Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu

Vehbi Koç Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecekteki yapı taşları olan gençlere karşılıksız burs imkanları sunmaktadır. Lise ve üniversite öğrencilerine sunduğu bursların yanında mesleki eğitim amacıyla da burs imkanı sunan vakıf öğrencilerin bilim, sanat ve kültürel anlamda gelişimine yardımcı olmanın yanında kendine güvenen, özverili ve dik duruşlu hale gelmeleri yönünde destek sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2020-2021 eğitim öğretim dönemi Burs Başvurusu yapmak için bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyiz. Vehbi Koç Vakfı, 1969 yılından beri maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Vakıf kendine hedef olarak eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı belirlemiştir. Vehbi Koç Vakfı kamu ve özel kuruluşlar arasında en çok burs imkanı sağlayan kurum konumundadır.

Üniversite Öğrencileri İçin Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu

Eğer siz de Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu yapmak istiyorsanız, Vehbi Koç Vakfı’nın belirlemiş olduğu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Vakıf başvuruyu almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, eğitim için maddi desteğe ihtiyaç duymak, 4 üzerinden 2.5 ortalamaya sahip olmak,  başka bir kurumdan burs almıyor olmak ve örgün eğitimde lisans programlarının birinde okuyor olmak gibi şartlar koşmaktadır. Bursun devamlılığı için ise yılsonundaki başarı notunuzun 100 üzerinden 60 ve 4 üzerinden 2.5 olmasını, alttan kalan başarısız dersinizin olmamasını, öğrenciliğinizin devam ediyor olmasını, herhangi bir disiplin cezanızın bulunmamasını ve başka bir kurumdan burs almıyor olmanızı talep etmektedir. 2020-2021 burs başvuruları 2020 EYLÜL ayı içerisinde alınacaktır.

Burs Verilen Üniversiteler

Vehbi Koç Vakfı üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli gelirlerden ayrılan ödenekler yardımıyla başarılı ama maddi imkanları yetersiz olan öğrencilere eğitim süresi boyunca burs imkanı sağlamaktadır. Üniversite öğrencileri için verdiği burslarda aradığı şartlardan biri de belirlediği okullarda okumanızdır. Bu okullar Akdeniz Üniversitesi, Van 100. Yıl Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bpğaziçi Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, ODTÜ, Fırat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’dir.

Eğer bu okullardan birinde lisans eğitimi görüyorsanız başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir