açıklamalarına göre yeni personel alımlarının yapılacağını bildirdi. Yayımlanan bildiriye göre Yargıtay Başkanlığının da yer almakta olan personel eksikliklerin giderilmesi için farklı eğitim seviyelerinde görev yapmakta olan kişilerin sözleşmeli olarak işlere alınacağını açıkladı. Bunlara göre 2016 yılında paylaşılmış olan sözleşme kurallarını eksiksiz bir şekilde tamamlamakta olan kişilerin başvuruları kabul edilecektir. 29 Ocak 2018 yani bugün açılmış olan başvurulara başvuracak olan kişiler belli alanlarda görev yapacak şekilde alınacaktır. Yargıtay Başkanlığının kolu altında çalışacak olan 45 kişilik boş kadro ile sözleşmeli Destek Personel kadrosunda ise Sözleşmeli Hizmetli Personeli alımları yapılacaktır. 45 kişilikten oluşmakta olan kişilerin 20’si Ön lisans mezunlarından olacak şekilde diğer kalan 25 kişi ise lise mezunu olarak işe alınacaklardır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Yargıtay Başkanlığının Hizmet alım başvurularına katılacak olan kişiler 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için istenilmekte olan puan türü KPSS 93 ve lise mezunları için istenilen puan türü KPSS 94 puan türlerinden bir tanesinden en az 70 puan alan kişiler alınacaktır. 657 Sayılı devlet memurlar kanunun 48. Maddedesin deki kişilikleri taşıyan kişilerin yapılmış olan Arşiv araştırmalarından olumlu sonuç alan bireyler başvuru son gününe kadar 35 yaşını doldurmamış ve SGK yaşlı ve emekli aylığı almayan bu kurumlar üzerinde herhangi bir borcu bulunmayan kişiler başvuruda bulunabilmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kuralları tamamlayan bireylerin 29 Ocak 2018 tarihinde açılacak olan başvuru tarihlerine en az 02 Şubat 2018 tarihinde saat 17:00’a kadar e-devlet internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. E-devlet internet sitesi dışında başka yerlerde yapılacak olan başvurular geçersiz olarak sayılacaktır. Bilgilerin devamına Yargıtay Başkanlığı internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Her branş için farklı başvuru şartları bulunmaktadır, başvuru detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Tüm alımlar için lise, ön lisans veya lisans kpss sınav puanı şartı vardır bunu göz önünde bulundurarak şartlarınızı değerlendirin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir