Vodafone Kartvizit İptal, Kartvizit Servisi Nedir – BekçiAlımı

Vodafone Kartvizit İptal, Kartvizit Servisi Nedir

Vodafone son dönemde aboneleri için yeni bir servisin kullanımına yönelik tanıtımlara başladı. Bu servisin adı: Vodafone Kartvizit. Aslında bu servisin size sunduğu hizmet hakkında en önemli ipucu ismin kendisinde bulunuyor. Kartvizitler bizim kurumsal kimliğimizi ön plana çıkararak gerekli olduğu noktada bizi tanıtan ve en kolay iletişim yollarını diğer kişilere sunan karttır. Bu küçük tanıtıcı kartlar iş dünyası için oldukça büyük öneme sahip olabilir. Vodafone ise bu hizmet ile birlikte kartvizit verme işlemini dijital ortama taşımaktadır. Böylece kişi tarafından oluşturulan kartvizit gerekli görülen kişilere ücret karşılığı gönderiliyor. Ancak bu işlemi denedikten sonra beğenmediyseniz Vodafone Kartvizit İptal işlemi nasıl yapılır hızlıca öğrenmelisiniz.

Vodafone Kartvizit İptal, Ayrıntılar Nelerdir

Vodafone Kartvizit İptal hakkında ayrıntılı bilgi vermeden önce servisin şartları, ücreti gibi konuları incelemekte fayda var. Bu hizmet faturalı ya da faturasız hat kullanıcısı olan tüm Vodafone müşterilerine sunulmaktadır. Abonelerin bu servisi kullanmak isterken karşılaşacakları tek sorun akıllı telefon kullanmaları gereksinimidir. Çünkü eski tip telefonlarda, Blackberry ürünlerinin büyük bölümünde ve Samsung J5 başta olmak üzere bazı modellerde bu servis kullanılamıyor. Servisi kullanan kişilerden her mesaj için 60 kuruş ücret alınmaktadır. Faturalı hatlarda ücret otomatik olarak faturanıza yansıtılır. Ancak faturasız hat kullanıcıları için hattınızda bakiye olması bir şarttır. Çünkü bu hatlarda ücret direkt kesildiği için işleme gerekli tutarın olması gerekir.

Vodafone Kartvizit İptal İşlemi Nasıl Gerçekleşir

Servise üye olduktan sonra beğenmemiş olabilirsiniz. Veya servise detaylara dikkat etmeden üye olduktan sonra sizin cihazınızda çalışmadığı öğrenmiş de olabilirsiniz. Bu durumlar için Vodafone Kartvizit iptal etme işlemlerini bilmeniz gerekir. Aslında iptal işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılır ve abonelik talep iletildikten sonra çok kısa sürede bitirilir. Vodafone Kartvizit servisini iptal etmek için ilk yol olarak Vodafone SIM Menü’sünü kullanabilirsiniz. Menüde yer alan Cep Kartvizit başlığını açarak burada servisin açık olduğunu gösteren ibareyi kapalı yapınız ve abonelik böylece sonlandırılsın. Tekrar aktif hale getirmek için yine aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Diğer yandan 7231’e KAPAT yazarak kısa mesaj göndererek de iptal işlemini yapabilirsiniz.

Vodafone Kartvizit servis aboneliğimi nasıl iptal ederim?

Eğer Vodafone Kartvizit servisini kullanmak istemiyorsanız, telefonunuzun menüsünden Vodafone SIM Menü’süne, oradan da Cep Kartvizit başlığına tıklayabilir, ve servisi açık durumdan kapalı duruma getirebilirsiniz. Daha sonra tekrar açmak isterseniz, yine aynı menüden açabilirsiniz. Ayrıca, KAPAT yazıp 7231’e mesaj atarak da servisi kapatabilirsiniz.

Vodafone Kartvizit servisini kimler kullanabilir?

Vodafone Kartvizit hizmetinden faturalı ya da faturasız tüm Vodafone aboneleri yararlanabilir. Hizmete abone olan kişilerden gönderilen mesaj başına 60 kuruş bir ücret alınır. Eğer faturasız hat kullanıcısı iseniz bu tutar bakiyeden tahsil edilir. Faturalı hat kullanıcıları için ise ücretlendirme faturaya yansıtılarak yapılır.

 

Yazar: Mahmut YILMAZ

İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. Kaliteli ve özgün içeriklerle sizlere bilgiler ileteceğim. Özellikle para ve iş kurma konulu finans makalelerim ile tecrübemi okuyucularımıza aktarmayı amaçlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir